• stadion_1000px.jpg
  • slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg
  • hostel_1000px.jpg

Na zdjęciu widocznych dwóch zawodników, jeden przy piłce mija drugiego i biegnie w kierunku fotografa.

Miejska Liga Piłki Nożnej MOSiR Łomża to amatorskie rozgrywki zrzeszające blisko 500 zawodników, którzy z pasji do sportu cyklicznie biorą udział w rozgrywkach ligowych organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży. Przed nami ostatnia już kolejka obecnie trwającej rundy jesiennej, w związku z czym czas na krótkie podsumowanie rozegranych dotychczas spotkań!
Obecny sezon jest niezwykle widowiskowy, a osoby śledzące naszą lokalną ligę szóstek mogły obejrzeć aż 471 bramek! Choć w przeliczeniu na ilość rozegranych spotkań to pierwszoligowcy są bardziej bramkostrzelni - o czym świadczy średnia na poziomie 7,16 goli na spotkanie - to i reprezentanci II ligi nie próżnują – średnio 6,60 bramek w meczu – zapewniając zgromadzonych kibicom emocje do ostatniego gwizdka sędziego.

Przed nami jeszcze jedna, ostatnia kolejka tej rundy jesiennej. W grze o tytuł mistrza jesieni, który daje prawo do występu w Międzywojewódzkim Meczu Mistrzów, pozostają trzy zespoły, tj. UniGlass, KS Biel Sonarol Jeziorko oraz tegoroczny Beniaminek Elmax Dachy Super Team.

Niespodziewanie drużyna, która w ostatnich latach całkowicie zdominowała nasze rodzime rozgrywki (mistrzostwo w sezonie 2016/17, 2017/18, 2018/19, 2019/20 oraz 2020/21) czyli KS Biel Sonarol Jeziorko, obecną rundę może spędzić poza najbardziej cenionym stopniem podium. Wszystko za sprawą UniGlass-u, który po wzmocnieniu swoich szeregów zawodnikami nieistniejącego już Góralczyk Team, przegrał tylko jedno ligowe spotkanie. Choć walki o mistrzowski tytuł nie można porównywać do walki Dawida z Goliatem, to w odbiorze wielu będzie ona równie zacięta co trzecie spotkanie w ringu pomiędzy Deontayem Wilderem a Tysonem Furym.Tak jak w sezonie 2020/21 Atletico Madryt za plecami Barcelony i Realu Madryt czaiło się na niezapowiedziane i gwałtowne przejęcie pierwszej pozycji w tabeli, tak w naszej lidze tę rolę przejęła drużyna Elmax Dachy Super Team. Zespół w którego ataku szaleje tercet Sakowski (15 bramek/2 asysty) – Dąbrowski (5 bramek/3 asysty)- Dąbrowski (2bramki/4 asysty) z hukiem powrócił na pierwszoligowe boiska i zapowiada się, że nie ma zamiaru schodzić poniżej obecnie prezentowany przez siebie poziom.

Tuż poza podium znajdują się zespoły Dobroplastu, Demedu i BTS Szymańscy, które wbrew pozorom nie odstają zanadto od pierwszej trójki, ani poziomem, ani ilością zdobytych punktów. Jak tu mówić o znaczących różnicach, jeśli między 6 a 1 miejscem mamy tylko 5 punktów różnicy?

Przechodzimy do drugiej ligi, gdzie choć w czubie tabeli nie jest tak ciasno, to również wydarzyło się sporo.

Niespodziewanie na miejscu lidera II ligi utrzymuje się debiutująca w naszych rozgrywkach drużyna Kulturalni Łomża. Można znaleźć wiele podobieństw w zespole Huberta Cendrowskiego, do ekipy Klatka Team, która prowadzona przez Krystiana Sejnowskiego w zeszłym sezonie sięgnęła w II lidze po złoto. Obie kadry bazują na młodych zawodnikach, którzy przez lata reprezentowali na różnych szczeblach Łomżyńskiego Klubu Sportowego. Czy zawodnikom przywdziewającym różowe trykoty, dane będzie w przyszłym sezonie wybiec na syntetyczne boiska jako beniaminkom I ligi? Zapewne tak.

Choć za ich plecami nadal czai się kilka zespołów, które chętnie zajmą pozycję na podium, to raczej brak takiego, który skutecznie podejmie się walki o pierwsze miejsce w tabeli. Druga pozycja Wiźniaków nikogo nie dziwi, bo w końcu mowa o zespole który w zeszłym sezonie zajął trzecie miejsce (tyle samo punktów co Emax Dachy Super Team, 6 punktów straty do lidera). Obsada najniższego miejsca na podium może szokować. Skill Squad o którym mowa, zgromadził dotychczas w 6 spotkaniach 13 punktów. Choć wydawało się, że najcięższe spotkania mają dopiero przed sobą (w najbliższy weekend podejmują zarówno lidera jak i wicelidera II ligi), to w VII kolejce ulegli -jak się wydawało- słabo dysponowanym w tym sezonie zawodnikom 30Plus. Czy utrzymają trzecią pozycję do końca sezonu? Możliwe, aczkolwiek więcej zależy od tego jak w lidze sprawować się będą grający dotychczas niezwykle chimerycznie podopieczni Bartka Witkowskiego. Dzik Team, którego jest on kapitanem gra w kratkę i wcale niewykluczone, że o tym kto będzie wyżej w końcowej klasyfikacji (Dzik Team czy Skill Squad) zadecyduje bilans spotkań bezpośrednich.

 

Klasyfikacja strzelców I ligi (po VIII kolejkach)

Michał Pardo (UniGlass) – 18 bramek

Jakub Sakowski (Elmax Dachy Super Team) – 15 bramek

Mateusz Ciuchnicki (Demed Łomża) – 11 bramek

 

Klasyfikacja strzelców II ligi (po VII kolejkach)

Sebastian Laskowski (Wiźniacy) – 13 bramek

Igor Cychol (Kulturalni Łomża) – 9 bramek

Adrian Grabowski (LZS Team) – 9 bramek

 

Najczęściej w drużynie tygodnia

I Liga MLPN - Jakub Sakowski (Elmax Dachy Super Team) - 3 wyróżnienia;

II Liga MLPN -Igor Cychol (Kulturalni Łomża) – 4 wyróżnienia.

 

Zapraszamy do kibicowania na Orlik przy ul. Bernatowicza już w najbliższą sobotę od godziny 16:00!

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  0

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz