W piątek na Stadionie Miejskim w Łomży rozegrano towarzyskie spotkanie z Górnikiem Zabrze na 90-lecie istnienie ŁKS 1926 Łomża. Mimo minimalnej porażki 0:1, na brawa zasługuje doping i oprawa przygotowana przez kibiców.

Bramkę dla rywali w 33. minucie strzelił Dominik Lasik. "Ełkaesiacy" także mieli swoje szanse, których jednak nie wykorzystali. O ile ten mecz był towarzyski, o tyle przed podopiecznymi Mateusza Miłoszewskiego prawdziwa gra. Już niedługo ruszy III liga, a w ten weekend nasi zagrają z GKS-em Tychy we wstępnej rundzie Pucharu Polski.

Kluczowym elementem podczas jubileuszowego spotkania z zabrzanami okazała się atmosfera na trybunach. Kibice dopisali, głośno dopingowali swoich piłkarzy i przygotowali przepiękną oprawę.

W trakcie przerwy prezes Podlaskiego ZPN Sławomir Kopczewski udekorował byłych i obecnych działaczy ŁKS odznakami Polskiego Związku Piłki Nożnej, a piłkarzami medalami i pucharem za zdobycie Okręgowego Pucharu Polski. Swoje wyróżnienie odebrał również Mieczysław Bruszewski - gość honorowy, uczestnik Powstania Warszawskiego oraz były piłkarz młodzieżówek klubu.