• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

Już od godziny 10:00 rano boisko przy ul. Katyńskiej 3, które stanowi główną arenę rywalizacji amatorskich drużyn piłkarskich występujących na co dzień w rozgrywkach MLPN, zmieniło się w miejsce kipiące emocjami. Wszystko za sprawą tegorocznej edycji Pucharu Miejskiej Ligi Piłki Nożnej MOSiR Łomża!

 

W szranki stanęło trzynaście drużyn, które zostały podzielone na 4 grupy, gdzie rywalizacja odbywała się na zasadzie każdy z każdym. Awans do fazy ćwierćfinałowej wywalczyły ekipy: UKS Trójkąt, Demed, DeSeniors, Góralczyk Team, Gks Łomża, Wiźniacy, BTS Szymańscy oraz KS Biel Sonarol Jeziorko, które uznawane było za faworyta w wyścigu o Pucharu MLPN.

 

Po zaciętych ćwierćfinałach i półfinałach poznaliśmy cztery drużyny, które pozostały w grze o podium. W spotkaniu o mistrzowski tytuł spotkały się ze sobą ekipy Demed-u oraz Góralczyk Team, natomiast o brąz rywalizował UKS Trójkąt i mistrzowie II ligi z sezonu 2018/19 DeSeniors.

 

UKS Trójkąt we wszystkich spotkaniach wykazywał ogromną chęć bycia pod grą.  Długie utrzymywanie się przy piłce, budowanie ataku pozycyjnego i skrupulatna gra w obronie, styl do którego nie przyzwyczaili nas w rozgrywkach Ligowych sprawił, że zgromadzeni kibice wierzyli, iż Dino i spółka mogą dziś sięgnąć po zwycięstwo z każdym. Udowodnili to eliminując w spotkaniu ćwierćfinałowym obecnych mistrzów I ligi MLPN KS Biel Sonarol Jeziorko. Po doświadczonych zawodnikach DeSeniors-ów nie było jednak widać stresu, czy też braku wiary w zwycięstwo. Takie podejście obu drużyn pozwalało mieć nadzieję na naprawdę dobre spotkanie. Wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego rozpoczął się prawdziwy spektakl, kontra za kontrą, kilka naprawdę efektownych parad obu bramkarzy! Ostatecznie po upłynięciu 20 regulaminowych minut gry, na tablicy wyników widniało 1:1. Zgodnie z zasadami o zdobywcy III miejsca zadecydowały rzuty karne. W „loterii” jak określa się często konkurs rzutów karnych na bohatera wyrósł Adam Korytkowski (DeSeniors), który obronił dwa z trzech strzałów zawodników UKS Trójkąt ( link to nagrania: https://www.youtube.com/watch?v=yDhZhQrPdnM) tym samym przypieczętowując zwycięstwo drużyny DeSeniors.

 

Po tym, jak poznaliśmy III i IV drużynę tegorocznego Pucharu MLPN MOSiR Łomża, przyszedł czas na spotkanie finałowe pomiędzy Demed i Góralczyk Team. Mimo, że zeszłoroczny czempion UniGlass nie przystąpił w tym roku do rozgrywek, to przedstawiciele tej drużyny odegrali znaczącą rolę w finale. Michał Pardo i Karol Kotowski, którzy na co dzień reprezentują biało-fioletowe barwy, dziś z dumą przywdzieli czerwień, która od początku istnienia drużyny Góralczyk Team jest ich znakiem rozpoznawczym. Całe spotkanie będzie można wkrótce obejrzeć na kanale MLPN na youtubie (https://www.youtube.com/channel/UCPZywhKpzOsWDpv8OkTKqeA). Finał zakończył się zwycięstwem 4:1 drużyny Góralczyk Team i tym samym mamy nowego Mistrza Pucharu MLPN MOSiR Łomża. Hattricka zdobył wcześniej wspomniany Michał Pardo, który wkrótce być może sztuczną murawę zmieni na IV ligowe boiska, gdzie prawdopodobnie będzie reprezentował ŁKS 1926 Łomża. Mimo porażki różnicą dwóch bramek ekipa Demedu do ostatniego gwizdka sędziego, nie ustępowała umiejętnościami i zaangażowaniem rywalom, zabrakło jednak szczęścia. Warto podkreślić, że dla Demedu jest to już trzecie wicemistrzostwo zdobyte w trakcie dziewięciu edycji Pucharu MLPN.

 

Decyzją komisji sędziowskiej oraz organizatorów, najlepszym bramkarzem turnieju został Adam Korytkowski, który dwukrotnie w konkursach rzutów karnych przechylał szalę zwycięstwa na stronę drużyny DeSeniors. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Marcin Chojnowski (Demed), który od meczów grupowych aż po finał utrzymywał niesamowicie wysoki poziom, zarówno w obronie jak i w ofensywie. Drugi rok z rzędu po koronę króla strzelców sięgnął Michał Pardo.

 

Puchary wręczył osobiście Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży Andrzej Modzelewski. Na ręce najlepszych zawodników przekazał również karnety na siłownię Best-Gym, która w tym roku została współorganizatorem Pucharu MLPN MOSIR Łomża. Wszyscy zawodnicy, którzy wzięli udział w tegorocznych rozgrywkach otrzymali wejściówki na Park Wodny przy ul.Wyszyńskiego 15.

 

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział i z przyjemnością przypominamy, że sezon MLPN MOSiR ŁOMŻA 20119/2020 rusza już niebawem. Zawody zostaną rozegrane z podziałem na dwie ligi. Więcej informacji wkrótce na www.mlpnlomza.ligspace.pl. Zapraszamy także do polubienia naszego fanpage MOSiR Łomża na facebooku, gdzie na bieżąco dodajemy informacje z życia naszej jednostki.

 

Tekst: Z.Dziekoński MOSiR Łomża

{gallery}2019/mlpn19{/galery}

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

 

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  12

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  56

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.