• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

Tenis na wózkach to dyscyplina sportu uprawiana przez zawodników na wszystkich kontynentach. Jest to sport dla ambitnych, wymagający dobrej koordynacji, świetnej kondycji i wytrwałości. Już po raz szósty turniej tenisa ziemnego osób niepełnosprawnych zostanie rozegrany w Łomży! Zapraszamy na korty MOSiR Łomża przy ulicy Zjazd w dniach 30 sierpnia- 1 września.

 

Inicjatorem imprezy jest sekcja tenisa na wózkach klubu UKS Return Łomża i Centrum Osteopatii i Fizjoterapii Medicor. Patronem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży. Zawodnicy uczestniczący w turnieju reprezentują kluby z m.in. z Łomży, Płocka, Poznania, Wrocławia, Szczecina i Łodzi.  Na zawody zapraszamy w piątek od godziny 15-tej, w sobotę od godziny 9-tej, a finałowe mecze rozegrane zostaną w niedzielę 1 września od godziny 10-tej. Turniej zaliczany jest do Mistrzostw Polski.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników tenisa ziemnego do kibicowania!

 

______________________________________________________________________

Tenis na wózkach zapoczątkowany został w latach 70. XX wieku. Został zaprezentowany podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Seulu w 1988 roku, zaś cztery lata później w Barcelonie stał się oficjalną dyscypliną paraolimpijską. Zasady gry są bardzo podobne do gry w tradycyjnego tenisa ziemnego, jednak z zasadniczą różnicą, że piłka może odbić się więcej niż jeden raz, a następne odbicie może być wykonane poza polem gry. Gra jest prowadzona do dwóch wygranych setów. Zawodnicy poruszają się po korcie na specjalnych wózkach z regulowanym oparciem i siedziskiem tak aby zwiększyć komfort gry i ich ustawienie. W Polsce po raz pierwszy mecz pokazowy tenisa na wózkach odbył się w Sopocie w 1993 roku. 2 stycznia 1995 roku swoją działalność rozpoczęło Polskie Towarzystwo Tenisa na Wózkach. Zaś w maju tego samego roku odbyły się I Międzynarodowe Mistrzostwa Polski. 

 

Źródło: sportowahistoria.pl

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

 

 

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB: 

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  12

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.