• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

Rozpoczynamy wielkie odliczanie. Zostało tylko 5 dni. W najbliższą sobotę w 12 miastach Polski przy udziale tysięcy biegaczy uzbierane zostaną setki tysięcy złotych dla potrzebujących. Zapraszamy w sobotę na Stadion przy ulicy Zjazd  na 4. PKO Bieg Charytatywny!

 

Czym dla Pana jest PKO Bieg Charytatywny?

Jakub Krzewina: PKO Bieg Charytatywny to naprawdę świetna inicjatywa! Dzięki niej tego samego dnia w 12 miejscowościach możemy promować sport i – co najważniejsze – pomóc dzieciom.

 

Co powoduje chęć angażowania się w przedsięwzięcia charytatywne?

JK: Po prostu chęć pomocy potrzebującym. PKO Bieg Charytatywny to pierwszy tak duży projekt charytatywny, w który się zaangażowałem. Jako sportowiec cieszę się, że mogę wspierać tę akcję, bo to inicjatywa, w którą naprawdę warto się włączyć.

 

Jak zachęcić Polaków do uprawiania sportu?

JK: Do sportu najlepiej zachęcać poprzez organizowanie masowych imprez sportowych. Jak widać, przynosi to dobre efekty. Myślę, że aktualnie nie ma wielkiego problemu z zachęceniem do sportu dorosłych, gorzej – niestety – jest z młodzieżą. Młodzi ludzie wolą gry komputerowe od uprawiania sportu i dużą rolę w zachęceniu ich do ruchu powinni pełnić nauczyciele wychowania fizycznego.

 

Czy sport i działalność charytatywna to dobre połączenie?

JK: To świetne połączenie! Cieszę się, że coraz częściej widać je w Polsce, bo w innych krajach jest popularne od lat. Myślę, że takie imprezy jak PKO Bieg Charytatywny są dobrym przykładem skutecznej pomocy potrzebującym poprzez sport. 

 

Czym jest kibicowanie?

JK: To śledzenie zmagań sportowych i wspieranie zawodników, z którymi się identyfikujemy.

 

Jak najlepiej wspierać swoich faworytów?

JK: Poprzez aktywne kibicowanie i obecność na najważniejszych sportowych imprezach z udziałem swoich faworytów. Dziś sportowcy cały czas mogą liczyć na wsparcie swoich fanów – poprzez media i profile społecznościowe. W każdej chwili możemy się spodziewać wiadomości, komentarza czy wpisu na profilu. I zazwyczaj są one miłe. 

 

Z roku na rok rośnie popularność biegania. Skąd fenomen tej dyscypliny?

JK: Bieganie jest dostępne dla każdego. Nie musimy kupować karnetu i drogiego sprzętu. Wystarczą buty, wygodne spodnie i koszulka, by zacząć biegać. Najważniejsze to wyjść z domu! Z czasem sportowcy-amatorzy wyznaczają sobie cele i starają się je realizować, albo pojawia się chęć rywalizacji. Jedno i drugie stanowi świetną motywację do tego, aby się ruszać. Jak w każdym sporcie, najważniejsza jest systematyczność. Cieszę się, że coraz więcej ludzi uprawia sport – dba o zdrowie i kondycję. 

 

Co jest najważniejsze w przygotowaniu do 4. PKO Biegu Charytatywnego?

JK: Myślę, że kilka treningów o średniej intensywności w tygodniu wystarczy, by odpowiednio przygotować się do tego biegu. 

 

Czy rywalizacja drużynowa jest bardziej emocjonująca od indywidualnej?

JK: Największe sukcesy w swojej karierze odnoszę właśnie w sztafecie, czyli w rywalizacji drużynowej i dla mnie jest ona najbardziej emocjonująca. Zazwyczaj więcej się dzieje i jest ona bardziej nieprzewidywalna. 

 

Dlaczego warto wziąć udział w 4.PKO Biegu Charytatywnym?

JK: Przede wszystkim dlatego, że warto pomagać. Dzięki rywalizacji sportowej możemy zrobić coś miłego dla siebie, ale i dużo dobrego dla innych. 

 

____________________________________________________

Rozmowę przeprowadziła Ewa Maciejewska - PKO Bank Polski

Tekst i zdjęcie: www.pkobiegcharytatywny.pl

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

 

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  0

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.