• stadion_1000px.jpg
  • slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg
  • hostel_1000px.jpg

Plakat wydarzenia, na dole logotypy organizatorów. Na pierwszym planie trzy osoby, grające w boule. Nad nimi napis Łomża Gra w Boule.

Boule to tradycyjna gra francuska z elementami zręcznościowymi, która dzięki swojej prostocie i dostępności zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży zaprasza na III edycję Łomżyńskiego Turniej Boule, który odbędzie się na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego "Moje Boisko ORLIK 2012" przy ul. Katyńskiej! 

 

Jak w zeszłym roku zawody rozegrane zostaną w piątek, start turnieju zaplanowany jest na godzinę 17:00 (losowanie grup 16:50). Zawody rozegrane zostaną w ciągu jednego dnia tj. 12.08.2022 r.

Gra polega na dorzucaniu metalowych kul do małej drewnianej kulki, w Polsce określanej jako "świnka". Partia składa się z kilku rozgrywek. W sierpniowych rozgrywkach będziemy grać "single" czyli mecze jeden na jednego. Zawodnik dysponuje 3 bulami na partię. Każda partia rozpoczyna się od "ustawienia świnki", aż do wyrzucenia przez graczy wszystkich kul. Wygrywa ten zawodnik, który w ostatecznym rozrachunku umieści bule najbliżej świnki. Kolejność rzucania jest uzależniona od tego, kogo bula w danym momencie "punktuje".

 

Na Turniej Boule zapisać się może każdy, niezależnie od poziomu wiedzy na temat zasad tej gry. Animator wyjaśni dokładnie zasady rozgrywki w dniu zawodów. Dzieci oraz młodzież w wieku 6-16 lat muszą zgłosić się do rozgrywek wraz z rodzicem. 

 

Zapisy otwarte są do 10 sierpnia (liczba miejsc ograniczona!) pod adresem email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Więcej informacji pod numerem telefonu: 86 215 06 05

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

grafika przedstawiająca palmy, wodę, piasek oraz kalendarz wydarzeń organizowanych w lato

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  44

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz