• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

11 czerwca na Stadionie Miejskim przy ulicy Zjazd odbył się pierwszy Łomżyński Dzień Sportu. Wydarzenie przyciągnęło setki uczestników, głównie dzieci i młodzież z łomżyńskich klubów i stowarzyszeń sportowych. - Uważam, że warto organizować takie przedsięwzięcia i zachęcać do sportu już od najmłodszych lat – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Gwiazdą sportowego eventu był Tomasz Frankowski, były reprezentant Polski w piłce nożnej,  Grzegorz "Gabor" Jędrzejewski, znany z emitowanego na antenie Canal+ Sport, programu "Turbokozak" oraz Adrian Duszak, który zachwycił widzów programu Mam Talent tańcem z piłką nożną.

 

Dzień Sportu rozpoczęła VI Olimpiada Lekkoatletyczna Przedszkolaków. Najmłodsi rywalizowali w biegu na 600 m z "liderem" Justyną Korytkowską. - Dzieci spisały się znakomicie, to dla nich fajna zabawa, ale w ten sposób od najmłodszych lat łapią "bakcyla" do biegania. A to na pewno będzie korzystne w przyszłości – mówiła łomżyńska lekkoatletka. Każdy uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal, który wręczali prezydent miasta Mariusz Chrzanowski, posłanka Bernadeta Krynicka oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Andrzej Modzelewski.

 

W międzyczasie odbywały się także występy taneczno-wokalne wychowanków Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych, grupy BK-Step oraz łomżyńskich szkół, a także show cyrkowej grupy The Clown Circus Show Ruperth and Rico. W samo południe nastąpiło zaś uroczyste wręczenie podziękowań osobom, instytucjom i firmom, które swoimi działaniami wspierają działania MOSiR w propagowaniu łomżyńskiego sportu. Uczczony został też jubileusz 600-lecia uzyskania przez Łomżę praw miejskich: przedszkolaki i dzieci z najmłodszych klas podstawowych z płyty stadionu wypuściły do nieba 600 balonów w barwach jubileuszowego logo.

 

Atrakcji nie brakowało również w godzinach popołudniowych. Najpierw w defiladzie wokół stadionu przemaszerowały lokalne kluby i stowarzyszenia sportowe. Uwagę zwracała na siebie na pewno ponad pięciuset osobowa delegacja Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego. Tuż po prezentacji rozpoczął się pokaz Freestyle Football w wykonaniu Adriana Duszaka. Pochodzący z okolic Ostrołęki, a mieszkający na stałe w Poznaniu 23-latek zademonstrował na scenie poziom najwyższego uznania. Ulicznym pokazem zajmuje się od dziesięciu lat. To jego pasja, której poświęca każdą wolną chwilę. W przeszłości grał w piłkę w grupach młodzieżowych Korony Ostrołęka.

 

Ogromnym zainteresowaniem wśród młodych adeptów futbolu i tych nieco starszych cieszyły się zawody "Pokonaj Mistrza" współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz ostrołęckie stowarzyszenie Future Is Now. Liczył się w nich przede wszystkim refleks, celność strzału i umiejętności techniczne. A pokonać trzeba było nie byle kogo, bo byłego reprezentanta Polski Tomasza Frankowskiego oraz znanego z programu "Turbokozak" Grzegorza "Gabora" Jędrzejewskiego! W kategorii "senior" najlepszy okazał się Daniel Dąbrowski, "junior" Jerzy Żabiński, zaś "kids" Paweł Szpada. Obydwaj znakomici goście bardzo pochlebnie wyrazili się o całej inicjatywie Dnia Sportu.

 

- Takie wydarzenia warto organizować i zaszczepiać sport od jak najmłodszych lat. Widać, że w ten sposób można miło spędzić czas i fajnie się pobawić. Ta pasja i chęć uganiania się za piłką musi być u samych dzieci. Ale tym pierwowzorem jest trener i to on musi chcieć nauczać młodych chłopaków, tego jak biegać, ustawiać się na boisku, ale też i tego jak żyć poza nim – mówił popularny "Franek", który ostatni raz na płycie stadionu przy ul. Zjazd gościł blisko 30 lat temu, jako junior białostockiej Jagiellonii. - Cieszy, że dzieci i młodzież garną się do uprawiania sportu, a szczególnie piłki nożnej – powiedział z kolei Grzegorz "Gabor" Jędrzejewski. Zapytany, czym jest dla niego futbol odparł bez chwili namysłu. - Ktoś powiedział, że jeżeli pracujesz i zarabiasz zgodnie ze swoją pasją, to jesteś cały czas na urlopie – skwitował z uśmiechem "Gabor".

 

W międzyczasie na boisku bocznym rozgrywany był żeński turniej piłki nożnej młodziczek U-12, w którym udział brały zespoły z Łomży, Piątnicy i Ostrołęki. Na "połówkę" płyty głównej wybiegły zaś drużyny Urzędu Miejskiego w Łomży oraz rodziców MŁKS. Lepsi okazali się ci drudzy, pokonując urzędników 8-4.

 

Następnie odbył się finałowy mecz Nocnego Młodzieżowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar 600-lecia Łomży, w którym zwyciężyła ekipa Drewniaków. W turnieju w dniach 8-10  czerwca udział wzięło 12 drużyn. Kolneński zespół dotarł do finału, w którym zmierzył się z Planet-Cash Łomża. Grając rozważnie, ale przy tym niezwykle efektownie, kolnianie pokonali przeciwnika 4:1 (3:0). Bramki dla Drewniaków zdobyli: Kamil Małolepszy, Andrzej Filipkowski, Damian Łazarczyk i Mateusz Grabowski. Łukasz Grabowski został najlepszym bramkarzem, a Adrian Grabowski najlepszym piłkarzem turnieju. Tomasz Frankowski wręczył drużynom puchary i medale. Honorowego gola dla gospodarzy strzelił Piotr Żebrowski. - Pomysł narodził się spontanicznie. Pracuję jako animator sportu na Orliku, dużo osób jest chętnych do gry i postanowiłem zgłosić projekt do Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego – mówił Wojciech Klimaszewski, pomysłodawca inicjatywy.

 

Przez czas trwania Dnia Sportu najmłodsi mieszkańcy Łomży mogli skorzystać z dmuchanego placu zabaw. Serwowane były również kiełbaski z grilla. Oczywiście wszystko bezpłatnie. - Mimo, że pogoda płatała nam figle, uważam, że była to impreza bardzo udana. Dzieci były bardzo zadowolone i wspaniale się bawiły, a to było najważniejsze – podsumował wydarzenie Andrzej Modzelewski, dyrektor MOSiR-u. Jednostka podległa miastu zorganizowała sportowe zawody. Mały one na celu promocję zdrowego stylu życia czy zachęcenie do uprawiania sportu i rekreacji. - Chcieliśmy też zaprezentować nasze obiekty i podziękować tym, którzy nas wspierają – zakończył Andrzej Modzelewski.

 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży bardzo dziękuje wszystkim uczestnikom wydarzenia, klubom i stowarzyszeniom sportowym, którzy tak licznie przybyli na stadion. Szczególne  podziękowania należą się także trenerom Future Is Now, Ministerstwu Sportu i Turystyki, pracownikom MDK- DŚT, kadrze i uczniom  Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7, Zespołowi Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4  oraz Szkoły Podstawowej Nr 7 za pomoc w organizacji imprezy, ogromne zaangażowanie i pełen profesjonalizm. Dziękujemy także sponsorom: Zakłady Przetwórstwa Mięsnego JBB Bałdyga oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy oraz mediom, na których promocję zawsze możemy liczyć.

 

 

Zapraszamy do polubienia fanpage MOSiR Łomża, gdzie na bieżąco informujemy o wydarzeniach organizowanych przez MOSiR! www.facebook.com/mosirlomza/

 

Więcej informacji na stronie www.um.lomza.pl

Zdjęcia: MOSiR Łomża

 

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  0

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.