• stadion_1000px.jpg
  • slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg
  • hostel_1000px.jpg

Zdjęcie przedstawia 3 boule na kamieniach.

Rozgrywki odbyły się w sobotę 25 maja 2024 r. na boulodromach znajdujących się tuż obok „Moje Boisko Orlik 2012” przy ulicy Katyńskiej.

 

Zebrani uczestnicy grali w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Do grupy finałowej awans uzyskiwało dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy eliminacyjnej.

 

Rozgrywka na pierwszy rzut oka może wydawać się niezwykle prosta, jednak w rzeczywistości wymaga wyczucia i doskonałej precyzji. Widać to było już w pierwszych pojedynkach, które do rozstrzygnięcia wymagały niejednokrotnie trzech partii (grano do 7 punktów w danej partii oraz do dwóch wygranych rozgrywek).

Obsadę grupy finałowej poznaliśmy po 4 godzinach. Okazję do walki o tytuł mistrza uzyskali Jacek Dziekoński, Aleksandra Świtaj, Artur Galanek oraz Adam Rzyczkowski.

 

Zdjęcie przedstawia ludzi rzucających bulą na kamienie.

 

Ostatecznie po niemal 7 godzinach rywalizacji złoty medal i puchar powędrowały do rąk Artura Galanka, który w tegorocznej edycji nie przegrał ani jednej partii i nie stracił ani jednego seta. Po zaciętym pojedynku pomiędzy Jackiem Dziekońskim a Adamem Rzyczkowskim, srebro dzięki niesamowitym zwrotom akcji zdobył ten drugi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2 (8:6, 6:8 oraz 5:7). Czwarte miejsce zajęła Aleksandra Świtaj, która po raz pierwszy wywalczyła awans do fazy finałowej.

 

Zdjęcie przedstawia osobę rzucającą boulą

 

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników pamiątkowe medale, a czterej najlepsi zawodnicy otrzymali karty podarunkowe do sklepu Martes Sport, puchary oraz zestaw gadżetów od Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży.

Zdjęcie przedstawia puchary, medale i nagrody przeznaczone na turniej

 

Ostateczna klasyfikacja:


I Miejsce - Artur Galanek

II Miejsce - Adam Rzyczkowski

III Miejsce - Jacek Dziekoński

IV Miejsce - Aleksandra Świtaj

 

Zdjęcie przedstawia Zwycięzców Turnieju w Boule

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  9

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  0

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz