• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

Nauczyciele, uczniowie oraz rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży pobiegną razem w Dzień Dziecka na Stadionie Miejskim! Szkoła obchodzi właśnie 60-lecie istnienia i w ten sposób chce uczcić jubileusz.

 

600 km to dystans, który 1 czerwca spróbują wspólnie pokonać. Szczególnie gorące zaproszenie szkoła kieruje do rodziców i innych członków rodzin uczniów oraz absolwentów Szkoły Podstawowej Nr 7 w Łomży. 600 km to nie przypadkowy dystans- to nawiązanie  do 600-lecia przyznania Łomży praw miejskich. Wyzwanie ma oczywiście formę zabawy, a bieganie odbywać się będzie w tempie w rekreacyjnym, sztafetowo, tak, aby był też czas na odpoczynek. Moc ma objawiać się przede wszystkim w liczbie uczestników i atmosferze.

 

Na miejscu uczestnicy dobiorą się w trzyosobowe zespoły. Przy doborze  nie będą obowiązywały żadne kategorie: drużyny mogą być złożone  zarówno z chłopców, jak i dziewcząt, mogą też być mieszane. Zespół  mogą stworzyć osoby w bardzo różnym wieku (na przykład: uczeń, jego Kolega oraz tata lub też w każdej innej konfiguracji.) Następnie na stadionowym zegarze uruchomione zostanie wsteczne odliczanie od 45 minut (1 lekcja).  W tym czasie trwał będzie bieg, w którym sztafetowo uczestniczyć będą członkowie wszystkich zespołów. Każdy z uczestników w dowolnym   tempie przebiegnie jednorazowo 3 okrążenia stadionu,  po czym odpocznie, przekazując kontynuację biegu następnemu członkowi swojego zespołu, ten po 3 okrążeniach zrobi to samo, itd. aż do upłynięcia wyznaczonego czasu. Podczas trwania biegu skrupulatnie policzone zostaną okrążenia przebiegnięte przez wszystkich uczestników i przeliczone na  kilometry. Jeśli liczba kilometrów przekroczy 600—próba zakończy się  sukcesem! Nie będą prowadzone żadne indywidualne czy drużynowe klasyfikacje. Cel sportowy jest tylko jeden: osiągnięcie wyznaczonego dystansu. Pozostałe cele to popularyzacja biegania rekreacyjnego i dobra zabawa.
 

Ponieważ bieg odbędzie się w Dzień Dziecka szkoła zaplanowała także słodki prezent dla dzieci uczestniczących w zabawie. Nie ma chyba dziecka, które nie lubi lodów, dlatego wszyscy uczniowie otrzymają lody!

 

Do zobaczenia na stadionie! Czekamy na Was o godzinie 10-tej!

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  0

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.