• slider3.jpg
 • slider2.jpg
 • slider1.jpg
 • hostel_1000px.jpg
 • parkwodny_1000px.jpg
 • stadion_1000px.jpg
 • lodowisko_1000px.jpg

Dnia 26 września w siedzibie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu wodnego. W spotkaniu uczestniczyli członkowie i sympatycy łomżyńskich klubów żeglarskich KŻ Zefir i Y.C. ARCUS, Dyrektor Ośrodka Sportu Andrzej Modzelewski oraz pracownicy jednostki. Zaproszenie przyjął także Zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski. Omówione zostały m.in. wydarzenia zrealizowane w 2019 roku oraz plany na kolejny rok.

 

Współpraca MOSiR Łomża ze środowiskiem żeglarskim ma na celu przekazanie młodym ludziom nowych możliwości atrakcyjnego spędzania czasu wolnego oraz wychowania młodego pokolenia poprzez żeglarstwo, a co za tym idzie: naukę odpowiedzialności, samodzielności i szacunku do przyrody. Klub Żeglarski "Zefir„ od wielu lat szkoli młodych żeglarzy. W 2019 roku kolejna grupa łomżyńskich uczniów uzyskała wymarzony dokument na stopień żeglarza jachtowego. Oprócz obozów szkoleniowych, klub organizuje również regaty żeglarskie oraz spływy kajakowe. Łomżyński Yacht Club "Arcus" może pochwalić się swoją szeroką działalnością m.in.: organizacją wielu ogólnopolskich regat żeglarskich, obozów szkoleniowych oraz pobytowych np.: dla łomżyńskiego Zespołu Szkół Specjalnych. Dzięki działalności obu tych Klubów lokalna społeczność młodzieży ma możliwość zdobycia uprawnień i podszkolenia umiejętności żeglarskich w bliskiej odległości od Łomży, czyli na Jeziorze Rajgrodzkim.

 

 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży w skali roku jest organizatorem lub współorganizatorem ponad stu imprez oraz zawodów sportowo-rekreacyjnych, dopasowanych do różnych grup wiekowych i dyscyplin sportowych. Wydarzenia w sezonie wodnym 2019 przyciągnęły sporą rzeszę mieszkańców Łomży, ale także turystów z innych miast.

 

 • Ferie w wodzie 21-25 stycznia, 28 stycznia-1 lutego

Celem Ferii w Wodzie była integracja dzieci i młodzieży poprzez wodne zajęcia, ale także zachęcenie do uprawiania sportu amatorskiego, w szczególności pływania. W dwóch pięciodniowych turnusach udział wzięło 100 dzieci.

 

 • Zawody Pływackie „Podstawówka na fali H2O”, 17 lutego

„Podstawówka na fali H2O " organizowana jest cyklicznie od kilku lat i zawsze wzbudza ogromne zainteresowanie młodych amatorów pływania. Zawody podzielone są na trzy edycje, które odbywają się na jesieni, w zimę i w okresie  wiosennym. W "Podstawówce na fali H2O" może wziąć udział każde dziecko, które umie pływać i uczęszcza do klasy I-VIII szkoły podstawowej.  Konkurencje odbywają się w kategoriach z podziałem na wiek oraz płeć. Uczniowie rywalizują w  stylach pływackich: dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym.

 

 • 24 Godzinny Maraton Pływacki, 16-17 marca

24 Godzinny Maraton to jedna z największych imprez pływackich w regionie, którą cyklicznie organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży. W imprezie startują drużynowo przedszkola, szkoły, szkółki pływackie oraz grupy utworzone z pracowników lokalnych firm, a także całe rodziny. Najmłodsi zawodnicy startujący indywidualnie w 2019 roku mieli po 4 lata, a najstarszy miał lat 71. Wszyscy uczestnicy przez 24 godziny przepłynęli dystans 1464 km i 675 m! To mniej więcej tyle ile wynosi dystans wpław z Gdańska do Sztokholmu i z powrotem.

 

 • Dni Otwarte Funduszy Europejskich, 11-12 maja

Dni Otwarte są elementem kampanii, która pokazuje, jak wiele projektów w całej Unii Europejskiej zrealizowano dzięki Funduszom Europejskim. W tym roku akcji towarzyszył jubileusz 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. W ramach obchodów DOFE łomżyński MOSiR przez trzy kolejne dni zachęcał do aktywnego spędzania czasu na obiektach współfinansowanych z Funduszy Europejskich. MOSiR wspólnie z Łomżyńskim Klubem Płetwonurków „Podwodny Jeleń” i Akademią Nurkowania „Konik Morski” zapraszali na pokaz nurkowania połączony z możliwością zejścia pod wodę przez uczestników w asyście nurków w Parku Wodnym. Kolejnego dnia można było wypożyczyć w promocyjnych cenach sprzęt pływający znajdujący się na wyposażeniu Portu Łomża w promocyjnej cenie.

 

 • Obóz sportowy piłki nożnej dziewcząt MOSiR Łomża w Rajgrodzie, 30 czerwca- 7 lipca

Na obozie piłkarskim drużyny MOSiR Łomża był czas przeznaczony na trening, ale także na rekreację. Zawodniczki wspólnie z uczestnikami obozu żeglarskiego KŻ Zefir podziwiały otaczającą przyrodę z perspektywy kajaków. A to wszystko pod okiem wykwalifikowanej kadry opiekunów.

 

 • Obóz żeglarski, 30 czerwca- 13 lipca

Łomżyński Klub Żeglarski Zefir we współpracy z MOSIR od lat organizuje dla młodzieży obozy żeglarskie na Jeziorze Rajgrodzkim. Sport ten stwarza warunki do wyciszenia, uczy myślenia, analizy i współpracy. Pozwala poczuć kaprysy pogody zachowując szacunek do przyrody. Obóz szkoleniowy to wakacje dla młodzieży, która chce zdobyć uprawienia do prowadzenia jachtu. Program obejmuje pełen kurs na stopień Żeglarza Jachtowego oraz egzamin przed Komisją Polskiego Związku Żeglarskiego. Uzyskany patent uprawnia do prowadzenia jachtów na wodach śródlądowych.

 

 • Aktywne Wakacje na Fali, 15-20 lipca, 22-26 lipca

W tym roku ponad setka najmłodszych Łomżyniaków skorzystała z możliwości spędzenia wakacji na doskonaleniu swoich umiejętności pływania. Od 15 do 26 lipca profesjonalna kadra instruktorska dbała o bezpieczeństwo i rozrywkę uczestników. Gry zespołowe i zabawy w wodzie to tylko nieliczne atrakcji, z których miały możliwość skorzystać dzieci w wieku od 7 do 14 lat.

 

 • Flis Obojga Narodów i V edycja Pychówek, 30 lipca

W jubileuszowym 5. wyścigu na Narwi podziwialiśmy mistrzów w pływaniu na pychówkach. Na Narwi przy porcie stanęła 80-metrowej długości flisacka rekonstrukcja średniowiecznej tratwy do spławiana drewna z towarzyszącymi jednostkami wodnymi, w ramach przystanku w Łomży FLISU OBOJGA NARODÓW. Całość wydarzenia zakończył pierwszy w historii Portu Łomża, koncert muzyki morskiej i szantowej.

 

 • VI Triathlon MOSiR Łomża, 4 sierpnia

Zawody z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Pierwszą przeszkodą na drodze do sukcesu było pływanie na dystansie 1,2km. Kolejny etap to jazda na rowerze - dystans 15 km. Na koniec bieg na dystansie 3 km. Na starcie stanęło 44 zawodników m.in. z Warszawy, Białegostoku, Krakowa, Łodzi oraz Łomży. Impreza odbyła się pod patronatem Pani Poseł na Sejm Bernadety Krynickiej, Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiego.

 

 • VII Regaty o Puchar Dyrektora MOSiR, 31 sierpnia

W sobotę 31 sierpnia w Rajgrodzie odbyły się Rodzinne Regaty o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży. Portem zawodów był znany wielu żeglarzom Klub Żeglarski „Zefir”. Regaty odbyły się na jachtach typu Omega.

 

 • Sezonowy basen odkryty

Sezonowy basen odkryty po raz pierwszy zagościł w czerwcu tego roku wspólnie z dmuchanym Letnim Parkiem Zabaw w nowej lokalizacji obok Parku Wodnego.  Baseny czynne były w sezonie letnim w okresie od 19 czerwca  do 1 września od poniedziałku do niedzieli. W skład strefy basenów zewnętrznych wchodzą dwa baseny o wymiarach 1270cm x 660c, jeden o głębokości 110cm a drugi 60cm. Przestrzeń przeznaczona na rekreację z odkrytym basenem zapewniła czystą wodę i bezpieczeństwo wynikające z nadzoru ratowniczego oraz samej konstrukcji basenu.

 

 • Pole kempingowe

Wypożyczenie czy zakup kampera jest coraz bardziej popularnym sposobem na wakacyjny wypoczynek. MOSiR corocznie odnotowuje wzrost liczby osób i aut  na polu kempingowym przy Porcie Łomża. W tym roku odwiedzili nas turyści m.in.: z Włoch, Francji, Niemiec, Szwecji czy Węgier.

W sezonie 2019 z usług pola kempingowego skorzystały 1934 osoby.

 

 • Statystyki wypożyczeń w Porcie Łomża

Sezon 2019

Liczba  wypożyczeń /szt

Liczba  korzystających  /os

Rowerki wodne

845

2227

Kajaki

415

748

Łódź + silnik

40

        117

Kanadyjki

23

 61

 

Sezon 2019 w Porcie Łomża rozpoczął się 15 kwietnia i  zakończy w październiku. Po tym czasie MOSiR  przeprowadzi konserwację i czyszczenie sprzętu, aby służył mieszkańcom i turystom w kolejnym sezonie.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  6

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  12

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.