• stadion_1000px.jpg
 • slider3.jpg
 • slider2.jpg
 • slider1.jpg
 • parkwodny_1000px.jpg
 • lodowisko_1000px.jpg
 • hostel_1000px.jpg

kobieta trzymająca plastikową kartę mieszkańca i telefon w dłoni
Bezpłatna komunikacja miejska, zniżki w miejskich instytucjach kultury i sportu oraz na usługi w podmiotach prywatnych – z takich profitów mogą od 1 lipca korzystać posiadacze Łomżyńskiej Karty Mieszkańca. Wnioski o jej wydanie złożyły już tysiące osób.

 

Wnioski o wydanie Łomżyńskiej Karty Mieszkańca można składać osobiście w Urzędzie Miejskim oraz za pośrednictwem strony internetowej karta.miastolomza.pl. Może ją otrzymać każda osoba pełnoletnia, która spełnia przynajmniej jeden z poniższych warunków:

 • rozlicza podatek PIT w Urzędzie Skarbowym w Łomży, wskazując jako miejsce zamieszkania adres na terenie Miasta Łomża,
 • zamieszkuje na terenie Miasta Łomża w przypadku braku ustawowego obowiązku rozliczania podatku PIT.

 

W ramach ŁKM funkcjonują trzy pakiety: 

 1. PAKIET MIESZKAŃCA – ważny jeden rok od momentu wydania Karty, przyznawany wszystkim osobom uprawnionym oraz dzieciom na podstawie weryfikacji rodzica.
 2. PAKIET SENIORA –  przyznawany bezterminowo uprawnionym osobom w wieku 60 lat i więcej.
 3. PAKIET ŁOMŻYŃSKIEJ DUŻEJ RODZINY – przyznawany na okres jednego roku uprawnionym rodzinom posiadającym troje i więcej dzieci w wieku do 18 lat lub 26 lat w przypadku kontynuowania przez nie nauki. 

UWAGA: Dotychczas funkcjonujące w Łomży Karta Seniora i Łomżyńska Karta Dużej Rodziny zachowują ważność do końca roku.

 

Łomżyńska Karta Mieszkańca ma umożliwić mieszkańcom Miasta Łomża korzystanie ze zniżek na usługi instytucji kultury, sportu i rekreacji oraz jednostek i spółek z większościowym udziałem Miasta Łomża oraz ze zniżek oferowanych przez partnerów komercyjnych. Ma formę elektroniczną i można z niej korzystać w aplikacji mobilnej Łomżyńska Karta Mieszkańca, która jest bezpłatna i dostępna w sklepach z aplikacjami na iOS i Android oraz formę plastikowej, zbliżeniowej karty z nadrukowanym imieniem i nazwiskiem, zdjęciem oraz kodem QR. 

 

W programie biorą udział obiekty administrowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży, m.in.: Park Wodny przy ul. Wyszyńskiego, Pływalnia Miejska przy ul. Niemcewicza, wypożyczalnia sprzętu wodnego w Porcie Rzecznym przy ul. Żydowskiej oraz funkcjonujące sezonowo lodowisko Biały Orlik przy ul. Katyńskiej. Wykaz zniżek jest aktualizowany na bieżąco na stronie karta.miastolomza.pl.  W celu skorzystania z ulg i zniżek przypisanych do Karty, Osoba Uprawniona do nich powinna okazać Kartę lub podać numer Karty w kasie wybranego obiektu. Pracownik MOSiR odczyta zawarte uprawnienia i po pozytywnej weryfikacji udzieli zniżki lub ulgi. Karta musi być każdorazowo weryfikowana przy korzystaniu z niej podczas wstępu.

 

Więcej szczegółów na stronie: UM Łomża

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  20

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz