• stadion_1000px.jpg
  • slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg
  • hostel_1000px.jpg

Zapraszamy do korzystania ze Skateparku przy ul. Konstytucji 3 Maja!

 

Skate Park powstał na kompleksie rekreacyjno – sportowym, na byłej strzelnicy na osiedlu Konstytucji 3-go Maja.  Na obiekcie tym znajdą się m.in. takie urządzenia jak: bowl, quarter pipe, half pipe, grindbox kinked, grind ledge, grind rail, wedge, jump box, pyramid, euro gap, picnic table, bank ramp; tworząc jeden z najlepszych w regionie placów do jazdy na rolkach i deskorolkach. Przetarg na dostawę wspomnianych urządzeń wygrała firma ze Stanów Zjednoczonych, specjalizująca się w tego typu urządzeniach. Natomiast posadzkę wykonała firma z Zambrowa, która prowadziła część wcześniejszych prac na strzelnicy.

 

 

Wykonawcą obiektu była firma American Ramp Company z Missouri. Pod okiem ekspertów zza oceanu zamontowane zostały przeszkody skateparku. Amerykanie wyposażyli pierwszy skatepark w Polsce na terenie Łomży (uznawany jest za jeden z najlepszych tego typu obiektów w kraju).

Na terenie skateparku znajduje się również boisko wielofunkcyjne, a także boisko do piłki plażowej.

Największą jednak popularnością, szczególnie wśród najmłodszych bywalców obiektu, cieszy się nowo powstała podświetlana fontanna. Plac przy fontannie został wyposażony w ławki oraz donice parkowe na zieleń niską. Sama fontanna składa się z dyszy centralnej, która tworzy przerywany obraz o wysokości 4 metrów, oświetlony refraktorem RGB, oraz 20 dysz bocznych. Tryskają one strumieniami o indywidualnie regulowanej wysokości od 0,2 do 1,5 metra. Możliwość regulacji każdego ze strumieni pozwala tworzyć różnorodne efekty przestrzenne. Każdy ze strumieni jest podświetlony przez kolorowy reflektor RGB o mocy 20 W. Wszystkie urządzenia niezbędne do funkcjonowania fontanny  są sterowane automatycznie, zaś czas pracy fontanny został zaprogramowany na ustalone wcześniej godziny. Ponadto, powstały już chodniki łączące fontannę z istniejącymi już ciągami pieszymi i rowerowymi.

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  23

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  21

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz