• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

Czas wakacji jest intensywnym okresem pod względem ilości wydarzeń organizowanych na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży, a także ze względu na wykonywane prace konserwacyjne dla zachowania wysokiego standardu usług.

 

W sezonie letnim Ośrodek Sportu i Rekreacji zaoferował szeroki wachlarz imprez sportowych, które skupiły sporą rzeszę Łomżyniaków, ale także przyciągnęły turystów z innych miast i państw. Wydarzenia skierowane były dla różnych grup wiekowych i  dyscyplin sportowych.

 

Wakacje powitaliśmy podczas otwarcia Letniego Parku Zabaw 19 czerwca. Sezonowy basen odkryty wspólnie z Letnim Parkiem Zabaw po raz pierwszy zagościły w nowej lokalizacji tuż przy Parku Wodnym. W strefie Letniego Parku Rozrywki przy ulicy Wyszyńskiego znajduje się dmuchany plac zabaw dla najmłodszych oraz dwa sezonowe baseny odkryte o głębokościach 110cm oraz 60cm. Na terenie obiektu do 1 września włącznie na klientów  czekają przebieralnie, parasole oraz leżaki.

 

23 czerwca na kompleksie sportowym „Moje boisko Orlik 2012” znajdującym się przy ul. Katyńskiej  zostały rozegrane decydujące spotkania w ramach IX sezonu Miejskiej Ligi Piłki Nożnej MOSiR Łomża. Tytuł Mistrza Miejskiej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2018/2019 wywalczyła drużyna KS Biel Sonarol Jeziorko.

 

24 czerwca w  hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży rozpoczęły się XIX Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły. Do konkurencji sportowych przystąpiły dzieci i młodzież z kraju i zagranicy. W uroczystym otwarciu uczestniczył Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, który Igrzyska objął honorowym patronatem. 30 czerwca miało miejsce uroczyste wręczenie pucharów, medali i nagród zdobywcom najwyższych miejsc, a wydarzenie zakończyła Msza Św. w Katedrze oraz koncert zespołów polonijnych na Starym Rynku.

 

W tym roku ponad sto dzieci skorzystało z możliwości spędzenia wakacji na doskonaleniu swoich umiejętności pływania podczas kolejnej edycji „Wakacji na Fali”. W dniach od 15 do 26 lipca profesjonalna kadra instruktorska dbała o bezpieczeństwo i rozrywkę uczestników. Przygotowane przez MOSiR turnusy były okazją do wykorzystania w aktywny sposób wakacyjnej przerwy oraz spędzenia czasu z rówieśnikami. Nowością w ofercie były zajęcia kreatywne w sali zabaw zlokalizowanej na I piętrze Parku Wodnego. Podczas warsztatów dzieci tworzyły m.in. figurki z gliny, ozdobne ramki do zdjęć i akwarium 3D. Uczestnicy zabaw w wodzie skorzystali także z wodnego toru przeszkód WIBIT.

 

Wtorek 30 lipca na łomżyńskich bulwarach obfitował w wodniackie atrakcje. W jubileuszowym 5. wyścigu na Narwi podziwialiśmy mistrzów w pływaniu na pychówkach. Na Narwi przy porcie w ramach przystanku w Łomży Flisu Obojga Narodów stanęła 80-metrowej długości flisacka rekonstrukcja średniowiecznej tratwy do spławiana drewna wraz z towarzyszącymi jej jednostkami wodnymi. Wodniacki piknik obfitował w atrakcje „lądowe”, w ramach których wystawcy zaprosili gości do zabawy i degustacji potraw regionalnych. Całość wydarzenia zakończył pierwszy w historii Portu Łomża koncert muzyki morskiej i szantowej w wykonaniu znanego w Polsce zespołu „Flash Creep”.

