• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

W minioną sobotę 1 września sześć zespołów wzięło udział w Rodzinnych Regatach w klasie Omega o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży. Już o godzinie 10-tej wszystkie załogi pojawiły się na terenie łomżyńskiego Klubu Żeglarskiego „Zefir” w Rajgrodzie, by przygotować żaglówki do startu.

 

Zawody były okazją do uczczenia jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. Regaty odbyły się na łódkach szkoleniowych typu Omega. Obecnie to najpopularniejszy typ żaglówki w Polsce.

 

Punktualnie o godzinie 12-tej odbyło się uroczyste otwarcie regat przez Jana Marcińczyka - komandora i Prezesa Klubu Żeglarskiego „Zefir” i Andrzeja Modzelewskiego - Dyrektora MOSiR Łomża. Piętnaście minut później zgromadzone załogi na akwenie Jeziora Rajgrodzkiego otrzymały sygnał do startu. Załogi miały do pokonania kilkukilometrowy odcinek „po trójkącie” prawą burtą łodzi. Nad prawidłowym przebiegiem regat czuwali sędziowie.

 

W regatach gościnnie wystąpiła załoga MOSiR, której sternikiem był dyrektor MOSiR Łomża.

 

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce Zefir: Marcińczyk Michał, Chrapowicz Krzysztof, Łukaszewska Katarzyna, Alicja Marcińczyk

II miejsce Bravo: Krzysztof Szałkowski, Tomasz Szałkowski i Klaudia Szałkowska

III miejsce Foxtrot: Bartosz Sawaniewski, Magdalena Łukaszewska Natalia Ożarowska

 

Zwycięzcy otrzymali puchary a dyplomy i drobne upominki powędrowały do wszystkich uczestników.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

Współpraca MOSiR Łomża ze środowiskiem żeglarskim ma na celu pokazanie dzieciom i młodzieży możliwości aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu oraz wychowania młodego pokolenia przez żeglarstwo. Klub Żeglarski "Zefir" od wielu lat kształci młodych adeptów żeglarstwa z Łomży organizując dla nich kursy żeglarza jachtowego w Rajgrodzie. W tym roku blisko 40 dzieci i młodzieży uzyskało ten tytuł. Patent uprawnia do prowadzenia jachtów żeglarskich po wodach śródlądowych oraz wodach morskich w strefie do dwóch mil od brzegu. „Zefir” przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji organizuje w okresie wiosenno-letnim m.in. obozy żeglarskie, spływy kajakowe i rejsy żeglarskie.

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

 

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  0

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.