Sergiusz Sobczyk z Warszawy został zwycięzcą Triathlonu MOSiR Łomża! 4 sierpnia odbyła się już VI edycja zawodów organizowanych cyklicznie przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zawody z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. W ostatnią niedzielę na starcie stanęło 44 zawodników, w tym 10 kobiet! Impreza odbyła się pod patronatem Pani Poseł na Sejm Bernadety Krynickiej, Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiego. Było o co walczyć - nagroda główna dla Zwycięzcy to 1000zł od firmy Center Mebel, a Najlepszy Łomżyniak otrzymał 500zł!

W Triathlonie rywalizowali zawodnicy m.in. z Warszawy, Białegostoku, Krakowa, Łodzi oraz Łomży. Zawody rozpoczęły się na plaży miejskiej, skąd o godzinie 12:00 zawodnicy wyruszyli w kierunku nadnarwiańskich bulwarów przy łomżyńskim Porcie.  Pierwszą przeszkodą na drodze do sukcesu było pływanie stylem dowolnym na dystansie 1,2km. Kolejnym etapem była jazda na rowerze - w tym przypadku zawodnicy musieli pokonać dystans 15 km, który rozbito na 3 okrążenia. Na koniec zawodników czekał bieg na dystansie 3 km.

Na mecie jako pierwszy pojawił się Sergiusz Sobczyk z Warszawy. Zawodnikowi wystarczyło zaledwie 48 minut i 5 sekund, aby pokonać odcinek 1,2km rzeki Narew, przejechać 15km na rowerze i przebiec 3km. I miejsce w klasyfikacji kobiet zdobyła Dominika Nowacka z Warszawy, która ukończyła zawody z czasem 1 godzina 2 minuty i 5 sekund. Organizatorzy wyróżnili także Najlepszego Łomżyniaka, którym był Damian Domaszewski. Pan Damian w ogólnej klasyfikacji uplasował się na wysokim 5. miejscu z czasem 53 minuty i 36 sekund. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był Jakub Jaroszewski z Warszawy, a najstarszym Andrzej Chmiel z Łodzi, któremu sprawnością fizyczną nie dorównuje niejeden nastolatek. Puchary, medale oraz nagrody wręczała Pani Poseł Bernadeta Krynicka, Dyrektor MOSiR w Łomży Andrzej Modzelewski, Wice Przewodniczący Komisji Sportu Rady Miejskiej Artur Nadolny, major Marek Dziemiańczuk z Wojskowej Komendy Uzupełnień oraz przedstawiciele Sponsorów.