• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

Dużo zabawy, radość i emocji towarzyszyło turniejowi piłkarskiemu "Zagrajmy razem dla Niepodległej", który rozegrano 18 października na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd. Najlepsi okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych. Swoją drużynę wystawił łomżyński Ratusz na czele z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim i dyrektorem MOSiR Andrzejem Modzelewskim oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej.

 

Sportowe zawody zorganizował Zespół Szkół Specjalnych w Łomży w ramach lokalnych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Turniej odbył się przy wsparciu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, a pieniądze na ten cel pozyskało dla szkoły Stowarzyszenie "Czas Rozwoju". - Takie wydarzenia mają na celu integrację środowiska osób z niepełnosprawnością ze społecznością lokalną. Sport jest doskonałą ku temu okazją. Propagujemy również w ten sposób zdrowy styl życia – mówi Lucyna Antecka, dyrektor ZSS i jednocześnie prezes stowarzyszenia. Dodaje, że w ramach FIO do szkoły trafił dodatkowo sprzęt sportowy.

 

Do rywalizacji przystąpiły 3 drużyny. Oprócz gospodarzy swoją ekipę wystawili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz tradycyjnie Urząd Miejski w Łomży. Piłkarzy magistratu na boisko wyprowadził prezydent Mariusz Chrzanowski. - Zawsze staramy się włączać w takie akcje. Sport łączy, stwarza możliwość integracji, co jest bardzo ważne w przypadku osób niepełnosprawnych – mówił kapitan zespołu. Urzędnicy zajęli ostatecznie trzecie miejsce. Najpierw wygrali 5-3 z młodzieżą ze szkoły specjalnej, a później w walce o finał musieli uznać wyższość gospodarzy turnieju, ulegając im 2-4. W finale ZSS prowadzony przez nauczyciela wychowania fizycznego i radnego miejskiego Łukasza Kacprowskiego zwyciężył z PSP 5-3.

 

Turniej miał wątek historyczny, bowiem wpisał się w ramy lokalnych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Przed jego rozpoczęciem został odegrany hymn państwowy, a na trybunach było barwnie i kolorowo z dominującą bielą i czerwienią. - Bardzo się cieszę się, że w ZSS pielęgnowane są tradycje. Uważam, że połączenie patriotyzmu i sportu to najlepsza rzecz jaka może być – powiedziała, obserwująca zmagania uczestników, poseł na Sejm RP Bernadeta Krynicka. Przedstawicielka parlamentu znana jest z propagowania wszelkich form aktywności fizycznej, sama również ćwiczy na siłowni oraz regularnie biega.

 

Źródło:um.lomza.pl

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

 

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  0

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.