• stadion_1000px.jpg
  • slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg
  • hostel_1000px.jpg

Zawodnicy na boisku orlik 2012. W centrum zawodnicy walczący o piłkę.

W ubiegły weekend o godzinie 20:40 wybrzmiał ostatni gwizdek sędziego, który oficjalnie zakończył VI kolejkę gier, prowadzonych w ramach Miejskiej Ligi Piłki Nożnej MOSiR Łomża 2022/23. Za nami więc już 1/3 obecnego sezonu, czas więc na krótkie podsumowanie dotychczasowych zmagań.

 

W najwyższej klasie rozgrywkowej niepokonany pozostaje Dobroplast, który rozgościł się na pierwszym miejscu w tabeli, z 7 punktami przewagi nad obecnym mistrzem tj. Uniglass-em. Zespół Karola Kotowskiego rozegrał dotychczasowo jedno spotkanie mniej od obecnego lidera I ligi, zresztą identycznie jak KS Biel Jeziorko, które zamyka podium z 8 punktami straty do lidera. Walka o mistrzowski tytuł pozostaje więc otwarta, co więcej, kontakt z czołówką mogą nadal nawiązać Kulturalni Łomża, BTS Szymańscy i Elmax Dachy Super Team. Dół tabeli okupują zespoły DEMED-u, MG Energetyka i FC Osiem Wilki, które punkty zdobywają głównie w starciach pomiędzy sobą, lub wcale.

 

Kolejny wyśmienity sezon zalicza Pardo Michał (Uniglass Łomża), który przewodzi w tabeli króla strzelców z 14 zdobytymi bramkami. Za plecami dwukrotnego króla strzelców naszej ligi (w sezonach 17/18 i 21/22) znajduje się Kurzyna Eryk (Dobroplast) z ośmioma bramkami, oraz Maciorowski Michał (Demed), który dotychczasowo strzelił 7 bramek.

 

Najwięcej bramek z gry kombinacyjnej zdobywa drużyna Kulturalni Łomża, co potwierdza obecność dwóch zawodników w czołówce klasyfikacji na najlepszego „asystenta”. Na prowadzeniu z 8 asystami znajduje się Cychol Igor (Najlepszy asystent II ligi w sezonie 21/22) oraz Hubert Cendrowski (7 asyst), który zgromadził identyczną liczbę kluczowych podań jak Kotowski Karol (Najlepszy asystent I ligi w sezonach 20/21 i 21/22) z Uniglass-u.

Zawodnicy na boisku orlik 2012. Zawodnik w centrum zdjęcia pokazuje pozostałym wyciągniętą dłonią gracza bez krycia.

Najszczelniejszą defensywą na obecnym etapie rozgrywek pochwalić się może zespół Uniglass-u, których bramkarz skapitulował jedynie sześciokrotnie. Na drugim krańcu tej statystyki jest zespół FC Osiem Wilki, który po wielu zmianach kadrowych nadal nie możne odnaleźć formy.

 

W drugiej lidze z przedsezonowych wątpliwości pozostało niewiele. Zgodnie z przewidywaniami, po raz kolejny o bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, biją się zawodnicy z Wizny. Gdyby nie zaskakująca porażka w ostatniej kolejce, ze znajdującym się na ostatnim miejscu w tabeli, WKS Szczepankowo, nadal przewodziliby w II lidze. Potknięcie dotychczasowych liderów wykorzystał zespół Młode Orły, które na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem wyrwały punk innemu pretendentowi do mistrzowskiego tytułu tj. Los Sicarios. Pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Cekała Cezary, który za swoją postawę w tym spotkaniu znalazł się w drużynie tygodnia.

 

Poniżej link do wspomnianej bramki:

https://youtu.be/MU5yFk-HrW8?t=2332

 

Zawodnicy grają w piłkę na boisku typu orlik. W centrum dwóch graczy walczy o piłkę.

Wspomniany wyżej punkt, pozwolił zawodnikom Gajdy Piotra wskoczyć na pierwsze miejsce, z punktem przewagi nad Wiźniakami i trzema nad Los Sicarios. Tuż za podium znajduje się Drużyna A, która z 12 punktami, nadal pozostaje w kontakcie z wyżej notowanymi zespołami. Niespodziewanie na w dolnej części znajduje się na chwilę obecną Ratowo-Piotrowo i Dantex, którzy w przedsezonowych rozważaniach, byli typowani do walki o czołowe pozycje.

 

Do swojej najlepszej formy powoli zaczyna nawiązywać Chojnowski Damian, popularny „Chudy” który w sezonach 2010, 2011 i 2012 sięgał po koronę króla strzelców w barwach Baltica Travel, ponownie walczy o wyróżnienia indywidualne. Chodź tym razem na drugoligowych boiskach, to jednak 13 bramek strzelonych w sześciu spotkaniach i tak robi wrażenie. Drugi w klasyfikacji króla strzelców jest Ostrowski Kamil (również Drużyna A) zgromadził osiem trafień, a trzeci Sebastian Laskowski (Wiźniacy) siedem. W klasyfikacji najlepszego „asystenta” również prowadzi wcześniej wspomniany „Chudy” za nim jest Kamil Kiełczewski (Wiźniacy) i Kapelewski Marcin (Drużyna A).

W tej części sezonu czekają nas jeszcze trzy kolejki, najbliższa już w niedzielę 23.10.2022 o godzinie 10:00, na orliku przy ul. Bernatowicza.

Zapraszamy do kibicowania i aktywnego śledzenia rozgrywek naszej Miejskiej Ligi Piłki Nożnej MOSiR Łomża.

BILETY

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  46

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  83

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz