• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

Niepełnosprawność nie oznacza braku aktywności. Przeciwnie- trzeba mieć mocny charakter i silną osobowość, aby zmierzyć się ze swoimi słabościami. Tych cech nie zabrakło zawodnikom VI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Tenisa na Wózkach „Łomża Cup 2019”. Ale sukces trzeba było sobie wywalczyć!

 

Turniej Tenisa na Wózkach jest rozgrywany corocznie na kortach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży przy ulicy Zjazd. W piątek 30 sierpnia rozpoczęła się już VI edycja zawodów. W trzydniowych zmaganiach na kortach udział wzięli zawodnicy:

 

1.   Kowalewski Krzysztof Klub Sportowy Warta Poznań

2.   Dobaczewski Stefan SiKT Płock

3.   Niepogoda Marcin SiKT Płock

4.   Jakubowski Mariusz SiKT Płock

5.   Bukowski Mariusz Aktywni Wrocław

6.   Gomola Michał UKS Return Łomża

7.   Chrzanowski Tomasz UKS Return Łomża

8.   Perka Krzysztof UKS Return Łomża

9.   Nowicki Szymon Spartakus Koźmin Wielkopolski

 

Sędzią naczelnym turnieju była Dorota Milczarek z Warszawy.

 

W sobotę 31 sierpnia w ćwierćfinałach wzięli udział Kowalewski i Nowicki, po czym udali się na mecz pokazowy rozgrywany na stadionie PGE Narodowy w Warszawie, gdzie zostali zaproszeni z okazji Narodowego Dnia Tenisa. Organizatorem Narodowego Dnia Tenisa jest Polski Związek Tenisowy, a wydarzenie zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki. Panowie Kowalewski i Nowicki są w pierwszej 10. rankingu Polskiego Związku Tenisowego, plasują się także wysoko na listach światowych Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF). Po powrocie tego samego dnia na łomżyńskie korty rozegrali jeszcze półfinały z Dobaczewskim i Chrzanowskim, a następnie awansowali do finałów. W sobotę rozegrany został także Turniej Pocieszenia, w którym zmierzyli się Jakubowski, Perka, Niepogoda i Bukowski. Ostatecznie w finale Jakubowski z SiKT Płock pokonał Bukowskiego zwyciężając 6:2, 6:3.

 

Pomimo żaru lejącego się z nieba energia rozpierała zawodników, którzy w niedzielny poranek 1 września rozegrali mecz finałowy OTK Tenisa na Wózkach. Zarówno Kowalewski jak i Nowicki walczyli o zwycięstwo. Oboje grali z determinacją i z pewnością siebie przedstawiając wypracowaną przez siebie filozofię gry. Przyjemnie było patrzeć na wyrównany, wysoki poziom gry przeciwników. Po długim pojedynku zwycięzcą VI edycji „Łomża Cup 2019” został Kowalewski wygrywając dwa sety 6:4, 6:4. Zawodnik Warty Poznań nie będzie długo cieszył się wygraną, ponieważ zajęty teraz będzie przygotowaniami do wrześniowego międzynarodowego turnieju w Portugalii.

 

Wszyscy zawodnicy otrzymali medale. Puchary i drobne upominki od MOSiR wręczał Prezes Klubu UKS Return Tomasz Poreda i Dyrektor Turnieju Ewa Waldzińska.

 

Życzymy dalszych sukcesów na kortach i do zobaczenia w przyszłym roku w Łomży!

 

WYNIKI DO POBRANIA:

1. Turniej Główny

2. Turniej Pocieszenia

 

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

 

 

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  21

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.