• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

Za nami IX kolejka obecnego sezonu Miejskiej Ligi Piłki Nożnej MOSiR Łomża 2019/20. Jubileuszowy sezon jest jak do tej pory jednym z najbardziej „rozstrzelanych” w historii istnienia ligi. 

 

W dziewięciu kolejkach rozegranych w pierwszej lidze padło 258 bramek, natomiast w drugiej aż 341! Wyjątkowo dobrze nastawione celowniki mają gracze KS Biel Sonarol Jeziorko i BTS-u Szymańscy, którzy piłkę do bramki kierowali kolejno 49 i 61 razy. Dobra postawa całego zespołu przełożyła się w obu wypadkach na zdominowanie tabeli strzelców.

 

Wśród TOP 5 możemy znaleźć aż 2 zawodników z drużyny reprezentującej Jeziorko (Lider – Marcin Sawko z 16 bramkami, Maciej Sowa z 10). W przypadku BTS-u wygląda to jeszcze lepiej. Kacper Jaworowski z przewagą 7 bramek nad drugim Grzegorzem Dankowskim niemal od początku sezonu przewodzi we wcześniej wspomnianej klasyfikacji (obaj BTS), a ich klubowy kolega Paweł Wojciechowski nieustannie walczy o miejsce w pierwszej piątce (obecnie szósta pozycja z bramką straty do czwartego miejsca). 

 

W klasyfikacji najlepszych asystentów zaskakuje wyśmienita postawa Łukasza Chmielewskiego ze Skill Squad-u. Z 11 asystami zajmuje 2 miejsce i ustępuje jedynie Robertowi Dąbrowskiemu z Elmax Dachy Super Team. Jest to o tyle zaskakujące, że spośród I i II ligowych liderów (Denis Metelski – 10, Adam Jankowski – 8, Daniel Kowalewski – 6) w tej klasyfikacji, jest jedynym zawodnikiem nie reprezentującym drużyn z TOP 5. Jakby tego było mało, jego ostatnie podania przyczyniły się do 36% zdobytych przez jego klub bramek.

 

Wracając jednak do tego, co najważniejsze czyli ligowej tabeli, na dobrej drodze do trzeciego tytułu mistrzowskiego z rzędu jest drużyna KS Biel Sonarol Jeziorko. Bilans 8-0-1 i seria 7 zwycięstw z rzędu, pozwoliły im na uzyskanie bezpiecznej, 7-punktowej przewagi nad resztą zespołów. Największym zagrożeniem dla obecnego mistrza MLPN jest identycznie jak w zeszłym sezonie UniGlass, który jako jedyny w obecnej odsłonie rozgrywek był w stanie wyrwać punkty zespołowi prowadzonemu przez Marcina Sawko. Niestety mimo wyśmienitej postawy na boisku, widoczne są braki kadrowe wśród zawodników występujących na co dzień w granatowych barwach, a to przekłada się na niespodziewane straty punktów. Remis z UKS Trójkąt, porażka z walczącym o utrzymanie klubem Orły Zbójna, czy też z zaprzyjaźnionym Góralczyk Team, to wszystko sprawia, że w porównaniu do zeszłego sezonu obecny wicemistrz nie może skupić się wyłącznie za pogonią lidera, ale musi również bacznie oglądać się za siebie. Na choćby najmniejsze potknięcie rywali czekają BM Danex i Góralczyk Team, którzy zgromadzili po 16 punktów i obecnie od „srebra” dzieli ich jedynie punkt. Niespodziewanie wygląda na to, że do walki o utrzymanie dołączyła drużyna Dobroplastu. Mimo naprawdę dobrej gry zespół ten nie może utrzymać korzystnego dla siebie wyniku. Tabelę z dorobkiem 7 i 5 punktów zamykają Trójkąt i Orły Zbójna.

 

Od lat nie było tak wyrównanego poziomu I i II ligi. Przez większość sezonów zawsze znajdywały się drużyny, które swoim poziomem i organizacją gry przewyższały pozostałych rywali. Wśród II ligowych przedstawicieli jedynie tegoroczny spadkowicz z I ligi wygrał niemal wszystkie swoje mecze. Mowa tutaj oczywiście o obecnym liderze, czyli ekipie BTS Szymańscy. Rywalizację pomiędzy pozostałymi drużynami można by określić mianem”freak fight”, gdzie każdy może wyrwać punkty każdemu. Wystarczy wspomnieć takie mecze jak: Wiźniacy 4:4 Elmax Dachy Super Team, GKS 2:2 Skill Squad, Kuguar 3:4 30 Plus. Zespoły te były zdecydowanym faworytem, a zakończyły się niespodziewanym wynikiem. Tabelę zamykają Wiźniacy/Skill Squad i Don Team, który notabene już w tym momencie uzyskał najlepszy wynik w swojej historii (zdobycz punktowa) oraz beniaminek II ligi PH Konrad.

 

Wyrównany poziom, który panuje w obu ligach, nie ułatwia uzyskania wskaźnika trafień w „Typera”. Wśród wszystkich, którzy starają przewidywać jak rozstrzygną się poszczególne spotkania prym wiedzie Mariusz Ciuchnicki (cygan22), który do tej pory prawidłowo przewidział wynik 52 spotkań. W czołowej piątce znajdują się również Matteo, michal93, Tomasz Jakubiak (bebi29) oraz mlklomza.

 

Obecnie trwa przerwa w rozgrywkach, w trakcie której rozegrane zostaną zmagania Halowej Miejskiej Ligi Piłki Nożnej MOSiR Łomża. Na dzień dzisiejszy w rozgrywkach weźmie udział 12 zespołów, planowane jest jednak powiększenie ligi do 16 drużyn, które rywalizowałyby w II grupach.

 

Przypominamy, że w obecnym sezonie nawiązaliśmy współpracę z firmami ALU-NEX S.C. BEST GYM oraz AviTo, które swoim wsparciem walnie przyczyniają się do rozwoju naszych lokalnych rozgrywek.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

 

 

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB: 

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  11

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.