Po raz pierwszy zorganizowany został przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży mecz o Superpuchar MLPN, w którym rywalizowały ze sobą Mistrz I ligi MLPN oraz zdobywca Pucharu Ligi, czyli drużyny KS. Biel Sonarol Jeziorko i UniGlass.

Równo o godzinie 20:00 sędzia, gwizdkiem rozpoczął spotkanie, które zgromadzonym kibicom dostarczyło mnóstwa emocji! Pierwsze dziesięć minut upłynęło pod wysokim pressingiem obu zespołów, które jak przystało na tak utytułowane kluby walczyły o każdy skrawek boiska.

Pierwsi rywala napoczęli gracze Tomasza Jakubiaka. Po przewinieniu zespołu z Jeziorka do piłki ustawionej na 20 metrze, podszedł etatowy wykonawca stałych fragmentów Bartłomiej Bojar. Potężne uderzenie tuż przy słupku i UniGlass wychodzi na prowadzenie. Pozostała część połowy to koncert jednego zespołu. Raz za razem na przeciwnika nacierali Kotowski Karol, Trzaska Sebastian czy wielokrotny król strzelców MLPN Michał Pardo. Ciągła presja i głód bramki sprawił, że w tej części spotkania obecni pierwszoligowi mistrzowie stanowili jedynie tło dla rywali. Do końca przerwy gracze w żółtych trykotach trafiali jeszcze dwukrotnie, dzięki czemu na kolejne 20 minut wychodzili z trzybramkową zaliczką.

Choć na początku drugiej połowy nie zapowiadało się na to, że cokolwiek jest w stanie odmienić losy spotkania, z biegiem czasu coraz większą swobodę na boisku zaczęli czuć zawodnicy KS Biel Sonarol Jeziorko. Najpierw zdobyli bramkę kontaktową, później kilkukrotnie nacierali skrzydłami, dochodzili do sytuacji 1x1 z bramkarzem, jednak nie mogli przebić się przez ścianę jaką w bramce postawił Piotr Kiełczykowski. Na chwilę zapędy rywali ponownie uciszył Bartłomiej Bojar, który z okolicy 25 metra huknął po ziemi, tak że piłka ponownie zatrzepotała w siatce.

Nawet mimo kolejnej straconej bramki, do końca spotkania na boisku dominował zespół którym na boisku kierował duet Sawko Marcin i Sowa Maciej. Mimo dobrej gry, ostatecznie nie udało się odwrócić losów spotkania, które zakończyło się zwycięstwem zespołu UniGlass-u 5:3.

Po spotkaniu wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, na których widniały herby obu klubów a zwycięska ekipa dołączyła do swojej bogatej kolekcji, kolejne trofeum. Sędzią głównym wraz z przedstawicielem MOSiR-u, jednogłośnie wybrali Bartłomieja na MVP spotkania, który zarówno w obronie, jak i ataku dzisiejszego dnia był niemal, nieomylny.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy! Kibiców i naszych czytelników, już dziś natomiast zapraszamy do obserwowania nadchodzącego sezonu Miejskiej Ligi Piłki Nożnej MOSiR Łomża.