W niedzielę 25 sierpnia amatorzy siatkówki plażowej spotkali się na boisku przy ulicy Katyńskiej w Łomży. W rozgrywkach udział wzięło 10 drużyn z Łomży, Grajewa i Zambrowa.

Zawodnicy grali do dwóch wygranych setów do 15 punktów, przy czym wygrana drużyna musiała zdobyć 2 punkty przewagi. W razie stanu po 1 w setach, rozgrywany był set decydujący do 11 punktów. Zacięta rywalizacja rozpoczęła się o godz. 10.00 i trwała 7 godzin. Na boisku uwidoczniona była ogromna motywacja zawodników i chęć walki o najwyższe miejsce na podium.

Zespoły rywalizowały w trzech grupach:
I. Mocny Serwis, Jimi Zambrów, Mucha Tropiciel, Przegrani;
II. Przyszłyśmy Popatrzeć, Czerwoni, Mesp;
III. BoJakNieMyToInni, Ugniatace 5000, Chłopaki do wzięcia.

Najbardziej wyrównana poziomem była grupa, którą całkowicie zdominowali Bartosz Dmuchowski i Paweł Sutyniec z Jimi Zambrów. O ostatecznym awansie do grupy finałowej zadecydował 1 punkt. W II grupie najciekawszym spotkaniem była rodzinna rywalizacja w spotkaniu drużyn Przyszłyśmy Popatrzeć i Czerwoni. Ostatecznie „starszyzna” rodu musiała uznać wyższość zespołu swojej córki, która dzięki zastosowaniu odpowiedniej taktyki (doprowadzenie do III seta) pokonała swoich rywali. III grupa to ta, w której rywalizowali głównie gracze poniżej 20 roku życia. Na uwagę zasługują zawodnicy z ekipy Chłopaki do wzięcia. Jednak mimo dobrej postawy najmłodszych uczestników turnieju, awans z kompletem zwycięstw wywalczyli Ugniatace 5000.

W grupie finałowej spotkały się więc: Jimi Zambrów, Ugniatace 5000 oraz Mesp Volley. O tym, kto ostatecznie sięgnie po mistrzowski tytuł decydowało ostatnie pomiędzy Mesp i Jimi. Mesp, który długo nie mógł uzyskać wymaganej 2 punktowej przewagi, ostatecznie pierwszego seta zwyciężył 17:15. Początek drugiego setu to wymiana punkt za punkt, przemyślane ataki i desperacka obrona każdej piłki. Tego seta wygrali goście z Zambrowa (13:15), tym samym doprowadzając do trzeciego– decydującego seta. Trzeci set zakończył się wynikiem 11:5 i ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna Mesp Volley z Grajewa w składzie, w którym wystąpili Piotr Tyniecki i Marcin Jakubczyk. Na drugim miejscu uplasowała się zambrowska drużyna Jimi z zawodnikami – Bartoszem Dmochowskim i Pawłem Sutyniec. Trzecie miejsce należało do Huberta Cendrowskiego i Michała Pator z załogi Ugniatace 5000 z Łomży.

Wyróżnienie MVP otrzymał Piotr Tyniecki, Najlepszym Rozgrywającym turnieju został Marcin Jakubczyk, natomiast tytuł Najlepszego Atakującego trafił do zawodnika Pawła Sutyniec.

Nagrody i puchary wręczał zawodnikom Andrzej Modzelewski- dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży.

Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy!