• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

Zainaugurowana we wrześniu ubiegłego roku XXVIII edycja Czwartków Lekkoatletycznych w Łomży zostanie wznowiona po przerwie zimowej w czwartek 28 kwietnia o godzinie 15.00. Inicjatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży” z Warszawy, a w zawodach udział bierze 77 miast w Polsce! Organizatorem miejskich zawodów na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd jest Podlaski TKKF w Łomży.

 

Zawody prowadzone są w trzech kategoriach wiekowych oddzielnie dla dziewcząt i chłopców: rocznik 2009, 2010 oraz 2011 i młodsi. Uczniowie szkół podstawowych rywalizują w biegach na 60 m, 300 m, 600 m, 1000 m, w skoku w dal, skoku wzwyż i rzucie piłeczką palantową. Kolejne Czwartki zaplanowane są w terminach: 12 maja, 19 maja, 26 maja, 2 czerwca i 9 czerwca- zawsze o godzinie 15.00. Po finale miejskim Czwartków Lekkoatletycznych najlepsi zmierzą się w finale krajowym. Do Finału Ogólnopolskiego Grand Prix, który zaplanowany jest w czerwcu, kwalifikuje się trzech pierwszych zawodników z miasta w każdej konkurencji.

 

Celem cyklu imprez dla dzieci i młodzieży jest promowanie systematycznej pracy prowadzącej do osiągania wartościowych rezultatów sportowych. Ale pamiętajmy, że najważniejsza w tym wszystkim jest współpraca z dzieckiem na takim poziomie, aby zachęcić je do zdrowego stylu życia poprzez aktywność ruchową. W najprostszej formie lekkoatletyka sprawia przyjemność i daje ogromną satysfakcję!

 

Zachęcamy do kibicowania młodym sportowcom na trybunach Stadionu Miejskiego przy ul. Zjazd 18 w Łomży!

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  0

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz