• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

O możliwościach dofinansowania budowy obiektów sportowych, aktualnej bazie sportowej w Łomży rozmawiał prezydent Mariusz Chrzanowski podczas spotkania w Warszawie z "minister od sportu" Anną Krupką, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

 

-Dzięki ministerialnemu wsparciu udało się zrealizować w mieście budowę sal sportowych przy szkołach nr 2 i 7. Rozmawiałem o kolejnych inwestycjach, takich jak boisko przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 czy remont dachu w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich – przekazuje włodarz miasta.

 

Poruszono również temat rozwoju kobiecej siatkówki w Łomży. Już od najbliższego sezonu do rozgrywek 2 ligi przystąpi zespół MKS Łomża. Prezesem tego klubu jest Dariusz Wojtkowski, zanany działacz w łomżyńskim środowisku sportowym.

 

- Naszym celem jest zbudowanie podstaw solidnie prosperującego klubu, który stałby się wizytówką sportową Łomży – poinformował, dodając, że w ostatnim czasie o rozwoju lokalnej siatkówki kobiecej rozmawiał razem z prezydentem miasta z europosłem i wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej Ryszardem Czarneckim. - Zachęcam do wsparcia tego projektu – dodaje Dariusz Wojtkowski.

 

W spotkaniu z wiceminister Anną Krupką uczestniczył ponadto dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży, Andrzej Modzelewski, który przedstawił bogatą bazę sportową grodu nad Narwią.

- Nie mamy się czego wstydzić, bo obiektów sportowych mogą nam pozazdrościć inne miasta w kraju, co często podkreślają przedstawiciele klubów, które przyjeżdżają na obozy przygotowawcze – mówi dyrektor MOSiR-u.

 

Źródło: lomza.pl

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB: 

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  0

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz