• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

Organizatorem wydarzeń był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży, Zespół Szkół Specjalnych w Łomży oraz Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych "Ja i Ty". Zawody odbyły się w ramach VI Europejskiego Festiwalu Sztuk Wszelakich.

 

W piątek 21 września o godzinie 10-tej na stadionie przy ulicy Zjazd Mityng Lekkoatletyczny otworzył Andrzej Modzelewski- Dyrektor MOSiR Łomża. Wspólnie z Lucyną Antecką – Dyrektorem Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży oraz Katarzyną Kuklińską- Prezes Stowarzyszenia „Ja i Ty” powitali zgromadzonych uczestników, nauczycieli, opiekunów, rodziny i kibiców. Mityng organizowany jest już po raz ósmy. W tej edycji udział wzięło blisko 100 niepełnosprawnych uczniów i absolwentów zgłoszonych przez Zespół Szkół Specjalnych w Łomży, Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży, Dom Pomocy Społecznej w Łomży, Zakłady Spożywcze BONA- Warsztat Terapii Zajęciowej w Łomży, Szkołę Podstawową Nr 10 w Łomży oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ostrołęce. Konkurencje lekkoatletyczne zostały podzielone według stopnia niepełnosprawności oraz wieku zawodników. Dzieci i młodzież biegali na dystansie 100 i 200 metrów, rzucali piłeczką palantową, a także zmierzyli się w dyscyplinie skok w dal.

 

W przerwach zawodów umilały czas występy artystyczne w postaci pokazu zumba przygotowanego przez Elę Komorowską - instruktora ze Szkół Katolickich oraz Mariusa Gracea i zespół Just Dance II z Rumunii. Wspólny taniec cieszył się dużym powodzeniem, a na twarzach uczestników widać było ogromną radość. Wszyscy obecni mieli także czas na posiłek, specjalnie przygotowany na tę okazję przez łomżyński Zespół Szkół Specjalnych.

 

Kolejnego dnia amatorzy pływania biorący udział w Zawodach Pływackich już o 9-tej rano stawili się w Parku Wodnym MOSiR Łomża przy ulicy Wyszyńskiego. O godzinie 10-tej, po krótkiej rozgrzewce zmierzyli się na dystansie 25 m. Determinacja i poziom przygotowania zawodników zasługuje na uznanie.

 

Zarówno mityng lekkoatletyczny jak i zawody w pływaniu mają pokazywać młodym ludziom z niepełnosprawnością, ale i ich pełnosprawnym rówieśnikom, jak ważne jest zmaganie się ze swoimi słabościami, i jak wielkie znaczenie w osiąganiu swoich celów ma konsekwencja, upór i wytrwałość podejmowaniu każdego wyzwania. Nieocenione jest tutaj wsparcie szkoły, opiekunów i rodziców. Zawodnicy niepełnosprawni często sięgają po najwyższe laury na świecie, nierzadko zdobywają lepsze wyniki niż pełnosprawni koledzy. W tych dniach jednak nie wyniki były najważniejsze, a atmosfera przyjaźni i wspólna integracja. Liczył się sam udział, a nie poprawność wykonania zadań. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Podczas uroczystej dekoracji zawodnicy VIII Mityngu Lekkoatletycznego oraz Zawodów Pływackich otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale.

 

Życzymy dalszych sukcesów w zawodach sportowych wszystkim uczestnikom i ich opiekunom! Gratulacje!

 

Specjalne podziękowania dla wolontariuszy z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Sadowej, wolontariuszy z Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości oraz dla Pań kucharek z Zespołu Szkół Specjalnych, które przygotowały posiłek

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

 

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  0

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.