• stadion_1000px.jpg
  • slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg
  • hostel_1000px.jpg

plakat przedstawiający rysunek sbtrakcyjny widoku na Narew i Łomżę, zieleń, zwierzęta

Sobota 23 lipca na łomżyńskich bulwarach jak co roku stanie pod znakiem  mistrzowskich wyścigów pychówek oraz festiwalowego brzmienia „Szant nad Narwią”. Kolejna edycja Festiwalu „Szanty nad Narwią” oraz „Wyścigów pychówek o tytuł Mistrza Nurtu Pradoliny Narwi” wrosły już w tradycję Portu Łomża i nadnarwiańskich bulwarów. Organizatorem wydarzeń, które w konkursie uzyskały dofinansowanie ze środków Urzędu Miasta Łomża, jest jak co roku Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemia Łomżyńska we współpracy z MOSIR Łomża. 

 

Tereny łomżyńskich bulwarów i mariny Portu Łomża w sobotę 23 lipca br., tradycyjnie już gościć będą mistrzów w pływaniu pychówkami oraz topowe na polskiej scenie muzycznej kapele szantowe. Dodatkową atrakcją w trakcie festiwalu szantowego będzie przeprowadzenie konkursu z nagrodami z okazji 85 rocznicy powstania Ogólnokrajowej Spółdzielni Turystycznej Gromada. W trakcie wydarzenia zostanie również przeprowadzona zbiórka publiczna na rzecz chorego na SMA Filipka Nowackiego z Łomży.

 

W sobotę poznamy Mistrza Nurtu Pradoliny Narwi - 2022

W imprezie rzecznej, której pomysłodawcą był kilka lat temu znany miłośnik tradycji rzecznej Paweł Bełdowicz, zmierzą swoje siły zamieszkali od pokoleń nad Narwią ludzie rzeki, dla których pływanie pychówką jest codziennością.

Jak co roku w godzinach 13.00 – 15.00 na rzece Narew na wysokości Portu Łomża odbędzie się pokazowa impreza wodniacka pn. "Wyścigi pychówek o tytuł Mistrza Nurtu Pradoliny Narwi - 2022" pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Łomża. Miłośnicy rzecznych wyścigów po Narwi będą mogli podziwiać uczestników w dwóch konkurencjach indywidualnych i jednej zespołowej. Emocjonującym podsumowaniem będzie wieńczący zawody rzeczny bieg sprinterski na dystansie 500 metrów, o tytuł Mistrza Nurtu Pradoliny Narwi – 2022.

 

Trzecia edycja festiwalu „Szanty nad Narwią”

To wydarzenie kulturalne z racji swojej niepowtarzalności uzyskało patronaty honorowe Prezydenta Miasta Łomży Mariusza Chrzanowskiego oraz Wójta Gminy Piątnicy Artura Wierzbowskiego. Festiwal uzupełnia bogatą miejską ofertę wakacyjnych wydarzeń uatrakcyjniających pobyt w naszym regionie dla mieszkańców, turystów i licznych festiwalowych gości z bliższych i dalszych okolic Łomży. Utytułowane licznymi festiwalowymi nagrodami zespoły „MECHANICY SHANTY”, „STARA KUŹNIA” i „FLASH CREEP”, wykonają dla zgromadzonej publiczności ze sceny ustawionej w okolicy Portu Łomży przy ulicy Rybaki, cały szereg standardów pieśni żeglarskiej.

 

Szczegółowy harmonogram III. edycji festiwalu „Szanty nad Narwią”:

  • Powitanie i prezentacja wykonawców festiwalowych: 17 - 17.15
  • Występ zespołu „STARA KUŹNIA”: 17.15 – 18.45
  • Występ zespołu „FLASH CREEP“: 18.45 – 20.15
  • Występ zespołu „MECHANICY SHANTY“: 20.15 – 22.00

 

Tegorocznej edycji festiwalu towarzyszyć będzie konkurs z okazji 85. rocznicy powstania festiwalowego partnera tj. Ogólnokrajowej Spółdzielni Turystycznej Gromada. Każdy, kto prawidłowo wypełni konkursową ankietę i złoży ją do godziny 19, do dnia 23 lipca br. w recepcji Hotelu GROMADA w Łomży przy ul. Rządowa 1 lub w siedzibie Punktu Informacji Turystycznej – Plac Stary Rynek 6, weźmie udział w losowaniu wakacyjnych nagród. Ankiety konkursowe można uzyskać we wspomnianych wyżej lokalizacjach, bądź też drogą online za pośrednictwem deklaracji uczestnictwa w konkursie złożonej mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W trakcie festiwalu prowadzona będzie również zbiórka publiczna na rzecz chorego na SMA Filipka Nowackiego z Łomży. Organizator zapewnia ograniczoną ilość miejsc siedzących, a wstęp na samo wydarzenie jest bezpłatny.

 

Uwaga:

W dniu wydarzenia tj. 23. lipca br. na terenie nadnarwiańskich bulwarów będą obowiązywały ograniczenia w ruchu kołowym. Organizatorzy rekomendują dla uczestników festiwalu możliwość parkowania samochodu na pobliskim terenie położonym w ciągu ulicy Rybaki.

 

Źródło: LOT Ziemia Łomżyńska

grafika przedstawiająca wodę i statek

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  0

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz