• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

Niegdyś zabiegi cieplne były sposobem na spędzenie wolnego czasu. W łaźniach spotykali się starożytni Rzymianie, plotkowali, dbali o higienę. Obecnie sauna jest metodą na zdrowie i zachowanie urody. Sauna oczyszcza organizm z toksyn, uodparnia i hartuje nasze ciało, przyczyniając się jednocześnie do poprawy samopoczucia. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży zaprasza na Wieczory Saunowe w każdy czwartek dla pań oraz w piątki do Parku Wodnego przy ulicy Wyszyńskiego.

 

Kąpiel w saunie, polega na przebywaniu w gorącym suchym powietrzu, a następnie na gruntownym ochłodzeniu całego ciała. Na stronie Polskiego Towarzystwa Saunowego możemy dowiedzieć się jakie są zasady prawidłowego saunowania. Przypominamy kilka z nich:

 

  1. Przed wejściem do sauny należy zdjąć biżuterię, wziąć prysznic i wytrzeć się. Ciało ubrane w bieliznę kąpielową nie nagrzewa się równomiernie i hamuje wydzielanie potu, skóra nie oczyszcza się we właściwy sposób, a mokre od potu ubranie drażni skórę i może spowodować odparzenia. 
  2. Do sauny zabieramy ze sobą minimum dwa ręczniki. Jeden do wycierania, a kolejny kładziemy pod każdą część ciała mającą kontakt z drewnem sauny.
  3. Do sauny wchodzimy bez obuwia, więc w przypadku kiedy nie odwijamy się z ręcznika w saunie, niezbędny będzie dodatkowy ręcznik, który podkładamy pod stopy.
  4. Pamiętajmy o ciszy, sauna to miejsce relaksu i nawet rozmowa szeptem może komuś przeszkadzać.

 

Najbliższy Wieczór Saunowy dla pań już w czwartek o godzinie 19.00. Panów i panie zapraszamy na wspólne saunowanie w każdy piątek o godzinie 20.00. Rytuał będzie się odbywał w wyznaczonej na ten cel saunie w Strefie SPA na I piętrze Parku Wodnego. Udział w Wieczorze Saunowym jest bezpłatny, w ramach standardowego biletu wejścia i mogą z niego korzystać osoby pełnoletnie, które nie mają przeciwskazań do korzystania z sauny. Tym, co wyróżnia Wieczór Saunowy w łomżyńskim kompleksie wodnym od indywidualnego pobytu w saunie jest obecność Saunamistrza. Do zadań Saunamistrza należy również odpowiednie rozprowadzanie gorącego powietrza po wnętrzu sauny. Używa przy tym wybranych przez siebie aromatów. Uprawnionym do polewania kamieni jest tylko prowadzący seans.

 

Czwartkowy Wieczór Saunowy dla Pań:

18.40- opuszczenie sauny przez dotychczasowych klientów i wietrzenie

18.50 -kąpiel uczestników I seansu z użyciem środków myjących, dokładne wytarcie ciała

19.00 -rozpoczęcie I seansu w saunie

19.15 -wyjście z sauny, schłodzenie ciała i odpoczynek

19.35 -rozpoczęcie II seansu w saunie

19.50- wyjście z sauny, schłodzenie ciała i odpoczynek

20.10 -rozpoczęcie III seansu w saunie

20.25 -wyjście z sauny, schłodzenie ciała i odpoczynek

20.45 -zakończenie Wieczoru Saunowego

 

Piątkowy Wieczór Saunowy:

19.40- opuszczenie sauny przez dotychczasowych klientów i wietrzenie

19.50 -kąpiel uczestników I seansu z użyciem środków myjących, dokładne wytarcie ciała

20.00 -rozpoczęcie I seansu w saunie

20.15 -wyjście z sauny, schłodzenie ciała i odpoczynek

20.35 -rozpoczęcie II seansu w saunie

20.50 -wyjście z sauny, schłodzenie ciała i odpoczynek

21.10 -rozpoczęcie III seansu w saunie

21.25 -wyjście z sauny, schłodzenie ciała i odpoczynek

21.45 -zakończenie Wieczoru Saunowego

 

UWAGA:

W przypadku chęci dołączenia do Wieczoru Saunowego w trakcie jego trwania należy obowiązkowo wziąć kąpiel z użyciem środków myjących, a następnie wytrzeć ciało przed pierwszym wejściem do sauny. W saunie jednorazowo przebywać może do 10 osób. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsc.

 

 

Więcej informacji:

Park Wodny, ul. Wyszyńskiego 15, tel. 86 218 06 92

https://www.facebook.com/mosirlomza/

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

 

 

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  13

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.