• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

Już od godziny 8-ej rano w niedzielę 18 lutego w Parku Wodnym przy ulicy Wyszyńskiego gromadzili się uczestnicy organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży zawodów pływackich dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Impreza zintegrowała blisko 180 zawodników i pełną widownię kibiców!

 
Celem zawodów jest popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie do aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego. Współzawodnictwo odbywało się w kilku kategoriach wiekowych, uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w różnych stylach. Trzeba tu podkreślić, że nauka pływania wśród uczniów przynosi wspaniałe efekty. Rywalizacja przebiegała w duchu fair play oraz stała na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczą czasy zdobyte przez zawodników.

 
Dyrektor MOSiR Andrzej Modzelewski powitał wszystkich zgromadzonych i dokonał oficjalnego otwarcia zawodów. Jako pierwsi wystartowali zawodnicy klas gimnazjalnych i szkół średnich, którzy pływali w stylach: dowolnym, grzbietowym, klasycznym oraz motylkowym. Po zakończeniu rywalizacji tych szkół wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zawodnicy stojący na podium medale.

 

Tuż po szkołach średnich wystąpili zawodnicy szkoły specjalnej w stylu dowolnym na 25 metrów. Uczniowie dali z siebie wszystko i zaprezentowali wspaniałą kondycję pływacką, dzięki czemu wszyscy otrzymali zasłużone medale.

 

Kolejne w programie były zawody szkół podstawowych pod nazwą "Podstawówka na Fali H2O". W tej grupie wiekowej startowało najwięcej młodych pływaków. Najpierw odbyły się starty uczniów klas I i II na dystansie 25 metrów stylem dowolnym, klasycznym i grzbietowym. Następnie do rywalizacji o medale na dystansie 50 metrów w stylach dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym przystąpili zawodnicy z klas III–VI. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi zawodnicy medale, które wręczał Andrzej Modzelewski - Dyrektor MOSiR Łomża, Przemysław Chrzanowski - Kierownik Obiektów Wodnych oraz Kamil Walczyk – Kierownik Działu Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR.

 
Gratulujemy wszystkim startującym w zawodach! Na kolejną, III edycję 2017/2018 zapraszamy na koniec kwietnia. Wtedy poznamy już zwycięzców wszystkich trzech edycji! Poniżej prezentujemy wyniki w poszczególnych kategoriach II edycji zawodów.

 

WYNIKI:

Zespół Szkół Specjalnych

 

Klasy Gimnazjalne i Szkoły Średnie:

Klasy Gimnazjalne

Szkoły Średnie

 

Szkoła Podstawowa:

Styl dowolny- chłopcy

Styl dowolny- dziewczęta

Styl grzbietowy- chłopcy

Styl grzbietowy- dziewczęta

Styl klasyczny- chłopcy

Styl klasyczny- dziewczęta

Styl motylkowy- chłopcy

Styl motylkowy- dziewczęta

 

Foto: MOSiR i KOFI Sport

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  0

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.