W dniu 10.07.2021 r. na akwenie Jeziora Rajgrodzkiego zostały rozegrane Regaty Żeglarskie o puchar Prezydenta Miasta Łomży. Organizatorami regat byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży i Klub Żeglarski „Zefir” w Łomży.

Uczestnicy i kibice mogli cieszyć się piękną letnią pogodą, która pozwoliła w pełni cieszyć się corocznymi zawodami! Punktualnie w południe żeglarze ruszyli do zmagań na trasie, która została wyznaczona w taki sposób aby mogli oni jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności. Rozegrano trzy biegi, które pozwoliły wyłonić następujących zwycięzców:

I Miejsce zajęła załoga na jachcie „BURZA”

Sternik – Michał Marcińczyk

Załogant – Krzysztof Chrapowicz

Załogant – Wiktor Modzelewski

II Miejsce zajęła załoga na jachcie „BRAWO”

Sternik – Maciej Czerwonko

Załogant – Magdalena Czerwonko

Załogant – Karol Młynarczyk

III Miejsce zajęła załoga na jachcie „ZEFIR”

Sternik – Dominik Męczkowski

Załogant – Julia Franciszkowicz

Załogant – Szymon Sienkiewicz

IV Miejsce zajęła załoga na jachcie „DELTA”

Sternik – Krzysztof Marcińczyk

Załogant – Krzysztof Chrulski

Załogant – Marcin Horoszewski

Załogant – Adrian Zyskowski

Załogant – Grzegorz Głębocki

V Miejsce zajęła załoga na jachcie „TRAPP”

Sternik – Andrzej Modzelewski

Załogant – Kamil Walczyk

Załogant – Aleksandra Świtaj

VI Miejsce zajęła załoga na jachcie „LIDER”

Sternik – Jakub Horoszewski

Załogant – Katarzyna Horoszewska-Grabek

Załogant – Mariusz Grabek

Uczestniczące załogi zostały uhonorowane statuetkami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Prezydenta Miasta i Dyrektora MOSiR w Łomży. Uroczystego otwarcia i zakończenia Regat dokonał Dyrektor MOSiR Pan Andrzej Modzelewski. Sędzią głównym Regat był Pan Michał Kalinowski a Komandorem Pan Jan Marcińczyk.

Gratulujemy i już dziś pragniemy zaprosić wszystkich miłośników żagli, na przyszłoroczną edycję zawodów!