Grupa zawodników i kibiców pozuje w bramce, na orliku.

W spotkaniu o Superpuchar zmierzyli się triumfatorzy I Ligi MLPN oraz Pucharu Ligi w sezonie 2022/23. Zambrowiacy pewnie zwyciężyli w najwyższej klasie rozgrywkowej, naszych amatorskich rozgrywek, nie tracąc przy tym choćby jednego punktu! Ratowo Piotrowo wygrało decydujący mecz Pucharu ligi z KS Biel Jeziorko (2:1).

Początek starcia odbywający się na Orliku przy ulicy Katyńskiej w Łomży zapowiadał niezwykle ciekawe i wyrównane spotkanie. Do dziesiątej minuty nieznacznie przeważała drużyna z Zambrowa, która prowadzona w ofensywie przez Tomasza Jastrzębskiego, prowadziła 2:1.

Zawodnicy grają w piłkę nożną, na orliku

Pierwsza bramka to błąd wynikający ze śliskiej murawy (https://youtu.be/RUPYtQDR5gE). Strata piłki w ataku, kontra i dobitka daje prowadzenie zawodników reprezentujących powiat zambrowski. Kolejna bramka to pokaz gry zespołowej. W akcji wzięło udział 4 zawodników, którzy rozegraniem na jeden - dwa kontakty, wypracowali czystą sytuację bramkową (https://youtu.be/RUPYtQDR5gE). Można powiedzieć, że przy bramce kontaktowej dla Ratowa asystę zaliczył słupek. Mimo złej pogody, kibice zebrani na boisku byli świadkami kolejnej ładnej akcji. Rozegranie przeprowadzone bokiem boiska, podanie z „fałsza” Sławomira Klimaszewskiego, strzał, piłka odbija się od dwóch słupków i ląduje pod nogami Alachamowicza, który umieszcza piłkę w bramce (https://youtu.be/RUPYtQDR5gE). W kolejnych minutach dominowało Ratowo, które dwukrotnie było o włos od zdobycia wyrównującej bramki. Realizacja założeń jakie stawiali przed sobą zawodnicy Dobroplastu, pozwala im podwyższyć prowadzenie (https://youtu.be/RUPYtQDR5gE) jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę.

Druga połowa to dominacja pierwszoligowców, którzy wrócili do formy prezentowanej w zeszłym sezonie. Mimo wyśmienitej gry w bramce Bartosza Długołęckiego, zdobyli cztery bramki, tym samym po raz pierwszy sezon kończąc z dwoma trofeami na koncie.

Zawodnik w czarnej koszulce i medalem na szyi, odbiera trofeum za najlepszego zawodnika.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Tomasz Jastrzębski (Dobroplast), który zdobył cztery bramki (trzy w pierwszej połowie), w tym jedną piętką.

Dobroplast Zambrów: Patryk Modzelewski – Tomasz Jastrzębski, Daniel Kurpiewski, Paweł Gosk, Maciej Piotrowski, Bartosz Konopko, Tomasz Krajewski, Eryk Kurzyna, Krzysztof Mieczkowski.

Ratowo Piotrowo 2019: Bartosz Długołęcki - Sławomir Klimaszewski, Paweł Modzelewski, Piotr Ogonowski, Kamil Kraiński, Tomasz Szarek, Jacek Klimaszewski, Andrzej Szabłowski, Łukasz Alachamowicz, Mateusz Kurpiewski, Dawid Tryniszewski, Zbyszek Modzelewski.