• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

Już w najbliższy weekend, 15 i 16 czerwca, odbędą się tegoroczne Dni Łomży, nawiązujące do nadania naszemu miastu praw miejskich w 1418 roku. W programie obchodów przewidziano m.in. uroczystą sesję Rady Miejskiej, Jarmark Książęcy i rodzinne grillowanie w Porcie Łomża z JBB. Nie zabraknie koncertów, podczas których w tym roku wystąpią m.in. Weekend, Basta, Marcin Sójka, Róże Europy oraz Andrzej Piaseczny. Decyzją Prezydenta Łomży komunikacja miejska w tych dniach będzie bezpłatna.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej Łomży Jan Olszewski poinformował, że uroczystą sesję, która odbędzie się w sobotę 15 czerwca o godz. 10:00 w łomżyńskim Ratuszu poprzedzi złożenie kwiatów przed popiersiem Bohdana Winiarskiego na ul. Dwornej (o godz. 9:30) oraz przed tablicą pamiątkową prezydenta Władysława Świderskiego na łomżyńskim Ratuszu (godz. 9:45). – Uroczystą sesję rozpoczniemy od Hejnału Miasta oraz Gaude Mater Polonia w wykonaniu Chóru Kameralnego „Amici”. Następnie okolicznościowe przemówienie wygłosi prezydent Mariusz Chrzanowski. Po nim tegoroczny absolwent I Liceum Ogólnokształcącego Mateusz Tyszka przedstawi refleksje pt. „Wielki Łomżyniak, Polak, Europejczyk  - prof. Bohdan Winiarski”. Natomiast wykład pt. „15 lat Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości . Miastotwórcze ambicje uczelni. Sukces czy niedosyt” wygłosi rektor PWSIiP dr hab. prof. Dariusz Surowik. Sesję zakończy koncert w wykonaniu Piotra Sawickiego i Patrycji Gajek, z utworami Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina, Wojceicha Kilara – poinformował przewodniczący Rady Miejskiej Jan Olszewski, zapraszając również na Mszę św. w intencji Łomży i jej mieszkańców, która odprawiona zostanie w niedzielę 16 czerwca o godz. 10:00 w Katedrze Łomżyńskiej.
   
Prezydent Mariusz Chrzanowski przypomniał, że dokładnie 15 czerwca 1418 roku książę Janusz Mazowiecki nadał Łomży prawa miejskie. - Jesteśmy spadkobiercami tego dziedzictwa, dlatego warto rokrocznie pamiętać o tej dacie oraz przypominać wszystkim mieszkańcom to przełomowe wydarzenie. Przygotowaliśmy w związku z tym wiele atrakcji dla naszych mieszkańców oraz osób, które podczas tych dwóch dni świętowania będą w Łomży – powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski, przedstawiając program obchodów.

W sobotę 15 czerwca na Starym Rynku w godz. 10:00 - 17:00 odbędzie się Jarmark Książęcy z obozowiskiem rycerskim oraz stanowiskami merytorycznymi (metalurgiczne, tkackie, wytwarzanie tarczy średniowiecznych, garncarskie, rymarz, piaskownica, archeologiczne, bicie monet, zbrojownia, kolczużnik, instrumenty muzyczne, skryptorium/ introligator, papier czerpany, rogownik, złotnik jubiler). W ogródku animacyjnym najmłodsi będą mogli skorzystać z aktywności plastycznych nawiązujących do czasów historycznych. Stanowiska gastronomiczne wystylizowane na średniowieczną kuchnię, umożliwią wszystkim przybyłym degustację potraw z tamtego okresu. Atrakcją będą także pokazy walk, prezentacje historycznych technik szermierczych oraz uzbrojenia średniowiecznego. Dla chcących spędzić aktywnie czas będzie do dyspozycji tor łuczniczy z możliwością strzału z łuku lub rzutu oszczepem. 

O godz. 13:00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora”, wspólnie z delegacjami miast partnerskich, odbędzie się otwarcie wystawy „Kazanłyk – Dolina Róż jako symbol Bułgarii na świecie”, połączonej z prezentacją książki „Kolory Prawosławia. Bułgaria” pod red. dr Jarosława Charkiewicza.

Od godziny 18:00 na Muszli Koncertowej przy ulicy Zjazd odbędą się koncerty muzyki disco. Na scenie pojawią się najlepsi w tym gatunku muzycznym, między innymi zespoły Instaboy, Enjoy i Basta. Jako gwiazda wieczoru o godz. 21:00 wystąpi zespół Weekend.

W niedzielę 16 czerwca od godziny 13:00 do godz. 15:00 na nadnarwiańskich bulwarach odbędzie się rodzinne grillowanie z firmą JBB. W Porcie Łomża na wszystkich chętnych będą czekały bezpłatne przysmaki z grilla przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4.

O godz. 17:00 na Muszli Koncertowej pojawią się laureaci festiwalu Big Bit. Zaraz po nich wystąpi łomżyniak Adam Kalinowski z zespołem Black Jeans. Następnie scena będzie należała do Marcina Sójki, pochodzącego z Siedlec zwycięzcy dziewiątej edycji The Voice of Poland. Nie zabraknie też czegoś dla fanów klasycznego rocka, o co zadba legendarny zespół Roże Europy. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów, cieszący się niesłabnącą popularnością od wielu lat Andrzej Piaseczny, który w 2017 roku świętował 25-lecie pracy artystycznej. Jego koncert został zaplanowany na godz. 21:00.

Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia sponsorów: firmy JBB Bałdyga oraz PEPEES S.A. oraz partnerów: Kompleksu Hotelowo-Gastronomicznego Labirynt, drukarni printing.pl, Kina Millenium, Salonu Meblowego Boss oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży. - Dziękujemy sponsorom i partnerom naszych obchodów Dni Łomży, bo to dzięki ich wsparciu możliwa jest realizacja tego typu przedsięwzięć oraz możemy zaproponować tyle atrakcji naszym mieszkańcom – powiedział  prezydent Mariusz Chrzanowski, zachęcając jednocześnie wszystkich mieszkańców do przybycia na Dni Łomży i wspólnego świętowania.

 

Źródło: um.lomza.pl

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

 

 

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  0

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.