• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

W sobotę 31 sierpnia w Rajgrodzie odbyły się Rodzinne Regaty o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży. Portem zawodów był znany wielu żeglarzom Klub Żeglarski „Zefir”. Regaty odbyły się na jachtach typu Omega.

 

W dniu zawodów uczestników powitała piękna, letnia pogoda, która nastroiła ich pozytywnie do zbliżającej się rywalizacji. Na akwenie Jeziora Rajgrodzkiego sędziowie wyznaczyli tor i punktualnie o godzinie 12:00 dali sygnał do startu. Żeglarze rozegrali dwa biegi, dzięki którym zostały wyłonione zwycięskie załogi. Trasa została wytyczona w taki sposób aby zawodnicy mogli w pełni zaprezentować swoje możliwości. Planowanie, praca zespołowa oraz co najważniejsze w tym sporcie współpraca z wiatrem- to dzięki tym umiejętnościom zgromadzeni kibice mogli z brzegu podziwiać starania żeglarzy. Zwroty, w trakcie których jachty omal nie dotykały bojek, głośne komendy wydawane przez sterników i okrzyki radości zwycięskich załóg w momencie przekroczenia mety, to tylko nieliczne z emocji jakie towarzyszyły tegorocznym Rodzinnym Regatom o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży.

 

Na zakończenie zawodów statuetki i nagrody dla najlepszych, wręczane były przez Jana Marcińczyka- komandora i Prezesa Klubu Żeglarskiego „Zefir” oraz Andrzeja Modzelewskiego – Dyrektora MOSiR Łomża. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

 

W regatach gościnnie wystąpiła załoga MOSiR, której sternikiem był dyrektor MOSiR Łomża.

 

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce - Jacht Zefir: Paulina Piorunek, Piotr Maciorowski, Piotr Staniszewski

II miejsce - Jacht Arcus: Dominik Męczkowski, Tomasz Męczkowski, Krzysztof Chrapowicz

III miejsce - Jacht Trapp: Szymon Kowalewski, Maciej Drewnowski, Bartosz Stępkowski

 

Regaty zostały rozegrane na zakończenie „Wakacji Żeglarskich 2019” organizowanych przez Klub Żeglarski „Zefir” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży. W okresie letnim w Rajgrodzie prowadzone były między innymi obozy szkoleniowe uprawniające do uzyskania stopnia żeglarza Jachtowego oraz obozy sportowe, w których uczestniczył także zespół piłkarski Młodziczek MOSiR Łomża.


Gratulujemy i już dziś pragniemy zaprosić wszystkich miłośników żagli, na przyszłoroczną edycję zawodów! 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

 

 

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  141

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.