 

W niedzielę 4 sierpnia odbyła się VI edycja zawodów Triathlon MOSiR Łomża organizowanych cyklicznie przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zawody z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Na starcie stanęło 44 zawodników, w tym 10 kobiet. Impreza odbyła się pod patronatem Pani Poseł na Sejm Bernadety Krynickiej, Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiego. W Triathlonie rywalizowali zawodnicy m.in. z Warszawy, Białegostoku, Krakowa, Łodzi oraz Łomży. Zawody rozpoczęły się na plaży miejskiej, skąd zawodnicy wyruszyli w kierunku nadnarwiańskich bulwarów przy łomżyńskim Porcie.  Pierwszą przeszkodą na drodze do sukcesu było pływanie stylem dowolnym na dystansie 1,2km. Kolejnym etapem była jazda na rowerze - w tym przypadku zawodnicy musieli pokonać dystans 15 km, który rozbito na 3 okrążenia. Na koniec zawodników czekał bieg na dystansie 3 km. Na mecie jako pierwszy pojawił się Sergiusz Sobczyk z Warszawy, któremu wystarczyło zaledwie 48 minut i 5 sekund, aby stanąć na najwyższym podium. Na kolejny VII Triathlon MOSiR Łomża zapraszamy w przyszłym roku.

 

11 sierpnia boisko przy ul. Katyńskiej, które stanowiło arenę rywalizacji amatorskich drużyn piłkarskich występujących na co dzień w rozgrywkach MLPN, zmieniło się w miejsce kipiące emocjami. Wszystko za sprawą tegorocznej edycji Pucharu Miejskiej Ligi Piłki Nożnej MOSiR Łomża. W szranki stanęło trzynaście drużyn, które zostały podzielone na 4 grupy, gdzie rywalizacja odbywała się na zasadzie każdy z każdym. Finał zakończył się zwycięstwem drużyny Góralczyk Team i tym samym mamy nowego Mistrza Pucharu MLPN MOSiR Łomża. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział i przypominamy, że sezon MLPN MOSiR Łomża 20119/2020 rusza już niebawem.

 

W sobotę 24 sierpnia na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd rozpoczął się turniej piłkarski "Łomża Cup". Do naszego miasta zawitały kluby z wielu miast Polski i zagranicy, aby przez dwa dni rywalizować w kategorii chłopców z rocznika 2009 i 2010. Gospodarzem zawodów był Młodzieżowy Łomżyński Klub Sportowy, a sponsorem głównym PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. Współorganizatorem turnieju "Łomża Cup" był łomżyński MOSiR.

 

Kolejna edycja Deblowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Łomża miała miejsce w dniach 17-18 sierpnia. W zmaganiach, które rozgrywane były na kortach MOSiR przy ul. Zjazd wzięło udział siedem par deblowych. Turniej rozgrywany był w kategorii open (turniej główny oraz "pocieszka" dla par, które przegrały swoje pierwsze mecze). Fani, którzy zgromadzili się na kortach MOSiR podziwiali wysoki poziom rozgrywek, gdyż wielokrotnie o zwycięstwie decydował tie-break. Spotkanie finałowe ostatecznie zakończyło się wynikiem 2:0 dla drużyny reprezentowanej przez Durzyńską i Kosowskiego.

 

W niedzielę 25 sierpnia amatorzy siatkówki plażowej spotkali się na boisku przy ulicy Katyńskiej w Łomży. W rozgrywkach udział wzięło dziesięć drużyn z Łomży, Grajewa i Zambrowa.  Na boisku uwidoczniona była ogromna motywacja zawodników i chęć walki o najwyższe miejsce na podium. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna Mesp Volley z Grajewa w składzie, w którym wystąpili Piotr Tyniecki i Marcin Jakubczyk. Nagrody i puchary wręczał zawodnikom Andrzej Modzelewski- dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży. Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy!

 

Tego samego dnia na kompleksie sportowo-rekreacyjnym „Mój Orlik 2012”, rozegrana została VII edycja Otwartych Mistrzostw Łomży w „Piłkarzyki”. W tegorocznych zawodach udział wzięło trzynaście dwuosobowych drużyn. Poziom rozgrywek oraz wyśmienita pogoda, przyciągnęły znaczną ilość kibiców, którzy żywiołowo dopingowali wspierane przez siebie drużyny. Po pasjonujących spotkaniach ostatecznie zwycięzcami VII Łomżyńskich Mistrzostw w Piłkarzyki została drużyna „MOSiR” w składzie Andrzej Modzelewski – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży oraz Krzysztof Kozicki. Już dziś zapraszamy na przyszłoroczną - VIII -edycję Łomżyńskich Mistrzostw w Piłkarzyki.

 

Już po raz szósty turniej tenisa ziemnego osób niepełnosprawnych zostanie rozegrany w Łomży! W dniach 30 sierpnia- 1 września zapraszamy na korty MOSiR Łomża przy ulicy Zjazd w na Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Tenisa na Wózkach „Łomża Cup 2019”. Inicjatorem imprezy jest sekcja tenisa na wózkach klubu UKS Return Łomża i Centrum Osteopatii i Fizjoterapii Medicor. Patronem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży. Zawodnicy uczestniczący w turnieju reprezentują kluby z m.in. z Łomży, Płocka, Poznania, Wrocławia, Szczecina i Łodzi.  Na zawody zapraszamy w piątek od godziny 15-tej, w sobotę od godziny 9-tej, a finałowe mecze rozegrane zostaną w niedzielę 1 września od godziny 10-tej. Turniej zaliczany jest do Mistrzostw Polski. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników tenisa ziemnego do kibicowania!

 

W sobotę 31 sierpnia zapraszamy do Rajgrodu na VII Rodzinne Regaty w klasie Omega o Puchar Dyrektora MOSiR. Współpraca MOSiR Łomża ze środowiskiem żeglarskim ma na celu pokazanie dzieciom i młodzieży możliwości aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu oraz wychowania młodego pokolenia przez żeglarstwo. Klub Żeglarski "Zefir" od wielu lat kształci młodych adeptów żeglarstwa z Łomży organizując dla nich kursy żeglarza jachtowego w Rajgrodzie. Regaty odbędą się na łódkach szkoleniowych typu Omega, które obecnie są najpopularniejszym typem żaglówki w Polsce.

 

W sierpniu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży odwiedziła ekipa z TVP3 Białystok, która przygotowała specjalny odcinek poświęcony letnim atrakcjom! Program "Ale rodzina!" to cykl programów poradnikowych, prowadzony w formie rozrywkowej, mający na celu wzmacnianie więzi rodzinnych. Nagrania były wykonywane na obiektach, którymi administrujemy. Przede wszystkim w Parku Wodnym oraz na bulwarach i w Porcie Rzecznym.

Materiał jest także dostępny w linku poniżej:

https://bialystok.tvp.pl/21884961/ale-rodzina

 

Na bulwarach przy ulicy Żydowskiej dokonano przeglądu urządzeń na placu zabaw. Port rzeczny zyskał dodatkowy rower wodny. Wypożyczenie czy zakup kampera to coraz bardziej popularny sposób na wakacyjny wypoczynek. Podobnie jak w roku ubiegłym pole kempingowe MOSiR Łomża oblężone było przez turystów m.in.: z Włoch, Finlandii, Francji, Niemiec, Szwecji, Holandii czy Węgier.

 

W czasie przerwy rozgrywkowej na murawie łomżyńskiego stadionu przy ulicy Zjazd wykonane zostały wszystkie niezbędne prace pielęgnacyjne: aeracja wgłębna murawy stadionu, (zabieg dzięki któremu poprawia się wymiana  powietrza w glebie, efektywniejsze jest wnikanie wody i skuteczniejsze działanie nawozów), dosiew wgłębny traw oraz piaskowanie i szczotkowanie. Dzięki tym wszystkim zabiegom możemy się pochwalić jakością murawy na poziomie stadionów z ekstraklasy. Wymieniono stare siatki w bramkach oraz odmalowane zostały szatnie.

 

Jak co roku w okresie letnim w Parku Wodnym przy ulicy Wyszyńskiego oraz na Pływalni przy ulicy Niemcewicza przeprowadzone zostały zaplanowane prace konserwacyjne. Ze wszystkich niecek spuszczona została woda, dzięki czemu skontrolowany został stan płytek i wyczyszczone fugi. Przerwa technologiczna jest okazją do przeglądu i konserwacji tego, czego nie widać gołym okiem. Chodzi tutaj o zbiorniki wyrównawcze, filtry i instalacje dozowania środków chemicznych a także zapobiegnięcie możliwym usterkom – wszystko to odpowiada za prawidłową pracę części basenowej. 

 

Wakacje powoli dobiegają końca. Od 1 września Park Wodny będzie funkcjonował w standardowych godzinach czyli poniedziałek-piątek 6:00-22:00, natomiast w soboty i niedziele 8.00-22.00. Od 9 września otwarta już będzie Pływalnia przy ulicy Niemcewicza po pracach konserwacyjnych, z nową, świeżo wymienioną wodą. Na obu obiektach w drugim tygodniu września wznowione zostaną zajęcia dla przedszkoli oraz dla szkół w ramach zajęć wychowania fizycznego. Od 5 września zapraszamy także na Wieczory Saunowe w Strefie SPA Parku Wodnego.

 

Przypominamy, że w każdą środę o godzinie 18.30 na Stadion Miejski zapraszamy amatorów biegania, którzy chcą trenować pod okiem doświadczonych trenerów. Zajęcia są bezpłatne!

 

Poniżej prezentujemy kalendarz wydarzeń na najbliższy miesiąc:

Data

Wydarzenie

Miejsce

4 września

Biegam Bo Lubię

18.30

Stadion Miejski

ul. Zjazd 18

5 września

Wieczór Saunowy dla Pań

19.00

Park Wodny
ul. Wyszyńskiego 15

6 września

Wieczór Saunowy

20.00

Park Wodny
ul. Wyszyńskiego 15

7-8 września

Rozpoczęcie sezonu X 2019/2020

Miejskiej Ligi Piłki Nożnej

MOSiR ŁOMŻA

Kolejka I

Kompleks sportowo - rekreacyjny

"Moje Boisko Orlik 2012"

ul. Katyńska 3
ul. Bernatowicza 4.

8 września

Święto Kolorów i Baniek Mydlanych

15.00

Tereny sportowo – rekreacyjne nad Narwią
ul. Żydowska 10

11 września

Biegam Bo Lubię

18.30

Stadion Miejski

ul. Zjazd 18

12 września

Wieczór Saunowy dla Pań

19.00

Park Wodny
ul. Wyszyńskiego 15

12 września

 

Senioriada

(piłkarzyki)

                           Stary Rynek

13 września

Wieczór Saunowy

20.00

Park Wodny
ul. Wyszyńskiego 15

14 września

Pchli Targ

9.00-14.00

Tereny sportowo – rekreacyjne nad Narwią
ul. Żydowska 10

14-15 września

Miejska Liga Piłki Nożnej

MOSiR Łomża

X sezon 2019/2020

Kolejka II

Kompleks sportowo - rekreacyjny

"Moje Boisko Orlik 2012"

ul. Katyńska 3
ul. Bernatowicza 4.

18 września

Biegam Bo Lubię

18.30

Stadion Miejski

ul. Zjazd 18

19 września

Wieczór Saunowy dla Pań

19.00

Park Wodny
ul. Wyszyńskiego 15

20 września

Wieczór Saunowy

20.00

Park Wodny
ul. Wyszyńskiego 15

20-22 września

Strefowy Turniej Piłki Nożnej Młodziczek

Polski Związek Piłki Nożnej

Stadion Miejski

ul. Zjazd 18

20 września

 

IX Mityng Lekkoatletyczny dla Osób Niepełnosprawnych

10.00

Stadion Miejski

ul. Zjazd 18

21 września

Zawody Pływackie Osób Niepełnosprawnych

9.00

Park Wodny
ul. Wyszyńskiego 15

21-22 września

Miejska Liga Piłki Nożnej

MOSiR Łomża

X sezon 2019/2020

Kolejka III

Kompleks sportowo - rekreacyjny

"Moje Boisko Orlik 2012"

ul. Katyńska 3,
ul. Bernatowicza 4.

25 września

Biegam Bo Lubię

18.30

Stadion Miejski

ul. Zjazd 18

26 września

Wieczór Saunowy dla Pań

19.00

Park Wodny
ul. Wyszyńskiego 15

27 września

Wieczór Saunowy

20.00

Park Wodny
ul. Wyszyńskiego 15

28-29 września

Miejska Liga Piłki Nożnej

MOSiR Łomża

X sezon 2019/2020

Kolejka IV

Kompleks sportowo - rekreacyjny "Moje Boisko Orlik 2012"

ul. Katyńska 3
ul. Bernatowicza 4.

 

Zapraszamy do polubienia fanpage MOSiR Łomża na facebooku, gdzie na bieżąco informujemy o wszystkich sportowych wydarzeniach, które organizujemy.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

 

 

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  140

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.