• stadion_1000px.jpg
  • slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg
  • hostel_1000px.jpg

Dzięki mieszkańcom miasta Łomża, po raz drugi na łomżyńskich boiskach rozegrany został w ramach Budżetu Obywatelskiego, Maraton Piłki Nożnej. W tym roku turnieje rozgrywane były nieprzerwanie od godziny 10:00, aż do 18:00!

Rozgrywki zainaugurowały dzieci, które od godz. 10.00 na boisku Stadionu Miejskiego przy ul. Zjazd miały okazję współpracować w walce o punkt, w turnieju o formule Talentiady. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego, organizatorzy wytłumaczyli zgromadzonym dziewczętom i chłopcom zasady oraz podkreślili, że dzisiejszy turniej to ich święto. Zawodnicy co mecz zmieniali zespoły, dzięki czemu po raz pierwszy wielu z graczy na co dzień reprezentujących różne kluby, miało okazję zagrać nie jako boiskowi rywale a partnerzy! Spośród blisko 40 uczestników najwięcej punktów w rywalizacji indywidualnej zdobyła Grabińska Gabriela oraz Krajewski Hubert. Królami strzelców w swoich kategoriach zostali Konert Bartosz oraz Jastrzębska Maria!


Po rywalizacji najmłodszych równocześnie i punktualnie o 14.00 rozgrywki zaczęli zawodnicy w kat. 30Plus na Orliku przy ul. Bernatowicza oraz dziewczęta rywalizujące w formule 2008 i młodsze na boisku Orzeł przy ul. Zjazd. W rywalizacji dziewcząt najlepsza okazała się drużyna MOSiR Łomża, która po zaciętym dwumeczu okazała się nieznacznie lepsza od swoich rówieśniczek z KS Jantar Ostrołęka. Z dobrej strony pokazał się również najmłodszy zespół Fortów Piątnica, który w ostatecznym rozrachunku uplasował się na trzecim miejscu na podium. Po wyróżnienia indywidualne sięgnęła Kaczmarczyk Nadia (Król Strzelców), Konert Wiktoria (MVP) oraz Julia Rupacz (Najlepszy bramkarz). Trenerzy wspólnie wytypowali ze swoich zespołów zawodniczki, które ich zdaniem zasłużyły na dodatkowe wyróżnienie. W zespole MOSiR Łomża wybrano Klimaszewską Amelię, w KS Jantar Ostrołęką Oliwię Kaczmarczyk, natomiast w zespole Fotów Piątnica Kołota Julię.

 

Emocji nie brakowało również w turnieju skierowanym do najstarszych! Na boisku stawili się przedstawiciele zespołów KS Biel Jeziorko, FC 8 Wilki, 30+ oraz Elmax Dachy Super Team, którzy rywalizowali w formie grupy i spotkań każdy z każdym. Po zaciętych meczach i niezwykle pozytywnej rywalizacji, po puchar za I miejsce sięgnął zespół z Jeziorka! Drugą pozycję zajął zespół, który tylko raz w całym turnieju stracił punkty, czyli FC 8 Wilki. Trzecie miejsce należy do ekipy 30+, czyli ubiegłorocznych tryumfatorów rozgrywek, natomiast czwartą lokatę zajął zespół Elmax Dachy Super Team. Nagroda w postaci opaski MiBand 6 powędrowała w ręce najstarszego zawodnika, którym okazał się Mieczkowski Henryk, reprezentujący rocznik 59! Karty podarunkowe otrzymali: Sawicki Grzegorz (Najlepszy Bramkarz), Jankowski Grzegorz (KS Biel Jeziorko) oraz Niksa Łukasz (MVP)! Dodatkowo tytułem najlepszego zawodnika w swoim zespole uhonorowano Bajkiewicz Michała (KS Biel Jeziorko), Tercjaka Mateusza (30+), Dąbrowskiego Sławomira (Elmax Dachy Super Team) oraz Wilka Dariusza (FC 8 Wilki).


Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy kibicom, sędziom oraz opiece medycznej za udział w tym wydarzeniu! Mamy nadzieję, że widzimy się ponownie już za rok!

 

Foto: MOSiR Łomża

BILETY

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB: 

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB: 

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz