Na zabiegi do kriokomory w Parku Wodnym MOSiR można zapisać się przez cały rok. Turnus rusza po zebraniu min. 60 chętnych osób.
Jak działa kriokomora?
W czasie zabiegu ciało zostaje poddane działaniu niskich temperatur. Dzięki temu organizm regeneruje się i leczy wiele schorzeń.
Jakie zalety ma korzystanie z terapii?
Przede wszystkim poprawia się odporność, a krew w organizmie krąży szybciej. Seria zabiegów może wpłynąć na spalanie tkanki tłuszczowej, co daje efekt w postaci szczuplejszej sylwetki. Korzystający z kriokomory mają lepsze samopoczucie, dzięki wydzielaniu hormonów.
Regularne zabiegi polecane są osobom starszym, ze względu na właściwości spowalniające proces starzenia się. Wskazania do krioterapii ogólnoustrojowej stosuje się m.in. w przypadku osteoporozy, chorób reumatoidalnych tkanek miękkich, chorób kręgosłupa i stawów, stanów pourazowych, SM, depresji, bezsenności i przemęczenia.
Trzeba pamiętać, że krioterapia nie jest dla każdego. Podstawowe przeciwwskazania to m.in.: nietolerancja zimna, owrzodzenie skóry, choroby ośrodkowego układu nerwowego, niedoczynność tarczycy, choroby krążenia, choroby serca oraz choroby nowotworowe.
Z atrakcji mogą korzystać osoby od 10. roku życia do 65. roku życia.
Jak więc dokładnie przebiega proces krioterapii?
Na start każdy pacjent poddawany jest badaniu lekarskiemu. O czasie pobytu w kriokomorze decyduje lekarz. W czasie trwania zabiegu zamiast zimna odczuwane jest lekkie pieczenie odsłoniętych ciała. Po wyjściu zaleca się korzystającym ok. 30-minutowe ćwiczenia, które pozwolą przywrócić właściwą temperaturę ciała.
Dokładny regulamin i zasady korzystania z kriokomory dostępne są pod adresem: http://mosir.lomza.pl/?wiad=570