Zawodnik w stroju sportowy na tle boiska piłkarskiego

Ratowo Piotrowo 2019 zostało zwycięzcą tegorocznej edycji Pucharu MLPN. W finale piłkarze z Ratowa wygrali z faworyzowanym KS Biel Jeziorko 2-1.

W pierwszej połowie częściej przy piłce utrzymywali się goście z Jeziorka. Nie potrafili jednak pokonać wyśmienicie spisującego się tego dnia Bartosza Długołęckiego. Zawodnicy w jaskrawych trykotach, swoich okazji poszukiwali w szybkich kontrach i strzałach z dystansu. Mimo nieobecności podstawowego bramkarza w zespole KS Biel Jeziorko, wyśmienicie ze swoich zadań wywiązywał się Maciej Bajkiewicz, który tego dnia zastąpił między słupkami Łukasza Cwalinę.
 Zawodnicy oddają strzał na bramkę
Bramkarz Jeziorka był bezradny w 6 minucie, gdy Mateusz Głębocki zdecydował się na strzał lewą nogą z około 15 metrów. Piłka wpadła w lewy, dolny róg bramki KS Biel Jeziorko. Mimo zmiany na tablicy wyników, obraz gry się nie zmieniał. KS Biel Jeziorko budowało ataki pozycjyjne, Ratowo Piotrowo 2019 po niemal każdym przejęciu ruszało z szybkimi kontratakami. Piłkarze z Jeziorka systematycznie sprawdzali czujność Długołęckiego, który raz za razem wzbudzał swoimi interwencjami wiwaty wśród zgromadzonych kibiców.
W 11 minucie bez krycia po prawej stronie boiska został Szabłowski Andrzej, który po dobrym podaniu miał aż zanadto czasu aby poprawić sobie piłkę i potężnym uderzeniem podwyższyć prowadzenie swojej drużyny. Końcówka spotkania przyniosła potężne emocje!

Siedzący kibice na tle orlika
W 13 minucie, sędzia podyktował rzut karny, który pewnie na bramkę kontaktową zmienił Tarnowski Michał. Ostatecznie mimo zmasowanych ataków, zawodnicy Ratowo Piotrowo 2019 dowieźli korzystny wynik do końca spotkania, tym samym zdobywając swoje pierwsze trofeum w rozgrywkach pod szyldem MLPN! W meczu o 3 miejsce, w którym zmierzyły się ze sobą drużyny Elmax Dachy Super Team i DEMED, zwyciężyli Ci pierwsi (2:0).

W turnieju wzięło udział 10 zespołów reprezentujących w sezonie 2022/23 Miejską Ligę Piłki Nożnej MOSiR Łomża. Prócz czterech zespołów, które wywalczyły awans do fazy Pucharowej, w rozgrywkach wzięły udział również FC 8 Wilki, Dantex, MG Energetyka, Młode Orły, Uniglass oraz Dzik Team.