• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

W hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży rozpoczęły się XIX Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły. Do konkurencji sportowych przystąpią dzieci i młodzież z kraju i zagranicy. W uroczystym otwarciu uczestniczył Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, który Igrzyska objął honorowym patronatem.

 

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski powiedział podczas ceremonii otwarcia Igrzysk, iż bardzo się cieszy, że ich idea jest ukierunkowana na kontakty młodzieży. Włodarz miasta życzył jednocześnie przybyłym zawodnikom, aby rywalizacja sportowa, w której będą brali udział, była dla nich bezpieczna oraz aby osiągnęli jak najlepsze rezultaty. - Liczy się nie tylko zwycięstwo, ale też dobra zabawa – przekazał młodym uczestnikom imprezy, dziękując im za liczne przybycie do Łomży.

Na otwarciu Igrzysk Polonijnych obecny był także Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, który wraz z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim, posłem Lechem Kołakowskim oraz prezesem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Dariuszem Bonisławskim wziął udział w konkursie piłkarskich rzutów karnych, czym symbolicznie dokonano rozpoczęcia zawodów sportowych.

XIX Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły potrwają do końca miesiąca.  W niedzielę 30 czerwca planowane jest uroczyste wręczenie pucharów, medali i nagród zdobywcom najwyższych miejsc, a wydarzenie zakończy Msza Św. w Katedrze (godz. 16.00) oraz koncert zespołów polonijnych, który rozpocznie się o godz. 17.00 na Starym Rynku.

Tekst i foto: Łukasz Chełchowski

Źródło: um.lomza.pl

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

 

 

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB: 

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  0

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.