• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

To już kolejna edycja tej wyjątkowej imprezy, która w Łomży zrzeszyła Polonię z różnych stron świata. Przez kilka dni na wielu obiektach sportowych Łomży trwały zmagania, w których brali udział młodzi sportowcy z 7 krajów: Łotwy, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Rumunii, Irlandii oraz Polski.

 

Polonijni goście zmagali się w takich konkurencjach jak: lekkoatletyka, pływanie, szachy, strzelectwo, tenis stołowy, piłka nożna. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji był współorganizatorem zawodów pływackich, które odbyły się w środę 27 czerwca na Pływalni przy ulicy Niemcewicza, a dzień wcześniej udostępnił Stadion przy ulicy Zjazd na czas zawodów lekkoatletycznych. Duch sportowej walki i koleżeńska życzliwość towarzyszyły zawodnikom przez cały czas igrzysk. W tym roku na pamiątkę 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 600-lecia nadania praw miejskich Łomży został zorganizowany bieg o dystansie 1918 m na bieżni przy Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży.

 

Wszyscy zwycięzcy XVIII Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły otrzymali puchary, medale i dyplomy.  Uroczystość uświetniły występy artystyczne. W ceremonii zakończenia igrzysk uczestniczył prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Pogratulował on zwycięzcom, podkreślając jednocześnie, że są nimi wszyscy, którzy stanęli w szranki sportowej rywalizacji. Na zakończenie Hanka Gałązka- Prezes stowarzyszenia „Wspólnota Polska” podziękowała wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji i prawidłowego przebiegu wydarzenia.

 

Foto: MOSiR Łomża, lomza.pl oraz XVIII Igrzyska Polonijne Młodzieży Szkolnej.

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

 

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  0

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.