• stadion_1000px.jpg
  • slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg
  • hostel_1000px.jpg

grafika przedstawiająca puchar i w tle budynki

Na mapie Polski pojawi się w tym roku wyjątkowe wydarzenie skierowane do amatorów tenisa ziemnego. Tenisowy Turniej Miast – Drużynowy Puchar Polski Amatorów 2023 – tak brzmi pełna nazwa projektu, który startuje 3 czerwca w 16 miejscach w kraju. Wielki finał zaplanowano w dniach 1-3 września na kortach Olimpijski Club we Wrocławiu w ramach Narodowego Dnia Tenisa. Zespoły uczestniczące w rozgrywkach rywalizować będą nie tylko o prestiż, czy okazałe puchary, ale również o nagrody finansowe. Do triumfatorów Tenisowego Turnieju Miast trafi czek w wysokości 40 tys. złotych!

 

Eliminacje rozegrane zostaną także w Łomży na kortach przy ulicy Zjazd. Zapisy do rozgrywek trwają do 18 maja. W pierwszej kolejności warunek zgłoszenia stanowi liczba osób: minimum muszą to być dwie kobiety i dwóch mężczyzn, maksymalnie zespół może liczyć ośmioro graczy. Drużyny zgłaszane są przez klub tenisowy zrzeszony w PZT lub przez WZT i reprezentują zarówno klub jak i miasto, w którym zarejestrowany jest klub lub WZT. Zgłoszenia należy wysyłać na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: +48 606 921 921.

 

W każdym z 16 województw zorganizowane zostaną eliminacje, z których najlepsze ekipy awansują do półfinałów, a następnie do wielkiego finału. Eliminacje rozpoczną się 3 czerwca i potrwają do 15 lipca. Zwycięzcy kwalifikacji otrzymają nagrody w wysokości 3 tys. zł. I co należy podkreślić wpisowe od startujących zespołów oraz opłaty za kort na żadnym etapie rozgrywek nie będą pobierane. Półfinały zaplanowane zostały na 30 lipca.

 

Zasady rozgrywania poszczególnych pojedynków: dwa mecze gry pojedynczej kobiet, a następnie mężczyzn (będą się odbywać równolegle). Następnie deble kobiet i mężczyzn. Na końcu – jeśli spotkanie nie będzie rozstrzygnięte – planowany jest mikst. Jak podkreślają organizatorzy wszystkie mecze rozstrzygane będą w systemie do 9 wygranych gemów. Przy stanie w gemach 8/8 decyduje super tie-break do 10 punktów.

 

Na koniec należy podkreślić, że najlepsze zespoły mogą liczyć na bardzo atrakcyjne nagrody finansowe. Triumfatorzy otrzymają 40 tys. zł, za drugie miejsce jest 20 tys., za trzecie 10 tys., a za czwarte 5 tys. Drużynom z miejsc 5-8 wręczone zostaną nagrody rzeczowe.

 

Partnerami Tenisowego Turniej Miast 2023 są: PZU, Fundacja KGH Polska Miedź, Enea, Fundacja PZU, Strefa Tenisa, Jantar Champion. Partner medialny: „Tenis Magazyn”. Patronat: Polski Związek Tenisowy.

 

Źródło: www.turniejmiast.pl

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  13

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  0

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz