• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

W czwartek 20 maja na Stadionie Miejskim w Łomży przy ulicy Zjazd 18 odbędą się Otwarte Mistrzostwa Województwa Podlaskiego U18 i U20 w Lekkiej Atletyce im. Tadeusza Susoła. Wydarzenie objęte zostało patronatem Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiego.

 

Organizatorem zawodów są LKS „Narew" – Kurpiewski Łomża, Podlaski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki oraz Podlaska Federacja Sportu w Białymstoku. Partnerem wydarzenia są Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Miasto Łomża oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży.

 

Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 14:00. 

 

PROGRAM ZAWODÓW:

  • Kobiety: 100m; 200m; 400m; 800m; 1500m; 3000m; U18 i U20; przeszkody; skok  w dal; ; kula (3 kg i 4 kg); dysk (1 kg); oszczep (500 i 600g); sztafeta 4 x 100 i 4 x 400 (eliminacje do OOM).
  • Mężczyźni: 100m; 200m; 400m; 800m; 1500m; 3000m; U18 i U20; 2000m przeszkody; kula (5 kg i 6 kg); dysk (1.5 kg, 1.75 kg); oszczep (700g i 800g); sztafeta 4 x 100 i 4 x 400 (eliminacje do OOM).

 

Zawodnik ma prawo do startu w dwóch konkurencjach indywidualnych.Warunkiem rozegrania konkurencji jest start minimum dwóch zawodników.

 

Organizacja zawodów będzie się odbywać zgodnie z bieżącymi Rozporządzeniami Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystapieniem stanu epidemii oraz zasad bezpieczeństwa podczas zawodów sportowych w ramach współzawodnictwa w lekkoatletyce.

 

Zawodnicy z ważną licencją  mogą zgłaszać swój udział poprzez system STARTER(domtel) do godziny 20.00 w dniu 17 maja. Program minutowy zostanie ogłoszony po zamknięciu listy.

 

___________________________

Tadeusz Susoł (1938-2008)- wybitny łomżyński pedagog, trener, nauczyciel i działacz społeczny.

Urodził się 3. I. 1938 r.  w Kułakach. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Ciechanowcu. Tam uprawiał piłkę nożną i lekkoatletykę. W 1957 r.  rozpoczął pracę jako nauczyciel wychowania fizycznego i języka polskiego w Szkole Podstawowej w Maliszewie – Łynkach, w powiecie zambrowskim. W latach 1961 – 1963 ukończył Studium Nauczycielskie o kierunku wychowanie fizyczne w Ełku. Tam też w LZS Ełk uprawiał lekkoatletykę i reprezentował Ełk na zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich.  W latach 1963 – 1966, po ukończeniu studium pracował na stanowisku przewodniczącego Powiatowego Komitetu Kultury Fizycznej w Ełku. Koordynował pracę stowarzyszeń, klubów i szkół w zakresie kultury fizycznej. Jednocześnie zajmował się pracą szkoleniową w sekcji piłki ręcznej dziewcząt Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Ełku. W 1965r. z drużyną tą zdobył wicemistrzostwo województwa białostockiego. W latach 1966 – 1968 pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego i trener sekcji lekkoatletycznej w Zespole Szkół Rolniczych w Dojlidach. W  tychże latach  pełnił  też funkcję sekretarza Wojewódzkiego Zrzeszenia  Ludowych Zespołów Sportowych w Białymstoku. W latach 1968 – 1969 był podinspektorem d/s kultury fizycznej Wydziału Oświaty Powiatowej Rady Narodowej w Mońkach. W tych latach pracował także jako nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Zofiłówce koło Moniek. Rozwijał tam sekcję lekkoatletyczną i piłki siatkowej. W latach 1969 – 1971 pracował na stanowisku przewodniczącego Powiatowego Komitetu Kultury Fizycznej i Turystyki w Mońkach. W tychże latach prowadził szkolenie sportowe w zakresie lekkoatletyki i piłki siatkowej w klubie „Promień” Mońki. Z męską drużyną siatkówki zdobył wicemistrzostwo województwa białostockiego, a w lidze okręgowej zajął II miejsce za „Włókniarzem” Białystok. W latach 1969 – 1972 ukończył studia magisterskie w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

 

Przez cały czas swojej pracy zawodowej nieustannie doskonalił swój warsztat pracy uzyskując wiele uprawnień sędziowskich i instruktorskich. Nie sposób wymienić wszystkich mistrzów Polski juniorów i mistrzów Polski Szkół Rolniczych których wychował. Nie zaprzestał aktywności na zasłużonej emeryturze. Był pomysłodawcą i organizatorem Memoriału Biegów Przełajowych im. Jan Steca. Brał czynny udział w organizacji „czwartków lekkoatletycznych”. Za swoje osiągnięcia z zawodnikami w latach siedemdziesiątych w rankingu trenerów i instruktorów Polskiego Związku Lekkoatletyki był klasyfikowany w pierwszej trójce w kraju, wyprzedzając trenerów z wielkomiejskich ośrodków szkoleniowych. W każdym miejscu pracy przyczynił się do powstania bazy sportowej w postaci boisk i sal gimnastycznych. Był organizatorem wielu obozów sportowych, w przeróżnych uznanych ośrodkach w kraju, na które sam zdobywał środki finansowe. Za swoje zaangażowanie został uhonorowany wieloma odznaczeniami resortowymi i państwowymi.

 

Źródło: pzla.pl

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  25

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  87

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz