• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

XVIII Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły rozpoczęte! W kilku dyscyplinach sportowych weźmie udział blisko 1000 dzieci i młodzieży z kraju i zagranicy. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży serdecznie zaprasza do kibicowania młodzieży polonijnej podczas zawodów pływackich, które odbędą się już w najbliższą środę 27 czerwca na Pływalni przy ulicy Niemcewicza. Start o godzinie 9.00!

 

W międzynarodowej olimpiadzie sportowej biorą udział młodzi sportowcy z  Litwy, Łotwy, Ukrainy, Białorusi, Rumunii,  Irlandii oraz Polski.

 

- Jest to jedyna taka polonijna impreza dzieci i młodzieży w kraju. Tegoroczne igrzyska są szczególne również z innego powodu, obchodzimy bowiem 600-lecie naszego miasta oraz 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Będziemy przedstawiać historię Łomży, a w celu upamiętnienia tego ostatniego wydarzenie zorganizowany będzie bieg na 1918 m – mówi Hanka Gałązka, prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Polska", organizator sportowych zmagań, dziękując jednocześnie za wsparcie finansowe Ministerstwu Sportu i Turystyki oraz "wzorcową" współpracę z prezydentem Łomży.

 

Oprócz oprócz biegów w programie XVIII Igrzysk Polonijnych znajdują się również konkurencje lekkoatletyczne, pływanie, piłka nożna, szachy i strzelectwo. Sportowa rywalizacja potrwa do czwartku 28 czerwca. Zwieńczy je uroczysta Gala w Hali Sportowej II Liceum Ogólnokształcącego, podczas której wręczone będą puchary i medale.

 
Zapraszamy!
 
 
Źródło: um.lomza.pl

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

 

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  0

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.