• stadion_1000px.jpg
  • slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg
  • hostel_1000px.jpg

Zdjęcie przedstawia drużyny z zakończenia MLPN MOSiR Łomża.

W sezonie 2023/2024, który rozpoczął się we wrześniu 2023 roku, wzięło udział 21 amatorskich drużyn piłkarskich. Na przełomie całego sezonu rozegrano 190 spotkań, a piłka do siatki wpadła aż 1061 razy!

 

W weekend 16 oraz 17 czerwca na kompleksie sportowo- rekreacyjnym „Moje Boisko Orlik 2012” przy ul. Katyńskiej 3, odbyło się oficjalne dwudniowe zakończenie sezonu rozgrywkowego MLPN MOSiR Łomża. Mistrzostwo I Ligi zdobyła drużyna Kulturalni Łomża. W dywizji II pierwsze miejsce dające bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej wywalczyła drużyna Ratowo-Piotrowo 2019.

Zdjęcie przedstawia Puchary, medale i piłki przygotowane na zakończenie MLPN MOSiR Łomża.

 

W ostatnim starciu w sobotni wieczór zespół Kulturalnych Łomża mierzył się z ekipą Dobroplastu, czyli zeszłorocznego triumfatora rozgrywek I Ligi. Spotkanie zakończyło się wygraną drużyny z Zambrowa Dla zespołu z Łomży była to jedyna porażka w całym sezonie, finalnie w 18 spotkaniach zgromadzili 45 punktów.

Zdjęcie przedstawia drużynę Kulturalni, która zdobyła Mistrzostwo I ligi MLPN MOSiR Łomża.

 

Natomiast, wyniki poprzednich spotkań ostatniej kolejki sprawiły, że Dobroplast dzięki wygranej został brązowym medalistą najwyższej klasy rozgrywkowej.

Zdjęcie przedstawia drużynę Dobroplast, która zajęła 3 miejsce MLPN MOSiR Łomża.


Drugie miejsce należy do drużyny KS Biel Jeziorko. Ekipa Macieja Bajkiewicza zapewniła sobie srebro na dwie kolejki przed końcem sezonu. Mimo to w swoim ostatnim spotkaniu mierzyli się z drużyną Demedu, ostatecznie zwyciężając wynikiem 2:1 po dwóch bramkach Michała Tarnowskiego, który do końca walczył o króla strzelców I Ligi.

Zdjęcie przedstawia drużynę KS Biel Jeziorko, która zdobyła 2 miejsce MLPN MOSiR Łomża

 

 

W niedzielę ostatnią kolejkę rozgrywała II Liga. Losy pierwszych czterech miejsc ważyły się do samego końca. Drużyna Football Club Śniadowo wygrywając mecz z Koroną Podgórze zapewniła sobie miejsce na podium. Klasyfikacja zależała od ostatniego niedzielnego spotkania, w którym mierzyły się ze sobą zespoły Ratowo-Piotrowo 2019 oraz MG Energetyka.

Zdjęcie przedstawia osoby grające na sztucznym boisku w piłkę nożną.

 

Był to mecz o mistrzostwo II Ligi. Finalnie drużyna z Ratowa-Piotrowa nie pozostawiła żadnych złudzeń i pewnie zwyciężyła wynikiem 5:0, co uplasowało ich na 1 miejscu, uzyskując w całym sezonie 41 punktów. Drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno zespoły Drużyna A oraz Football Club Śniadowo.

Zdjęcie przedstawia drużynę Ratowo Piotrowo, która zdobyła Mistrzostwo II Ligi MLPN MOSiR Łomża.

 

Zdjęcie przedstawia Drużynę A

 

Zdjęcie przedstawia drużynę Foootball Club Śniadowo

 

Podczas podsumowania sezonu, wyróżnieni zostali najlepsi zawodnicy obu lig. W II lidze niemal wszystkie kategorie w których prowadzono rywalizację, zdominował Chojnowski Damian (Drużyna A). To właśnie do niego powędrowały statuetki za tytuł króla strzelców (34 bramek/17 spotkań), najlepszego asystenta (15 kluczowych podań/17 spotkań) oraz najlepszego zawodnika (7-krotnie w drużynie tygodnia). 

Zdjęcie przedstawia 3 osoby. Mężczyzna trzyma 3 statuetki oraz 3 piłki.

 

Tytuł najlepszego bramkarza powędrował natomiast do Długołęckiego Bartosza (Ratowo-Piotrowo 2019).

Zdjęcie przedstawia 2 osoby. Jedna przyjmuje statuetkę.


W najwyższej klasie rozgrywkowej najlepszym bramkarzem został Kania Bartosz (Kulturalni Łomża). Królem strzelców (35 bramek/18 spotkań) oraz najlepszym zawodnikiem (6- krotnie w drużynie tygodnia) został Tarnowski Michał (KS Biel Jeziorko). Natomiast najlepszymi asystentami ex aequo zostali Wilki Gabriel (Kulturalni Łomża) oraz wcześniej wspominany Tarnowski Michał (KS Biel Jeziorko), którzy zgromadzili po 13 asyst.

Zdjęcie przedstawia 5 osób. Czterech mężczyzn i jedną kobietę. Są to wyróżnione osoby z I Ligi MLPN MOSiR Łomża.


Dodatkowo wyróżnieni zostali trzej najlepsi „Typerzy”, którzy poprawnie przewidzieli wyniki największej ilości spotkań w sezonie. Pierwsze miejsce ze 114 prawidłowymi typami zajął Szydlik Hubert (Kulturalni Łomża), punkt mniej zgromadzili Dąbrowski Daniel oraz Wiatrak Damian (UniGlass), podium zamknął Cendrowski Hubert (Kulturalni Łomża) który zdobył 105 punktów.

Zdjęcie przedstawia dwóch mężczyzn, którzy trzymają puchary.

Wszyscy wyróżnieni zawodnicy otrzymali z rąk Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży, Pani Bernadety Krynickiej, statuetki oraz repliki piłek, wykorzystywane w aktualnie rozgrywanym turnieju Euro 2024.

Zdjęcie przedstawia Panią Dyrektor MOSiR Łomża.

Już w najbliższą niedzielę 23 czerwca zostaną rozegrane mecze barażowe. Dantex – Drużyna A oraz Młode Orły – Football Club Śniadowo.
Po nich czeka nas krótka przerwa. Start nowego sezonu rozgrywkowego MLPN MOSiR Łomża zaplanowany jest na miesiąc wrzesień.


Wszystkim zwycięzcom gratulujemy osiągnięcia wyśmienitych sportowych wyników i już dziś życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie 2024/2025!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  21

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz