• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

W czwartkowy poranek ponad 200 uczniów oraz blisko 40 zawodników zebrało się na Stadionie Miejskim w Łomży, by na sportowo uczcić Dzień Edukacji Narodowej. Wynikiem 4:3 zakończył się mecz piłkarski, w którym zmierzyli się Nauczyciele z przedstawicielami Samorządu.W reprezentacji Nauczycieli wystąpili:

1 Mroczkowski Marcin - kapitan I Liceum Ogólnokształcące
2 Narewski Jacek I Liceum Ogólnokształcące
3 Jasionek Marcin II Liceum Ogólnokształcące
4 Kalski Sławomir II Liceum Ogólnokształcące
5 Pietruszewski Wojciech III Liceum Ogólnokształcące
6 Jemielity Radosław Szkoła Podstawowa Nr 5
7 Poreda Rafał Szkoła Podstawowa Nr 2
8 Rutkowski Arkadiusz Szkoła Podstawowa Nr 2
9 Niedźwiedzki Michał Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5
10 Nadolny Artur Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5
11 Wojewoda Tomasz Zespół szkół Weterynaryjnych i Ogólnokoształcących Nr 7
12 Bikowski Karol Szkoła Podstawowa Nr 7
13 Narewski Adrian Szkoła Podstawowa Nr 7
14 Zduńczyk Piotr Szkoła Podstawowa Nr 7
15 Zwierciadłowski Andrzej Szkoły Katolickie
16 Chojnowski Daniel Szkoła Podstawowa Nr 9
17 Kacprowski Łukasz Zespół Szkół Specjalnych
18 Sadowska Emilia Zespół Szkół Specjalnych
19 Żelazna Alina Szkoła Podstawowa Nr 1

 

Samorząd reprezentowali:

1 Chrzanowski Mariusz- kapitan Prezydent Miasta Łomży
2 Krynicka Bernadeta Poseł na Sejm Reczpospolitej Polskiej
3 Nadolny Artur Radny, Z-ca Przewodniczącego Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji
4 Wojtkowski Andrzej Radny i Przewodniczący Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji
5 Serdyński Piotr Z-ca Przewodniczącej Komisji Skarg, Wniosków i Petycji
6 Prosiński Zbigniew Radny Miasta Łomży
7 Kołakowski Lech Antoni Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
8 Modzelewski Andrzej Dyrektor MOSiR w Łomży
9 Sawko Marcin Naczelnik Wydziału Obsługi Urzędu
10 Dzbeński Karol Inspektor Oddział Komunikacji
11 Jabłoński Arkadiusz Inspektor Wydziału Gospodarowania Nieruchomościami
12 Stanisławski Sławomir Trener piłki noznej, Koordynator Akademii Młodych Orłów
13 Narolewski Dariusz Nadleśnictwo Łomża Dział adm-gosp.
14 Mleczek Adrian V-ce prezes Młodzieżowego ŁKS, Trener Juniora Młodszego
15 Łupiński Karol Inspektor Wydziału Informatyki
16 Bączek Marcin Inspektor Wydziału Inwestycji Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych
17 Jabłecki Adrian Wydział Inwestycji Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych

 

Kierownikiem drużyny Samorząd był Borysewicz Maciej Andrzej - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej a trenerem Łada Hieronim - zasłużony trener ŁKS.

 

Sędzią głównym meczu był Piotrowski Marcin- nauczyciel w Szkole Podstawowej Nr 4 , a sędziami liniowymi byli: Wykowski Robert oraz Dąbrowski Robert.

 

Przed rozpoczęciem rozgrywek wszystkich zebranych powitał Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży oraz Poseł na Sejm RP Bernadeta Krynicka. Po krótkim wprowadzeniu podziękowali nauczycielom za zaangażowanie, odpowiedzialność, empatię oraz nieskończone pokłady cierpliwości jakimi wykazują się w trakcie pracy jako nauczyciele.

Równo o godzinie 11:00 zabrzmiał pierwszy gwizdek obwieszczający początek spotkania. Obie drużyny od razu ruszyły do ataku, co przełożyło się na szybko zdobyte bramki. Pierwsi strzelanie rozpoczęli Nauczyciele. W 7 minucie, po przejęciu piłki Wojciech Pietruszewski zdecydował się na zagranie tak zwaną „podcinką”, która idealnie wylądowała na nodze Andrzeja Zwierciadłowskiego, który to strzałem z linii pola karnego umieścił piłkę w bramce.

 

Mimo braku zmienników, drużyna Samorządu nie chciała rezygnować z szansy na zwycięstwo. Kilkukrotnie stawali w idealnej sytuacji do zdobycia bramki jednak śliska murawa i brak odrobiny dokładności przyczyniły się do tego, że piłka nie chciała znaleźć drogi do bramki. Wyrównanie nadeszło w 23 minucie. W sytuacji jeden na jeden, Marcin Sawko starał się pokonać bramkarza płaskim strzałem po ziemi, mimo nie najgorszej interwencji Łukasz Kacprowskiego. Pechowo dla drużyny nauczycieli wybijana piłka odpiła się od napastnika przeciwników i wtoczyła się do pustej bramki.

 

Po kilku naprawdę przyjemnych dla oka akcjach, sędzia obwieścił koniec pierwszej połowy. Na tablicy wyników wynik 1:1. W trakcie przerwy organizatorzy zorganizowali miniturniej dla chętnych kibiców, który polegał na trafieniu do bramki z połowy boiska. Dla uczestników przygotowano upominki w postaci biletu do Parku Wodnego ze Strefa SPA.

 

Jak to bywa w towarzyskich spotkaniach, drugie spotkanie obfitowało w znacznie większą ilość emocji. Aż trzy bramki padły w przeciągu piętnastu minut. Dwie z nich zdobyli Nauczyciele , którzy kolejno po bramkach Radosława Jemielitego (piłka wyłożona do pustej bramki przez Adriana Narewskiego) i Wojciecha Pietruszewskiego. Dla Samorządu natomiast bramkę z dystansu zdobył Adrian Mleczek, który potężnym strzałem huknął z okolicy 30 metra.

Po tej bramce spotkanie tempo spotkania gwałtownie wyhamowało, zawodnicy coraz dłużej starali się rozgrywać piłę w okolicach środka boiska i jednym penetrującym podaniem przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. 10 minut przed końcem spotkania wydawało się, że zespół Nauczycieli utrzyma ciężko wywalczoną przewagę jednej bramki. Coraz głośniej swoich ulubieńców dopingowały trybuny, które uzbrojone w bębny, trąbki i transparenty nie milkły nawet na chwilę.

Przełom nastąpił w 62 minucie, kiedy to idealnym podaniem z głębi boiska Mleczek Adrian zaliczył asystę przy kolejnej bramce Marcina Sawko. Na kolejną i ostatnią już bramkę w spotkaniu nie trzeba było długo czekać. Gdy na zegarze wybiła 64 minuta jeden z Nauczycieli we własnym polu karnym nie trafia w piłkę, ta po koźle trafiła prosto pod nogi Sawko, który skompletował hattricka.

W dalszej części spotkania wynik nie uległ już zmianie i to drużyna Samorządowców mogła cieszyć się ze zwycięstwa. Pomimo to również Nauczyciele schodzili z boiska zadowoleni i z uśmiechem na twarzach podziękowali wszystkim uczniom za okazane im wsparcie. W tym meczu nie liczył się wynik tylko dobra zabawa i integracja.

Pamiątkowe puchary i medale wręczyli Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży Andrzej Modzelewski.

 

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, dziękujemy uczniom za aktywny doping z trybun, a Nauczycielom jeszcze raz życzymy samych sukcesów w życiu zawodowym i osobistym z okazji nadchodzącego Dnia Edukacji Narodowej!

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

 

 

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  31

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  79

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.