• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

Punktualnie o godzinie 18.00 w czwartek 26 kwietnia na Porcie Łomża mieszańców Łomży przywitał Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski, Poseł na Sejm Bernadeta Krynicka oraz Dyrektor MOSiR Łomża Andrzej Modzelewski. Wyścigiem rowerowym mieszkańców dookoła nadnarwiańskich bulwarów została zainaugurowana Łomżyńska Komunikacja Rowerowa ŁoKeR. Na starcie trzykilometrowego wyścigu stanęła dwudziestka kobiet i mężczyzn.

 

- Łomżyńska Komunikacja Rowerowa to bardzo fajny pomysł, który myślę, że się sprawdzi – mówiła najszybsza wśród kobiet Ewa Kalinowska, która trasę pokonała w czasie 9.18,96. – W sezonie normalnie trenuję, ale w tym roku jestem pierwszy raz na rowerze, więc tym bardziej cieszę się, że udało mi się wygrać – dodawała zwyciężczyni podkreślając, że na rowerze ŁoKeRa jechało jej się bardzo dobrze. Miejsca na podium zajęły jeszcze Anna Łapińska i Karolina Wielbut.

 

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się osiemnastoletni Mateusz Krajewski, pokonując trasę w czasie 7.49,77.- Wydawałoby się, że nie jest ona wymagająca, ale jednak dała się we znaki – mówił zwycięzca, który w wyścig włożył dużo wysiłku i po jego zakończeniu długo dochodził do siebie. Tuż za nim na mecie zameldowali się Kamil Kamiński i Adam Babiel.

 

Wszyscy uczestnicy wyścigu otrzymali pamiątkowe medale oraz rowerowe kaski zakupione przez Urząd Miejski. Troje najlepszych zawodników i zawodniczek otrzymało także puchary. Inaugurację ŁoKeR-ów uświetnił występ muzyczny zespołu Tabor.

 

– Mam nadzieję, że ŁoKeRy będą się rozwijały i zataczały kręgi na ościenne gminy. Czymś pięknym byłaby bowiem podróż rowerem do naszego Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie – mówił Mariusz Chrzanowski dziękując jednocześnie lokalnym przedsiębiorcom za to, że włączyli się do udziału w projekcie. - Jest to też promowanie zdrowego stylu życia, do którego przywykli już mieszkańcy dużych aglomeracji, ale w byłych miastach wojewódzkich jest to rzadkość, więc zobaczymy, jak to sprawdzi się u nas. Jestem przekonany, że będzie to naszą wizytówką, a inne miasta będą brały z nas przykład – mówił Prezydent dodając, że pierwszego dnia w godzinach pracy Urzędu Miejskiego, do systemu zarejestrowało się prawie 150 osób, co może wróżyć duże zainteresowanie.

 

Miejsce

Zawodnik

Numer startowy

Czas

Klasyfikacja KOBIET

I

Ewa Kalinowska

020

9.18,96

II

Anna Łapińska

004

9.28,63

III

Karolina Wielbut

002

9.38,75

Klasyfikacja MĘŻCZYZN

I

Mateusz Krajewski

025

7.49,77

II

Kami Kamiński

029

7.49,94

III

Adam Babiel

036

7.54,46

 
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

 

Więcej informacji na stronie um.lomza.pl

 

Foto: MOSiR Łomża

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  0

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.