Po dwóch dniach, niezwykle zaciętej rywalizacji w Sokółce poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa podlaskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W zakończonym finale wojewódzkim XXII edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" triumfowały między innymi zespoły reprezentujące Łomżę!

Zmagania blisko 600 dzieci z różnych zakątków województwa Podlaskiego, były częścią wielkiego święta futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz kibice piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół.

- Za nami bardzo dużo emocji, dużo pięknych chwil, przeżyć i strzelonych bramek. Turniej jest po to, żeby dzieciaki miały możliwość uczestniczenia w takich właśnie profesjonalnych turniejach, profesjonalnych ligach piłki nożnej. Wszyscy byśmy chcieli, żeby mali piłkarze poczuli tę atmosferę piłkarską i złapały bakcyla. I tutaj to wszystko pięknie się zgrywa - mówi Michał Tochwin, koordynator wojewódzki Turnieju o Puchar Tymbarku.

Finały województwa podlaskiego zostały rozegrane 2-3 czerwca na stadionie OSiRu. Pierwszego dnia o miano najlepszych rywalizowały najstarsze dzieci z kategorii U-12, a drugiego zostały wyłonione najlepsze drużyny w kategoriach młodszych tj. U-8 i U-10.

W kategorii wiekowej do lat 8, najlepszym żeńskim zespołem została drużyna MOSiR Łomża, która w finałowym meczu pokonała 4:3 ekipę Włókniarza Białystok. Podopieczne Łomżyńskich trenerów, w drodze do finału zagrały między innymi z zespołami: SP Słobódka, Trójka z Augustowa, czy Łomżyczka Łomża, która turniej zakończyła na trzeciej pozycji.

W kategorii U-10 triumfowała drużyna Lambady Choroszcz, która pokonała w ćwierćfinałowym meczu MOSiR Łomża 3:1.

Oprócz klasyfikacji drużynowej młode, łomżyńskie piłkarki doceniono za osiągnięcia indywidualne. Najlepszą zawodniczką turnieju w swojej kategorii wiekowej, wybrana została Oleksy Zofia (MOSiR Łomża U-8), najlepszą bramkarką została wybrana zawodniczka Ulatowska Zuzanna (Łomżyczki Łomża U-8). Ponadto statuetkę królowej strzelczyń zgarnęła Oleksy Zofia, która zdominowała tę klasyfikację zdobywając blisko 25 bramek. Ponadto w nagrodę za zachowanie Fair Play, drużyna MOSiR Łomża otrzymała zieloną kartkę!

Drużynę MOSiR Łomża U-8 reprezentowały:
Mrozowska Maja, Klimaszewska Pola, Soboń Lena, Oleksy Zofia, Małs Blanka, Kulesza Gabriela oraz Stypułkowska Julia.

Drużynę MOSiR Łomża U-10 reprezentowały:
Wysocka Lena, Porowska Aleksandra, Mateuszczyk Weronika, Bajno Kornelia, Kamińska Zuzanna, Oleksy Amelia, Suchocka Amelia, Gadomska Klaudia, Wądołkowska Pola, Akacka Wiktoria.

Drużynę MOSiR Łomża U-12 reprezentowały:
Kowalczyk Maria, Narolewska Aniela, Tarnowska Blanka, Piechowicz Liliana, Święcica Zuzanna, Gabriela Żelechowska, Grabińska Gabriela, Filipkowska Alicja, Emilia Mazurek.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" to największe rozgrywki dla dzieci w wieku szkolnym w Europie. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem jest firma Tymbark. Celem Turnieju jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Podczas swojej historii Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Ewy Pajor, Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Marcina Kamińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka, oraz Pauliny Dudek.