• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

Zakup profesjonalnego ringu bokserskiego to nowość dla miasta. Wcześniej sprzęt wypożyczano z innej gminy na potrzeby imprez. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy będą mogli zapoznać się z dyscypliną, a sami sportowcy będą mieli gdzie organizować swoje walki.

Czy zatem ring sprawdzi się w mieście i rozwinie w nim sztuki walki? Zapytaliśmy specjalisty! Polski bokser wagi ciężkiej, urodzony w Łomży, na stałe mieszkający w USA. Na koncie ma kilkanaście walk zawodowych, wszystkie wygrane. Mowa o Adamie Kownackim.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji: To pierwsza taka inwestycja w Łomży. Co zakup takiego sprzętu znaczy dla miasta? 
Adam Kownacki: Myślę, że zakup ringu to pierwszy krok dla miasta w rozwoju boksu. To piękna dyscyplina, która uczy charakteru.

MOSiR: Czy sam ring wystarczy? Jak miasto może dodatkowo wspierać dyscyplinę? 
AK: Niestety sam ring nie wystarczy. Będą również potrzebne worki treningowe oraz ludzie, którzy pomogą w rozwoju tego sportu. Mam tu na myśli trenerów i menadżerów. Myślę, że trzeba zrobić plan na parę lat i zacząć od najmłodszych. Miasto może dodatkowo pomóc dzieciom i nastolatkom udostępniając im sale, żeby zamiast chodzić po ulicach szukając zaczepki, swoje złości wyładowywali na workach i przy tym rozwijali swój talent.

MOSiR: Jak zachęcić młodych ludzi do rozwijania tego sportu? 
AK: Myślę, że boks nabiera popularności w Polsce, więc nie będzie problemu przekonać młodych, ciężej będzie z rodzicami.

MOSiR: Czy będąc w Stanach śledzisz, co dzieje się w Łomży? 
AK: Oczywiście. Mam dużą rodzinę i wielu znajomych. Wiem, że popularnością cieszy się tu MMA. Mam nadzieję, że teraz zakup ringu pomoże rozwinąć tu boks.

MOSiR: Jakie są Twoje dalsze plany zawodowe?
AK: Wygrać następną walkę, która odbędzie się 25 czerwca w Barclays Center na Brooklynie. A w przyszłości zostać Mistrzem Świata.

MOSiR: Tego Ci życzymy i czekamy na Ciebie w Łomży. 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

 

 

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB: 

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  6

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.