• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

Jantar Cup 2019 odbył się w niedzielę 24 listopada w hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia przy ulicy Traugutta w Ostrołęce. Osiem drużyn rywalizowało w turnieju piłki nożnej dziewcząt  dla roczników 2008 i młodszych. Rywalizację wygrała Mazovia Grodzisk Mazowiecki, dziewczyny z MOSiR Łomża zajęły drugie miejsce, a Gospodarze uplasowali się na trzecim stopniu podium.

 

Drużyny podzielono w turnieju na dwie grupy, po cztery zespoły w każdej. Dwa najlepsze teamy z każdej grupy zapewniały sobie awans do półfinałów.

 

W grupie A o awans walczyli KPP Stomilanki I Olsztyn, KS Włókniarz II Białystok, Mazovia Grodzisk Mazowiecki i MOSiR Łomża. Dziewczęta z Łomży prowadzone przez trenera Dariusza Narolewskiego pokonały zespoły z Olsztyna 1:0 i Białegostoku 2:0 oraz zremisowały z Mazovią 1:1 i zapewniły sobie awans z pierwszego miejsca. Drugie miejsce, po zwycięstwie i dwóch remisach, przypadło Mazovii Grodzisk Mazowiecki. Z turniejem pożegnały się KPP Stomilanki I Olsztyn i KS Włókniarz II Białystok.

 

W półfinale zameldowały się również drużyny KS Włókniarz I Białystok i KS Jantar Ostrołęka, które wywalczyły awans w grupie B. Podopieczne trenera Arkadiusza Sypniewskiego zajęły drugie miejsce z czterema punktami na koncie. Jantar wygrał z Akademią 2012 Suwałki 5:1, zremisował z KS Włókniarz I Białystok 1:1 i uległ KPP Stomilanki II Olsztyn 1:2.

 

W pierwszym półfinale doszło do starcia Mazovii Grodzisk Mazowiecki i Włókniarza I Białystok. Obie drużyny zostawiły na boisku dużo zdrowia i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Lepsze w rzutach karnych okazały się młode piłkarki z Grodziska Mazowiecki 2:0 i świętowały awans do finału. Drugim finalistą okazał się MOSiR Łomża, który po bezbramkowym meczu pokonał gospodynie po rzutach karnych 2:1.

 

Jantar ostatecznie zajął trzecie miejsce pokonując w walce o brązowe medale Włókniarza I Białystok 4:1. W wielkim finale Mazovia nie dała szans piłkarkom z Podlasia i wygrała 3:1. Puchar za zdobycie pierwszego miejsca pojechał ostatecznie do Grodziska Mazowieckiego.

 

Organizatorzy rozdali również nagrody indywidualne. Najlepszą zawodniczką turnieju została Wiktoria Konert (MOSiR Łomża), a bramkarką zawodów wybrano Klaudię Oleszczak (Jantar Ostrołęka). Najwięcej bramek i jednocześnie królem strzelców zawodów została Anita Rejnin (Mazovia Grodzisk Mazowiecki), która siedmiokrotnie pokonywała bramkarki rywali.

 

Tekst i foto: www.moja-ostroleka.pl

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYDARZENIA

 

 

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB: 

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  17

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.