Na pierwszym planie dwa zespoły ustawione w dwóch szeregach, jeden klęczy drugi stoi. Przed zawodnikami na ziemi stoją dwa puchary i medale, w tle budynek szkołu.

30 piłkarskich pasjonatów, niemal 100 minut spędzonych na Orliku w Łomży i Ostrołęce, 13 bramek i niezliczona ilość emocji! Takimi liczbami można podsumować dwumecz, który został rozegrany w ramach Międzywojewódzkiego Meczu Mistrzów pomiędzy mistrzem jesieni Miejskiej Ligi Piłki Nożnej MOSiR Łomża i mistrzem Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w Ostrołęce.

Drużyny FC UniGlass oraz RevoCosmetics Olszewo Borki pierwszy mecz rozegrały na Orliku w Ostrołęce. Na prowadzenie jako pierwsi wychodzą gospodarze, którzy pewnie wykonują rzut karny podyktowany po faulu gracza łomżyńskich „wilków”. Chwilę później do rzutu wolnego podchodzi jednak Bartłomiej Bojar, który potężnym uderzeniem doprowadza do ponownego wyrównania wyniku.

Na boisku dominują gracze RevoCosmetics, którzy skutecznie lata gry na hali przenoszą na syntetyczne boiska. Szybka wymiana piłek i dynamiczne wejścia w pole karne, skutkują kolejnym przewinieniem i podyktowaniem karnego na rzecz zespołu z Ostrołęckiej ALPN. Dobre wykończenie i gwizdek sędziego oznajmia koniec pierwszej połowy.

Po żywiołowej dyskusji w trakcie krótkiej przerwy, zawodnicy w żółtych trykotach „naładowali” się pozytywną energią! Od pierwszych minut drugiej połowy widać dominację Łomżyniaków, którzy szybko zdobywają dwie bramki po rzutach wolnych, wykonywanych przez wcześniej wspomnianego Bojara. Kolejne dwie bramki to popis z Michała Pardo, który z zimną krwią wykańcza dobre podania kolegów. Gdy wydawało się, że końcowy wynik nie ulegnie już zmianie, to w jednej z ostatnich akcji, bramkę zdobywa zespół RevoCosmetics.

Spotkanie rewanżowe przyciągnęło na boisko przy ul. Bernatowicza w Łomży sporą rzeszę kibiców! Obie drużyny na mecz stawiły się bez kilku kluczowych graczy. Choć na protokole meczowym znacznie gorzej wyglądała sytuacja kadrowa zespołu przyjezdnych (tylko 8 zawodników zgłoszonych do udziału) to właśnie oni dominowali w pierwszej połowie spotkania.

Gracze w pomarańczowo-białych trykotach postawili na dużą ilość podań i częste przenoszenie ciężaru gry na drugą stronę boiska, co po kilku minutach przyniosło oczekiwany skutek w postaci bramki. Znani z zaciętości gracze UniGlass-u błyskawicznie wyrównują za sprawą potężnego strzału sprzed pola karnego Bartłomieja Bojara!

Mimo straty bramki rywale Łomżyniaków nie stracili dotychczasowego animuszu. RevoComsmetics zdominowało boiskowe poczynania przeciwników, nawet mimo dwukrotnej gry w osłabieniu, które wynikało otrzymania upomnień w postaci żółtych kartek.

Gdy wszyscy, zarówno widzowie jak i zawodnicy wyczekiwali już konkursu rzutów karnych, indywidualną akcją popisał się Kamil Urbanowski. Zawodnik FC UniGlass dopadł do bezpańskiej piłki w bocznym sektorze boiska, dwukrotnie zmienił tempo biegu starając zgubić się tym przeciwnika, a następnie wykorzystując fakt utworzenia się niewielkiej luki oddał strzał w kierunku bramki. Po niewielkim rykoszecie, piłka wpada do bramki!

Chwilę później sędziowie kończą tegoroczne zmagania w tej formule rozgrywek, dzięki czemu po zwycięski puchar sięgają podopieczni Karola Kotowskiego! Ostateczny wynik dwumeczu to 7:6.

Już dziś zapraszamy do przyszłorocznej edycji i raz jeszcze gratulujemy obu zespołom wyśmienitej postawy na boisku!