• slider3.jpg
 • slider2.jpg
 • slider1.jpg
 • hostel_1000px.jpg
 • parkwodny_1000px.jpg
 • stadion_1000px.jpg
 • lodowisko_1000px.jpg

Park Wodny przy ul. Wyszyńskiego 15 w Łomży.

 

WAŻNE

W związku z wytycznymi Rady Ministrów w Parku Wodnym obowiązuje limit 50% czyli 92 osoby. Do limitu nie będą zaliczane osoby zaszczepione przeciw Covid-19, które posiadają zaświadczenie lub kod QR. Aktualną liczbę osób przebywającą w Parku Wodnym można sprawdzić na liczniku wejść dostępnym na stronie głównej www.mosir.lomza.pl.

 

Park Wodny

ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 15

tel. 86 218 06 92

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Grafik funkcjonowania Parku Wodnego:

poniedziałek- piątek: 6:00-22:00, wejście na strefę mokrą 6:15

sobota, niedziela: 8:00-22:00, wejście na strefę mokrą 8:15

Halę basenową należy opuścić do godziny 21.45.

Ostatnie wejście o godzinie 20:45.

 

Godziny otwarcia saun w Parku Wodnym

Strefa SPA:

pon. - pt. 16:00 - 21:45

sob. - nd. 12:00 - 21:45

Sauna przy niecce basenowej 

pon. -  pt.  6:15 - 10:00 i 16:00 - 21:45

sob. - nd.   8:15 - 21:45

 

W dni robocze od godziny 6:00 do godziny 10:00 strefa nr 4  - sztuczna rzeka jest nieczynna.

 

  

Cennik Parku Wodnego - kliknij aby zobaczyć 

 

Kompleks basenowy obejmuje: basen sportowy z trybuną siedzącą oraz część rekreacyjną : dwie zjeżdżalnie , ławeczkę do masażu , parasol wodny , bicze podwodne , kilka gejzerów podwodnych, jacuzzi, saunę. Na piętrze zlokalizowane jest centrum SPA:  sale fitness, sauny fińskie i tureckie, grota solna, tężnia solankowa, Strefa Aktywnego Wypoczynku ze stołem do gry w piłkarzyki i stołem do tenisa stołowego oraz sala zabaw "MOSiRek". Obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Usługi jakie oferuje Park Wodny to:

- imprezy wodne typu: zawody pływackie, 24 godzinny maraton pływacki, wakacje w wodzie, ferie w wodzie,

- zajęcia aquafitness fitness dla Seniorów,

- zajęcia aquafitness, fitness i nauka pływania prowadzona przez firmy zewnętrzne,

- urodziny w sali zabaw "MOSiR-ek"',

- porady dietetyczne prowadzone przez firmę "Dobry Dietetyk" http://nawloka.dobrydietetyk.pl/kontakt/

 

KARTA DUŻEJ RODZINY

Posiadacze Łomżyńskiej Karty Dużej Rodziny bez żadnych limitów ilościowych mogą uzyskać 50% zniżki na korzystanie z Parku Wodnego:

- zniżka 50% na bilety wstępu

 http://www.lomza.pl/index.php?k=113

 

 PARK WODNY NIECKA BASENOWA i STREFA SPA I PIĘTRO

 

 

 

 Zmiany w regulaminie obiektu  Parku Wodnego na okres obostrzeń związanych z epidemią 

Obowiązuje od dnia 1 grudnia 2021 r

(Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 listopada 2021 r zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii).

Poniższe zapisy wprowadzające dodatkowe lub inne rozwiązania niż obowiązujące w dotychczasowym regulaminie mają przed nimi pierwszeństwo. Rozwiązania nie opisane poniżej zgodne są z dotychczasowym regulaminem.

 

 

1.      Korzystanie przez klientów z Parku Wodnego możliwe jest w godzinach otwarcia obiektu umieszczonych przed wejściem do budynku,

a)      halę basenową należy opuścić najpóźniej 15 minut przed zamknięciem obiektu,

b)     użytkownicy będą wpuszczani do strefy płatnej nie wcześniej niż 15 minut po otwarciu obiektu oraz nie później niż 75 minut przed zamknięciem obiektu dla wejść jednogodzinnych i 135 minut dla wejść dwugodzinnych,

c)     możliwe są okresowe zmiany w wyżej wymienionym harmonogramie funkcjonowania obiektów wynikające z przyczyn technicznych lub organizacyjnych, a informacja dotycząca tych zmian umieszczana będzie w recepcji Parku Wodnego i na stronie www.mosir.lomza.pl.

2.     Zarządca obiektu może czasowo ograniczyć wstęp do strefy płatnej ze względu na przekroczenie dopuszczalnej maksymalnej ilości osób, jaka może tam przebywać i wynoszącej 92 osoby. Do limitu nie będą zaliczane osoby zaszczepione przeciw Covid-19, posiadające zaświadczenie, kod QR lub molekularny  test diagnostyczny RT – PCR.

3.    W holu, przed i za kasami, w przebieralni oraz w innych przestrzeniach ogólnodostępnych innych niż prysznice, hala basenowa strefa SPA klienci zobowiązani są zakrywać usta i nos maseczkami.

4.      Zakrycie ust i nosa należy pozostawić w szafce basenowej udając się pod prysznic, a następnie na część basenową lub do strefy SPA.

5.      Należy zachowywać w przestrzeniach ogólnodostępnych bezpieczną odległość od innych osób wynoszącą 1,5 m.

6.      Należy opuścić pływalnię zaraz po pływaniu i unikać gromadzenia się.

7.      Z saun obowiązkowo należy korzystać boso, bez okrycia wierzchniego/stroju kąpielowego za wyjątkiem ręcznika. Osoby nie stosujące się do tego obowiązku mogą być obciążone opłatami sankcyjnymi wskazanymi w Cenniku Parku Wodnego oraz odmową sprzedaży usługi w przyszłości.

8.      Ciało i stopy powinny spoczywać na ręczniku w taki sposób, aby bezpośrednio nie dotykać siedzisk  i podestów.

9.    Na terenie hali basenowej obowiązuje wyłącznie czysty strój kąpielowy, spełniający wymogi higieniczne oraz estetyczne, nie posiadający zamków błyskawicznych albo innych wstawek metalowych lub plastikowych, mogących stanowić zagrożenie dla zdrowia lub bezpieczeństwa korzystającego jak również być przyczyną uszkodzeń elementów wyposażenia obiektu:

a)      dla kobiet jedno lub dwuczęściowy, przylegający do ciała bądź pianka do pływania,

b)      dla mężczyzn kąpielówki przylegające do ciała, bez kieszeni, o długości maksymalnie do kolan, bądź pianka do pływania,

c)      pływanie dozwolone jest tylko bez używania jakiegokolwiek obuwia w tym dedykowanego do pływania.

10.   Osoby nie stosujące się do Regulaminu Parku Wodnego niezależnie od sankcji leżących w gestii Zarządcy obiektu mogą być pociągnięte do odpowiedzialności z przepisów ogólnie obowiązujących za stwarzanie zagrożenia epidemiologicznego.

 

 

REGULAMIN PARKU WODNEGO

 1. Park Wodny w Łomży jest obiektem zarządzanym przez MOSIR w Łomży.

 2. Obiekt czynny jest:

 • od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00-22.00 (halę basenową należy opuścić do godziny 21.45),

 • w weekend oraz święta w godzinach 8.00-22.00 (halę basenową należy opuścić do godziny 21.45).

 1. Każda osoba korzystająca z obiektu jest zobowiązana do zapoznania się z przepisami regulaminów obowiązujących na jego terenie i podporządkowania się ich zapisom.

 2. Na terenie obiektu znajduje się system monitoringu wizyjnego wraz z zapisem a nagrania z kamer mogą być podstawą do pociągnięcia do odpowiedzialności w stosunku do użytkowników, którzy nie stosują się do regulaminu oraz instrukcji. Kierownictwo obiektu gwarantuje, iż monitoring prowadzony jest w sposób nie naruszający dóbr osobistych oraz godności użytkowników.

 3. Wstęp na halę basenową odbywa się na podstawie transpondera Systemu Elektronicznej Obsługi Klienta, który uzyskuje się po wykupieniu usługi zgodnie z obowiązującym na obiekcie cennikiem usług. Transponder upoważnia do korzystania ze wszystkich urządzeń znajdujących się na obiekcie i podlega rozliczeniu i zwrotowi przy wyjściu w kasie obiektu.

 4. Odebranie transpondera oznacza, że użytkownik zobowiązuje się do przestrzegania wszystkich regulaminów i innych zarządzeń, wydanych w celu zapewnienia bezpieczeństwa w obiekcie.

 5. Czas pobytu liczy się od momentu wczytania transpondera do momentu odczytania jego pamięci przy uiszczeniu opłaty.

 6. Pełna należność za korzystanie z urządzeń oraz za ewentualny wydłużony czas pobytu musi być uregulowana w momencie opuszczenia obiektu.

 7. Za niewykorzystane bilety wstępu oraz w przypadku wydalenia użytkownika z obiektu uiszczone opłaty nie są zwracane.

 8. Kierownictwo obiektu może czasowo ograniczyć wstęp na obiekt ze względu na przekroczenie maksymalnej ilości osób korzystających.

 9. Użytkownicy z wykupionymi karnetami mają pierwszeństwo wejścia na obiekt.

 10. Użytkownicy będą wpuszczani do obiektu nie później niż 60 minut przed jego zamknięciem.

 11. Przed wejściem do przebieralni obowiązuje zmiana obuwia zewnętrznego na obuwie basenowe. Po zakończeniu pływania oraz przebraniu się zmiana obuwia z basenowego na zewnętrzne następuje po opuszczeniu szatni.

 12. Zmiana ubrania na strój basenowy odbywa się we właściwej szatni. Po zakończeniu pływania oraz przebraniu się zmiana obuwia z basenowego na zewnętrzne następuje po opuszczeniu szatni.

 13. Przed wyjściem z szatni na teren niecki basenowej należy sprawdzić czy szafka została zamknięta. Za rzeczy pozostawione w szafkach otwartych lub nieprawidłowo zamkniętych, pieniądze i przedmioty wartościowe kierownictwo obiektu nie ponosi odpowiedzialności.

 14. Każdą osobę obowiązuje przed wejściem do wody umycie się pod natryskiem, bez stroju kąpielowego (także po skorzystaniu z WC) i przejście na halę basenową przez brodzik w wodą.

 15. Na terenie hali basenowej obowiązuje wyłącznie czysty strój kąpielowy, spełniający wymogi higieniczne oraz estetyczne, nie posiadający zamków błyskawicznych albo innych wstawek metalowych lub plastikowych, mogących stanowić zagrożenie dla zdrowia lub bezpieczeństwa korzystającego jak również być przyczyną uszkodzeń elementów wyposażenia obiektu:

 • dla kobiet jedno lub dwuczęściowy, przylegający do ciała bądź pianka do pływania,

 • dla mężczyzn kąpielówki przylegające do ciała, bez kieszeni, o długości maksymalnie do połowy uda, lub spodenki kąpielowe bez kieszeni o długości maksymalnie do kolana, bądź pianka do pływania.

 1. Użytkownicy basenu sportowego zobowiązani są do noszenia czepka.

 2. Dzieci do lat 13 mogą przebywać w obiekcie jedynie pod opieką osób pełnoletnich. Osoby te ponoszą pełną odpowiedzialność za powierzone ich opiece dzieci i odpowiadają za wszelkie szkody przez nie wyrządzone. Opiekun płaci za pobyt na obiekcie według obowiązującego cennika.

 3. Zabrania się pozostawiania na halach basenowych bez nadzoru dzieci nie umiejących pływać.

 4. Dzieci do lat 3 korzystające z basenu muszą posiadać na sobie jednorazowe pieluchomajtki do kąpieli.

 5. Na terenie obiektu zakazany jest wstęp osobom z przeciwwskazaniami lekarskimi, oraz osobom których schorzenia mogą być niebezpieczne dla innych użytkowników, chorym z upławami, z otwartymi ranami i stanami zapalnymi skóry, plastrami i bandażami na ciele oraz osobom których stan higieny odbiega od ogólnie przyjętych norm.

 6. W celu uzyskania pomocy osoby niepełnosprawne i na wózkach inwalidzkich lub ich opiekunowie proszeni są o zgłoszenie się do recepcji.

 7. Osoby niepełnosprawne korzystające z obiektu i poruszające się na wózkach , zobowiązane są przesiąść się na wózek basenowy w przygotowanych dla nich pomieszczeniach.

 8. Wszystkie osoby korzystające z obiektu są zobowiązane do podporządkowania się nakazom ratowników oraz personelu.

 9. Ratownikami są osoby noszące strój w kolorze czerwonym z napisem "ratownik".

 10. O wszelkich sytuacjach wypadkowych, zagrażających życiu i zdrowiu użytkowników oraz nieprawidłowej pracy urządzeń należy bezzwłocznie powiadomić ratowników lub personel obiektu.

 11. Szczegółowe zasady korzystania z poszczególnych części i urządzeń obiektu regulują regulaminy stanowiskowe, umieszczone w pobliżu poszczególnych atrakcji wodnych. Każda osoba korzystająca z atrakcji wodnych jest zobowiązana do zapoznania się z przepisami tych regulaminów i podporządkowania się nim.

 12. Korzystanie z atrakcji wodnych odbywa się na własne ryzyko użytkowników. Osoby o niestabilnym stanie zdrowia powinny korzystać z atrakcji ze szczególną ostrożnością (lub po konsultacji ze swoim lekarzem).

 13. W przypadku małej frekwencji atrakcje wodne włączane są na życzenie użytkownika.

 14. Dozorem służby ratowniczej objęte są wszystkie niecki basenowe i atrakcje wodne.

 15. Strefy obiektu i atrakcje wodne wyłączone czasowo z eksploatacji oznakowane są poprzez zamknięcie dostępu łańcuchem i korzystanie z nich jest w tym czasie zabronione.

 16. Grupy zorganizowane przed wejściem na teren obiektu zobowiązane są zgłosić się do recepcji i uzgodnić warunki korzystania z obiektu i atrakcji wodnych. Grupy zorganizowane obowiązują dodatkowo zapisy "Regulaminu dla grup zorganizowanych".

 17. Sygnałem do natychmiastowego wyjścia z wody są krótkie sygnały gwizdkiem. Po usłyszeniu sygnału należy opuścić nieckę i oczekiwać na dalsze polecenia ratowników lub personelu.

 18. W obrębie torów pływackich obowiązuje ruch prawostronny wzdłuż torów. Maksymalna liczba osób na jednym torze pływackim nie może przekraczać 11 osób.

 19. Tory 1 i 6 przeznaczone są na pływanie rodzinne z dziećmi oraz dla osób słabo pływających. tory 2 i 5 przeznaczone są na pływanie rekreacyjne, tory 3 i 4 przeznaczone są dla osób dobrze pływających (reguły przeznaczenia torów nie obowiązują podczas wynajmu torów).

 20. Ze względu na zapewnienie zasad higieny i bezpieczeństwa osobom znajdującym się na terenie obiektu nie wolno:

 • wchodzić do wody wbrew zakazowi ratowników, przy braku dyżuru służby ratowniczej oraz w czasie prowadzenia akcji ratowniczej,

 • przebywać na terenie obiektu w stanie wskazującym na stan intoksykacji,

 • wnosić i spożywać napojów alkoholowych oraz środków odurzających,

 • używać strojów i przedmiotów w sposób widoczny zabrudzonych lub które mogą wchodzić w reakcje chemiczne z wodą,

 • wchodzić do wody w strefie niecek oznaczonych znakiem "Niebezpieczna głębokość wody" jeżeli nie umie się pływać,

 • skakać do wody bez zgody lub wbrew zakazowi ratownika,

 • wnosić opakowań szklanych, puszek, ostrych narzędzi, broni oraz innych niebezpiecznych przedmiotów,

 • biegać, popychać i wrzucać do wody, krzyczeć oraz zachowywać się w sposób zagrażający bezpieczeństwu własnemu oraz innych użytkowników obiektu,

 • wszczynać fałszywych alarmów,

 • wrzucać do wody jakichkolwiek przedmiotów,

 • wykonywać ćwiczeń gimnastycznych na drabinkach wejściowych i przy poręczach,

 • wchodzić i wychodzić z basenów poza miejscami do tego przeznaczonymi (drabinki, schody),

 • wchodzić na stanowiska ratownicze oraz używać sprzętu ratowniczego poza sytuacjami wypadkowymi,

 • zaśmiecać i zanieczyszczać pomieszczeń oraz niecek basenowych,

 • używać mydła i środków chemicznych na terenie hali basenowej,

 • niszczyć urządzeń i wyposażenia obiektu,

 • przemieszczać wyposażenia ruchomego bez zgody ratowników lub personelu,

 • korzystać na terenie przebieralni, natrysków, i hali basenowej z telefonów komórkowych,

 • wnosić sprzętu muzycznego i grającego,

 • palić tytoniu,

 • żuć gumy i spożywać pokarmów na hali basenowej, w pomieszczeniach przebieralni i pod natryskami,

 • pozostawiać klapek basenowych w strefach komunikacji i przelewów basenowych,

 • wprowadzać zwierząt, pojazdów (rolek, rowerów, desek, wózków) oraz przedmiotów utrudniających komunikację w obiekcie,

 • otwierać wyjść ewakuacyjnych strefy basenowej w nieuzasadnionych przypadkach,

 • wchodzić na elementy konstrukcyjne, murki i urządzenia do tego nieprzeznaczone,

 • załatwiać potrzeb fizjologicznych poza WC.

 1. Noszenie okularów i szkieł kontaktowych odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W przypadku przebywania na hali basenowej w okularach korekcyjnych, okulary te muszą być umocowane w sposób uniemożliwiający ich spadnięcie.

 2. Korzystanie z suszarek i innego sprzętu elektrycznego może odbywać się jedynie w strefie suchej obiektu.

 3. Korzystanie na terenie obiektu z aparatów fotograficznych i kamer może odbywać się wyłącznie po uzyskaniu zgody kierownika obiektu.

 4. Wnoszenie i korzystanie na terenie obiektu z własnego sprzętu sportowego i rekreacyjnego może odbywać się wyłącznie po uzyskaniu zgody kierownika obiektu.

 5. Leżakowanie dozwolone jest w wydzielonych strefach hali basenowej.

 6. Osoby przebywające na terenie obiektu i naruszające porządek publiczny, dobre obyczaje, w tym używające wulgaryzmów, stwarzające zagrożenie dla innych osób przebywających w obiekcie, a także osoby nie stosujące się do przepisów niniejszego regulaminu i do zaleceń służb porządkowych lub pracowników mogą zostać usunięte z terenu obiektu bez prawa zwrotu wcześniej uiszczonych opłat, niezależnie od ewentualnego skierowania sprawy na drogę postępowania karnego i cywilnego.

 7. Osoby niszczące lub uszkadzające wyposażenie i urządzenia obiektu ponoszą pełną odpowiedzialność materialną za wyrządzone szkody.

 8. Rzeczy znalezione na terenie obiektu należy przekazać personelowi. Personel szatni wydaje rzeczy znalezione po identyfikacji ich przez właściciela w okresie do trzech tygodni od daty pozostawienia.

 9. Wszelka działalność zarobkowa wewnątrz obiektu - imprezy klubowe, sportowe, i inne imprezy zespołowe, możliwe są wyłącznie za wiedzą i zgodą kierownika obiektu. Udzielanie prywatnej nauki pływania za wynagrodzeniem możliwe jest tylko po udokumentowaniu prowadzenia odpowiedniej działalności gospodarczej oraz po uzyskaniu zgody kierownika obiektu.

 10. Uwagi i wnioski należy zgłaszać do kierownika obiektu.

 11. O innych sprawach nieobjętych niniejszym Regulaminem decydują przepisy ogólne oraz kierownictwo obiektu.

 12. Kierownictwo obiektu nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zdarzenia wynikłe z nie przestrzegania niniejszego Regulaminu.

 

JAKOŚĆ WODY - plus 

Woda nadaje się do pływania, kąpania się, uprawiania sportu i rekreacji. Jakość wody na pływalni spełnia wymagania - Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach (Dz. U. z 2015 r., poz.2016)

 

Do pobrania:

Sanepid - ocena jakości wody

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  20

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  98

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz