• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

W tym roku po raz pierwszy sezonowy basen odkryty wspólnie z Letnim Parkiem Zabaw zagoszczą w nowej lokalizacji. Już niebawem zapraszamy na otwarcie nowej, komfortowej strefy przy Parku Wodnym MOSiR Łomża przy ulicy Wyszyńskiego 15!

 

Za oknem robi się coraz cieplej, a to niewątpliwie znak, że niebawem zaczną się upragnione przez wielu wakacje. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży każdego roku stara się zapewnić dzieciom i młodzieży ciekawe formy wypoczynku. Pomimo, że plaża organizowana przy Moście Hubala wpisała się już w tradycję miejskiego urlopu to trzeba wyraźnie zaznaczyć, że warunki kąpieli w rzece w tym miejscu nie zapewniają bezpieczeństwa. Dokonując przeglądu kąpielisk w kraju można zauważyć, że w zdecydowanej większości są to miejsca zorganizowane na wodach stojących, a w przypadku rzek w miejscach rozlewisk lub tam, gdzie brzeg jest prosty, koryto rzeki szerokie, dno jest równe, a nurt na różnych głębokościach ma tą samą niewielką prędkość. Niestety Narew w tej części miasta nie spełnia tych warunków. Wymogi te ściśle precyzują przepisy prawa, które określają jakie głębokości i szerokości muszą mieć strefy wyznaczone na kąpielisko lub miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli.

 

Alternatywą, którą proponuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży jest przestrzeń przeznaczona na rekreację z odkrytym basenem zapewniającym zarówno czystą wodę jak i bezpieczeństwo wynikające z nadzoru ratowniczego oraz samej konstrukcji basenu! W strefie Letniego Parku Rozrywki przy Parku Wodnym znajdzie się basen otwarty oraz dmuchany plac zabaw dla najmłodszych. Park Zabaw to ogromna zjeżdżalnia „Plac zabaw z Małpką”, tor przeszkód „Cyrk” oraz dmuchany tor przeszkód dla najmłodszych „Arena Wrażeń”. Basen to niecka o wymiarach 12,7x6,6 oraz głębokości 1,1 m z płaskim dnem oraz stojącą czystą wodą, która przeszła badania mikrobiologiczne. Mimo iż nie jest to uwarunkowane przepisami woda w basenie będzie spełniała te same wymogi, co woda na pływalniach!

 

Prace przygotowujące teren pod Letni Park Rozrywki zmierzają ku końcowi. Nawieziony został płukany piasek o granulacji odpowiadającej piaskowi rzecznemu. Obok basenu ustawione będą przebieralnie, parasole zabezpieczające przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym oraz leżaki. Letni Park Rozrywki funkcjonować będzie od poniedziałku do niedzieli w godzinach 11.00-19.00. Na otwarcie zapraszamy już 19 czerwca! Regulamin i cenniki udostępnione będą wkrótce na stronie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

MOSiR organizuje również „Wakacje w wodzie” w Parku Wodnym przy ulicy Wyszyńskiego. W tym roku zaplanowane są one w II turnusach 15-19 lipca oraz 22-26 lipca. Zapisy ruszają 1 lipca. Deklaracje do pobrania dostępne będą w recepcji obiektu oraz na stronie www.mosir.lomza.pl. Więcej szczegółów już niebawem!

 

Zapraszamy do polubienia fanpage MOSiR Łomża na facebooku, gdzie na bieżąco mieszkańcy Łomży informowani są o wszystkich wydarzeniach i atrakcjach przygotowanych przez jednostkę.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

 

 

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  27

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.