• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

W niedzielę 30 września na nowym odcinku ulicy Zawadzkiej, łączącej ul. Przykoszarową z Szosą do Mężenina, odbył się wyścig ŁoKeRowy pod nazwą „rowerowo – piknikowo”. Był on elementem festynu rodzinnego, w trakcie którego miały miejsce m.in. animacje i zabawy dla dzieci oraz rodzinne konkursy z nagrodami. Można było także skosztować waty cukrowej lub potraw z grilla. Organizatorem wydarzenia było Miasto Łomża i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży.

 

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski przypomniał, że w tym roku system rowerów miejskich ruszył w naszym mieście pilotażowo. - Widzimy, że ten projekt sprawdził się w Łomży. Aby promować korzystanie z rowerów potrzebne są tego typu eventy, dlatego dziś przy dosyć dobrej pogodzie mieszkańcy mogli rywalizować na ŁoKeRach. Warto przy tym dbać o drogi dla rowerów, co też czynimy i o co będziemy dbali także w następnych latach. Widać to chociażby przy tej nowej ulicy, gdzie powstała nowoczesna ścieżka rowerowa – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski dodając, że sam wielokrotnie korzystał z Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej, dojeżdżając nią na przykład do pracy.

Na początku do rywalizacji stanęły kobiety. Trasę wyścigu najszybciej pokonała Ewa Kalinowska, która była zwyciężczynią również kwietniowego wyścigu na bulwarach, inaugurującego system ŁoKeR. - Duży wiatr troszkę doskwierał, ale z powrotem, już po nawrotce, było fajnie i bardzo lekko. Jeździłam miejskimi rowerami całe lato i mogę powiedzieć, że są super – nie ukrywała zwyciężczyni, która trasę pokonała w czasie 3.55,45. Kolejne miejsca na podium zajęły Beata Szczecińska (4.04,19) i Renata Kałyszewska (4.14,79).

Wśród mężczyzn z czasem 2.49,05 najlepszy okazał się Hubert Lemański. - Dystans był ogólnie krótki, więc można było pojechać na maksa. Pogoda dopisała, wyścig był fajny, ale też można było się na nim zmęczyć – powiedział szczęśliwy zwycięzca. Tuż za nim na metę dotarli Adam Babiel (3.09,67) i Robert Mieczkowski (3.13,65).

Wydarzenie było okazją do aktywnego spędzenia czasu w gronie rodzinnym. Z konkurencji sprawnościowych organizowanych przez Komendę Miejską Policji oraz MOSiR z chęcią korzystały rzesze mieszkańców naszego miasta. Najmłodsi mogli również wziąć udział w animacjach, grach i zabawach, pomalować sobie twarze oraz poskakać na dmuchańcach.

 

Tekst: um.lomza.pl

Foto: MOSiR

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

 

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  0

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.