Na boisku Orlik przy ul. Katyńskiej, 2 maja odbył się biało-czerwony piknik rodzinny. Pomysłodawcą tego wydarzenia był Prezydent Miasta Łomży Mariusz Chrzanowski wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Atrakcji nie brakowało, szczególnie dla najmłodszych. Impreza zwieńczyła łomżyńskie obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Podczas biało-czerwonego pikniku atrakcji było wiele. Rozdawano biało-czerwone flagi na drzewcach, dzieci otrzymywały również baloniki. Największą jednak frajdę dla najmłodszych stanowił dmuchany plac zabaw, który w tym dniu dzięki Prezydentowi Miasta Łomży funkcjonował bezpłatnie. To tam, na zamkach czy zjeżdżalniach, oddawali się prawdziwemu szaleństwu. Dmuchańce były rozstawione po raz pierwszy, a już niebawem będą funkcjonować przez cały sezon. Duże zainteresowanie wśród dzieci miał również ośrodek jeździecki "Quźnia dzieciom" .Przejażdżka na kucyku sprawiała im ogromną radość. Na pikniku dysponowały stoiska z watą cukrową i innymi smakołykami. Jednym z elementów Pikniku był mecz pomiędzy drużyną Samorządowców (czerwoni) z Klerykami (biali). Mecz był bardzo emocjonujący i obfitował w wiele zwrotów akcji. Spotkanie rozpoczęło się od bardzo szybkiego objęcia prowadzenia przez drużynę Kleryków. Po kilku minutach było już 2:0 dla "Białych", wtedy swój talent strzelecki pokazał dyrektor MOSiR Łomża Andrzej Modzelewski strzelając w zaledwie 5 minut 3 bramki kompletując tym samym "Klasycznego Hat-Trika" i wyprowadzając drużynę "Czerwonych" na prowadzenie 3:2. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu. Po przerwie ponownie dyrektor Andrzej Modzelewski popisał się efektowną akcją po której na 4 : 2 podwyższył Krzysztof Pałuska. Niestety to wszystko na co w tym dniu było stać drużynę samorządowców. Powoli opadali z sił a drużyna Kleryków wciąż zwiększała swoją przewagę na boisku co udokumentowała strzelając kolejno 4 bramki. Mecz zakończył się zwycięstwem Białych 6 : 4, jednak samorządowcy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i już zapowiadają rewanż.

Samorządowcy Łomża 4 – 6 Klerycy bramki: Samorząd (Modzelewski 3, Pałuska 1) Klerycy (Robert Kulas 2, Dariusz Grabowski 1, Łukasz Urbanek 1, Adam Pietrzak 1, Hubert Prusinowski 1)